close
تبلیغات در اینترنت
امیر غفور : هدف ما صعود به المپیک است / مصدومیت کتفم مشکل اصلی من است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
امیر غفور : هدف ما صعود به المپیک است / مصدومیت کتفم مشکل اصلی من است
امیر غفور : هدف ما صعود به المپیک است / مصدومیت کتفم مشکل اصلی من است

خبرگزاری ورزش والیبال : سال گذشته شروع خوبی داشت و برای تیم ملی والیبال کشور ایران بارها به میدان رفت اما آسیب دیدگی و درد کتف باعث شد نتواند در آخرین دیدارهای تیم ایران در بازی های آسیایی اینچئون که آخرین تورنمنت ملی سال گذشته هم بود دست به توپ شود. البته امیر غفور پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران که در مسابقات لیگ برتر سال گذشته برای متین ورامین بازی کرد هم خوش شانس نبود و آسیب دیدگی و حذف زود هنگام تیمش باعث شد تنها در سه الی چهار بازی شرایط مسابقه را تجربه کند.

خبرگزاری ورزش والیبال : سال گذشته شروع خوبی داشت و برای تیم ملی والیبال کشور ایران بارها به میدان رفت اما آسیب دیدگی و درد کتف باعث شد نتواند در آخرین دیدارهای تیم ایران در بازی های آسیایی اینچئون که آخرین تورنمنت ملی سال گذشته هم بود دست به توپ شود. البته امیر غفور پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران که در مسابقات لیگ برتر سال گذشته برای متین ورامین بازی کرد هم خوش شانس نبود و آسیب دیدگی و حذف زود هنگام تیمش باعث شد تنها در سه الی چهار بازی شرایط مسابقه را تجربه کند.

 شکستگی انگشت نیز مصدومیت تازه ای است که غفور پیدا کرده است، هرچند که او فعلا نمی تواند با توپ کار کند اما آماده سازی را زیرنظر پزشک تیم ملی از سر گرفته و درصدد است به روزهای اوج خود بازگردد. ملی پوش جوان کشورمان درباره مصدومیت و برنامه امسال خود به گفت و گو با خبرنگار شفقناورزشی نشست:

شفقناورزشی: وضعیت مصدومیت شما چطور است؟

وضعیت انگشت دستم نگران کننده نیست. دو، سه هفته زمان می برد تا جوش بخورد اما مصدومیت کتفم مشکل اصلی من است و به آن بیشتر توجه می کنم، سال گذشته به خاطر درد کتفی که گرفتم در سه بازی آخربازی های آسیایی اینچئون اصلا بازی نکردم امسال هم این درد اذیتم کرد و زیاد هم بازی نکردم. فکر می کنم سه الی چهار بازی برای متین به میدان رفتم. در مدت برگزاری لیگ در حال درمان بودم و فیزیوتراپی هم می رفتم، البته تمرین می کردم اما به استراحت و کار با کش و وزنه نیاز داشتم. ولی به هرحال باید برای تیم باشگاهی ام بازی می کردم و سر تمرین ها می رفتم. درست است که صددرصد نبودم اما آن چیزی را که می توانستم ارائه دادم. مسابقات لیگ که تمام شد فرصت پیدا کردم که هم به کتفم استراحت بدهم و هم تمریناتم را مرتب و با برنامه انجام دهم.

شفقناورزشی: نظر پزشک تیم درباره آسیب دیدگی ات چیست؟

90 درصد آن چه که دکتر افروزی پزشک تیم ملی گفته بود را انجام دادم. وضعیت کتفم از قبل بهتراست اما هنوز به شرایطی نرسیدم که کار با توپ را شروع کنم. بنابر صحبتی که با دکتر افروزی انجام داده ام احتمالا به زودی 80 درصد درد کتفم از بین می رود و آن قسمتی که می ماند رفته رفته از بین خواهد رفت.

شفقناورزشی: پس درد کتفت قدیمی است اما شکستگی انگشتت چه زمانی اتفاق افتاد؟

قبل از شروع اردوها به دلیل اینکه بدنم از آمادگی نیفتد در کاشان تمرین می کردم که توپ با انگشتم برخورد کرد و بند سومش شکست. البته این آسیب دیدگی خیلی جدی نیست و به زودی خوب می شود.

شفقناورزشی: سال گذشته کمتر بازی کردی این موضوع کار شما را برای کسب آمادگی سخت نمی کند؟

برای تیم ملی کم بازی نکردم. فقط سه بازی آخر بازی های آسیایی به میدان نرفتم اما در لیگ کمتر وارد مسابقه شدم، وقتی مدتی در شرایط مسابقه قرار نمی گیری بازی کردن سخت می شود و باید رفته رفته این شرایط را تغییر داد و برای بازی کردن آمادگی پیدا کرد. الان اولویت من درست شدن کتفم است و به مسابقات فکر نمی کنم، مهم این است که کتفم خوب شود ما امسال مسابقات دوستانه زیادی داریم.  می شود بازی ها را یک درمیان به میدان رفت. اگر کتفم جواب ندهد هرچقدر سرتمرین باشم نمی توانم کاری انجام دهم.

شفقناورزشی: یک سال از حضور کواچ سرمربی تیم ملی کشورمان می گذرد، آیا تغییری در تمرینات احساس می کنی؟

هنوز شرایط تمرینات امسال را با سال گذشته نمی توان مقایسه کرد. چند روزی است که اردو شروع شده اما چون همه بازیکنان 20 روز هیچ گونه تمرینی نداشته و استراحت داشتند. رسیدن به آمادگی برای آن ها سخت است و کواچ نمی تواند فشار بیاورد، او چون قبل از مربیگری در تیم ایران تجربه ملی نداشته قطعا باتجربه ای که سال گذشته کسب کرده امسال بهتر از پارسال خواهد بود. من نمی خواهم او را با کسی مقایسه کنم اما سال گذشته نتایج خوبی گرفتیم. امیدوارم در ادامه آن نتایج امسال هم موفقیت های زیادی کسب کنیم و حتی نتایج بهتر از پارسال به دست بیاوریم. قطعا نتایج کسب شده نشان دهنده عملکرد تیم و کواچ خواهد بود.

شفقناورزشی: از آمریکا، روسیه و لهستان و سایر حریفان ایران در مسابقات لیگ جهانی چقدر شناخت دارید و رقابت با کدام یک از این تیم ها را سخت تر می دانید؟

قطعا سخت ترین گروه لیگ جهانی گروهی است که ما در آن هستیم، روسیه که یکی از بهترین تیم های دنیاست که نیاز به تعریف  ندارد. لهستان سال گذشته قهرمان جهان و آمریکا قهرمان لیگ جهانی شدند. یعنی همه این تیم ها الان هم آماده و هم در دنیا  صاحب نام هستند. اما تیم ها روی ما حساب دیگری می کنند. شاید قبلا اینطور نبود این موضوع از یک طرف خوب و از طرف دیگر بد است. وقتی اسم یک تیم خوب می آید محکم بازی می کنند و می بینیم که ما را دست کم نمی گیرند. این کار را برای ما سخت تر می کند. از طرف دیگر به ما به عنوان یک تیم بزرگ احترام می گذارند. این خوب است که تیم ما شخصیت گرفته و همه والیبال دنیا الان به ما احترام می گذارند. خیلی کار سختی داریم. از لحاظ جسمی باید آماده شویم و فعلا درحال تمرین هستیم. اما از لحاظ روحی، روانی واقعا باید آماده مسابقات سنگین پیش رو باشیم. در لیگ جهانی از گروه ما فقط دو تیم بالا می آید. ما تلاشمان را می کنیم که جزو تیم های برتر صعودکننده باشیم. بعد از آن مسابقات قهرمانی آسیا را در تهران داریم که همه از ما قهرمانی می خواهند. قبلا می گفتیم روی ما فشار نگذارید. ولی الان کسی از ما چنین چیزی قبول نمی کند و چون مسابقات در تهران برگزار می شود، توقعات بیشتر است. درست است تماشاچی به ما کمک می کند اما بالاخره فشارهایی روی تیم هست ما به این فکر می کنیم که در خانه خودمان بازی می کنیم. باید ببریم البته بچه ها از لحاظ روانی واقعا قوی هستند و می توانند با این موضوع کنار بیایند، بعد از آن مسابقات سخت قهرمانی جهان را داریم که می توانیم از طریق آن سهمیه ورود به المپیک را کسب کنیم. تنها افتخاری که نتوانستیم کسب کنیم همان ورود به المپیک است. باید به فینال مسابقات جهانی برسیم که به المپیک راه یابیم. هدفمان هم همین است ولی خیلی کار سختی است، تلاشمان را می کنیم اگر نشد انتخابی المپیک سال آینده برگزار می شود و تلاش می کنیم آنجا حتما سهمیه را آن جا کسب کنیم.

شفقناورزشی: اگر بخواهی لژیونر شوی بازی در کدام کشور را ترجیح می دهی؟

به پیشنهاداتی که می شود بستگی دارد. کشورهایی که صاحب سبک هستند مثل روسیه، ایتالیا و لهستان شناخته شده اند. این کشورها لیگ خوبی دارند. قطعا هربازیکنی دوست دارد در یکی از این کشورها بازی کند. اما مثلا بازی کردن در روسیه به خاطر شرایط آب و هوایی و سبک مسابقاتی که دارند یک مقدار سخت است. اما ایتالیا و لهستان به دلیل شرایط آب و هوایی و مسابقه به ما نزدیک تر هستند. کشورهای خوبی هم در والیبال هستند انشاالله اگر پیشنهاد قابل توجهی داشتم و توانستم به توافق برسم درباره آن فکر خواهم کرد. فعلا چیزی مشخص نیست.


امیر غفور , والیبال , تیم ملی , صعود , المپیک , مصدومیت کتف , پشت خط زن ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 903 تاریخ : چهارشنبه 19 فروردين 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید