close
تبلیغات در اینترنت
عرق والیبالی‎ها خشک شد! پس پاداش‎ها چه شد؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
عرق والیبالی‎ها خشک شد! پس پاداش‎ها چه شد؟
عرق والیبالی‎ها خشک شد! پس پاداش‎ها چه شد؟

خبرگزاری ورزش والیبال : با وجود اینکه تیم ملی والیبال در میان تمامی رشته‎های توپی و گروهی توانسته در سطوح مختلف جهانی درخشش داشته باشد ولی هنوز مسئولان وزارت‎ورزش‎وجوانان به وعده خود در خصوص پرداخت پاداش‎ها عمل نکرده‎اند.

خبرگزاری ورزش والیبال : با وجود اینکه تیم ملی والیبال در میان تمامی رشته‎های توپی و گروهی توانسته در سطوح مختلف جهانی درخشش داشته باشد ولی هنوز مسئولان وزارت‎ورزش‎وجوانان به وعده خود در خصوص پرداخت پاداش‎ها عمل نکرده‎اند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ در ضرب‎المثل‎های ایرانی آمده است که؛ تا عرق یک نفر خشک نشده به وعده مالی که به او داده‎اید جامه عمل بپوشانید. این رسمی است که از دیرباز تاکنون در تمامی عرصه‎ها و مشاغل حفظ شده و تقریبا به یک قانون کاری تبدیل شده است.

حدود 4ماه پیش(24 آذرماه سال1393) بود که در جلسه هیات دولت تخصیص پاداش یک‎ونیم میلیارد تومانی به تیم ملی والیبال جهت حمایت و تشویق اعضای این تیم تصویب شد.

در متن این خبر آمده بود که؛ «در راستای حمایت و توجه دولت تدبیر و امید به قهرمانان و افتخار آفرینان عرصه ملی، در جلسه هیات دولت به ریاست دکتر حسن روحانی، مصوب شد که به پاس حمایت و تشویق اعضای تیم ملی والیبال کشورمان و سال سختی که برای والیبال ایران رقم خورد و با چهارمی لیگ جهانی از بین 28 تیم و ششمی قهرمانی جهان از بین 24 تیم که برای نخستین بار در تاریخ اتفاق افتاد، مبلغ 15 میلیارد ریال معادل یک و نیم میلیارد تومان جهت پاداش به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار داده شود.»

اکنون که والیبال با کسب افتخارات اخیر پرافتخارترین ورزش گروهی ایران به حساب می‌آید و با توجه به سال سختی که در مسابقات لیگ‎جهانی، جام جهانی و قهرمانی آسیا در پیش‎رو دارد نیازمند این توجهات و حمایت‌های ملی است و اقدامات تشویقی مسئولان می‌تواند روحیه و انگیزه دو چندانی را به مردان والیبال ایران برای رسیدن به قله‌های افتخار والیبال دنیا به نام ایران دهد.

تیم ملی والیبال ایران از ابتدای سال(15فروردین ماه) تمرینات خود را برای حضور در مسابقات لیگ جهانی، جام جهانی و قهرمانی آسیا آغاز می کند در این پرسه بلند مدت و طولانی همگان اعم از افراد اهل فن، مسئولان و مردم همگی از تک‎تک بازیکنان توقع مدال‎آوری و درخشش دارند که البته توقع بی جایی هم نیست اما آیا همین افراد هم در مقابل ملی‎پوشان به رفتار و قول‎های خود پایبند هستند؟

مدتهاست که از درخشش بازیکنان تیم ملی والیبال در عرصه های مختلف به خصوص مسابقات جهانی و آسیایی می‎گذرد. در خلال هر یک از این رقابت‎ها مسئولان وزارت ورزش و جوانان وعده‎هایی را در قالب پرداخت پاداش به ملی‎پوشان ‎داده‎اند ولی متاسفانه تاکنون هیچ‎یک از آن‎ها عملی نشده است و این مساله ستاره‎های تاریخ‎ساز ایران را دلسرد کرده است البته بازهم می‎گوییم توقع آن‎ها بی‎مورد نیست.

در زمان حضور تیم ملی والیبال در لیگ جهانی، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون در نامه‌ای از وزیر ورزش و جوانان خواست در صورت صعود این تیم به مرحله نهایی مسابقات به هر کدام از بازیکنان یک حواله خودرو اهدا شود و وزیر نیز در سخنان خود این قول را به رئیس فدراسیون و ملی‎پوشان داد.

پس از صعود تیم ملی به مرحله نهایی لیگ جهانی و قرار گرفتن در جایگاه چهارم این مسابقات که نتیجه‌ای درخشان برای والیبال ایران محسوب می‌شد این قول عملی نشد تا اینکه در جریان مسابقات قهرمانی جهان و پس از صعود ملی پوشان به جمع شش تیم برتر رقابت‌ها، گودرزی(وزیر ورزش‎ و جوانان) در تماس تلفنی با سرپرست تیم ملی اعلام کرد:«از قول وی به بازیکنان بگوید که حواله‌ها پرداخت می‌شود»، خوش خبر هم در اتوبوس این خبر خوشحال کننده را به بازیکنان داد.

پس از مسابقات قهرمانی جهان، تیم ملی برای حضور در بازی‎های آسیایی راهی اینچئون شد و تیم ملی والیبال ایران قهرمان شد تا تعداد طلاهای کاروان ورزشی کشور به بالاترین رقم پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برسد اما بازهم خبری از پرداخت حواله خودرو به بازیکنان نشد.

قصه بدقولی‎ها به همین‎جا ختم نمی‎شود بلکه بازیکنان تیم ملی و فدراسیون نتوانسته‌اند پاداشی که فدراسیون بین‌المللی والیبال برای حضور آنها در لیگ جهانی در نظر گرفته است را هم دریافت کنند چون سازمان صدا و سیما همچنان پول مربوط به حق پخش تلویزیونی لیگ جهانی سال 2014 را به فدراسیون بین‌المللی پرداخت نکرده است و این عدم پرداخت پول حق پخش تلویزیونی نه تنها مانع دریافت پاداش ملی پوشان شده ، بلکه یکی از دلایل از دست رفتن میزبانی ایران در مرحله نهایی لیگ جهانی 2015 نیز است.

صدا و سیما باید در تاریخ های 12 فروردین و 11 اردیبهشت هر بار 120 هزار دلار و در تاریخ 11 خرداد 110 هزار دلار و در مجموع 350 هزار دلار به فدراسیون بین‌المللی پرداخت می‌کرد که این اتفاق پس از گذشت حدود یک سال از این تاریخ‌ها هنوز عملی نشده است.

حال که والیبال علاوه بر آنکه یک برند ورزشی باشد به یک عنوان اجتماعی در سطوح مختلف تبدیل شده چرا مسئولان می‎خواهند با این بدقولی‎ها تمام زحمات والیبالیست‎ها را زیرسوال ببرند؟

شنیده می‎شود؛ قرار است پول‎هایی که به حساب وزارتخانه واریز شده، بدون کم و کاستی به خزانه بازگردانده شود اگر این گفته حقیقت داشته باشد از مسئولان تنها یک سوال داریم که در پس آن هزاران جواب و فکرهای بد نهفته است. چرا؟؟

حال بخوانید گفته‎های افتخارآفرینان ایران را در خصوص این بدقولی‎ها؛

موسوی: نگران نیستم

سرعتی‎زن تیم ملی در این خصوص می‎گوید: در تمام ماه‌های اخیر که بازی داشتیم و نتیجه گرفتیم سر جمع به ما 15 میلیون تومان پاداش داده‌اند نه بیشتر. نه خبری از ماشین بوده و نه چیز دیگر. البته قول دادند که پاداش خوبی در آینده بدهند و چون پارسال به قول خودشان عمل کردند نگران نیستیم.

فرهاد ظریف: با قول که نمی‎شود زندگی کرد

لیبروی تیم ملی والیبال اظهارداشت: عدم پرداخت پاداش‎ها در حالی است که در لیگ جهانی چهارم، در مسابقات جهانی ششم شدیم و در بازی‌های آسیایی هم عنوان قهرمانی را کسب کردیم، اما هنوز هیچ مبلغی دریافت نکرده‌ایم. مسئولان قول‌هایی داده‌اند، اما من نمی‌توانم که با قول زندگی کنم، امیدوارم این موضوع زودتر انجام شود تا ما هم بتوانیم برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنیم.

محمودی: توقع عملی کردن به وعده‎ها را داریم

قطرپاسور تیم ملی یادآور شد: این مبلغ هم پول پاداش تیم ملی در لیگ جهانی بود که فدراسیون جهانی باید به ما می‌داد، اما نمی‌دانم که این پول به چه اسمی به ما پرداخت خواهد شد. بعد از لیگ جهانی ما نفری 10-15 هزار دلار از فدراسیون جهانی طلبکار بودیم که به خاطر مشکلاتی که بود پرداخت نشد. فکر می‌کنم مسئولان این مبلغ را جایگزین پول فدراسیون جهانی کرده‌اند که البته همین پول هم به دست‎مان نرسیده است. هرچند وقت یک بار خبری می آید که حواله‌ها امضا شده و این پروسه همچنان در جریان است و چیزی به دست‌مان نرسیده است. نسبت به زحمتی که بازیکنان کشیدند این پاداش ها چیز مهمی نیست، اما این قول را وزیر ورزش داده و ما توقع داریم که به وعده‌هایش عمل کند.

آرمین تشکری: راحت بگویند نمی‎خواهیم بدهیم!

دفاع‎وسط همدانی تیم ملی با اشاره به اینکه اگر نمی‌خواهند چنین اتفاقی رخ دهد راحت بگویند، بیان کرد: برای یک ورزشکار حرفه‌ای اتفاق خوب این است که همان روزهای کسب افتخار تجلیل صورت گیرد نه اینکه قول‌ها روی زمین بماند و چند ماه بعد هم هیچ اتفاقی صورت نپذیرد.

گزارش از: انسیه ورزنده
 


والیبال , پاداش , تیم ملی والیبال , بازیکنان , والیبالیست ها , ستارگان والیبال , قول , پاداش تیم ملی والیبال , والیبالی ها , اخبار والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 101 تاریخ : شنبه 15 فروردين 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... mojtaba83
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید