close
تبلیغات در اینترنت
کارگرپیشه : رفتن معروف بیشترین ضربه را به ارومیه زد
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
کارگرپیشه : رفتن معروف بیشترین ضربه را به ارومیه زد
کارگرپیشه : رفتن معروف بیشترین ضربه را به ارومیه زد

خبرگزاری ورزش والیبال : اولین کاپیتان ارومیه‌ای تیم ملی والیبال گفت: کواچ شعور والیبالی بسیار بالایی دارد و بسیار باهوش است.

خبرگزاری ورزش والیبال : اولین کاپیتان ارومیه‌ای تیم ملی والیبال گفت: کواچ شعور والیبالی بسیار بالایی دارد و بسیار باهوش است.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه یدالله کارگرپیشه که سال قبل در تیم والیبال شهرداری ارومیه سرمربی بود و توانست با وجود شرایط و جایگاه نامناسب تیم ارومیه در انتهای فصل رتبه سوم را کسب کند، جزء مربیانی بود که در ابتدای فصل با حمایت از جهانگیر سیدعباسی از ظرفیت بومی حمایت کرد.

وی در طول فصل در اکثر مسابقات تیم شهرداری ارومیه حضور داشت و به تبع شخصیت والای خود در والیبال ارومیه هر زمان که نیاز بود از تیم و کادر فنی پشتیبانی کرد؛ کارگرپیشه که اکثر والیبال دوستان ایرانی والیبال ارومیه را به نام وی می‌شناسند سعی کرد تا در ابتدای فصل طی جلسه‌ای که با شهردار ارومیه داشت به همراه بقیه پیشکسوتان والیبال ارومیه با حمایت از کادر فنی تیم شهرداری حاشیه را از والیبال ارومیه دور کند.

بازی فینال سوپر لیگ والیبال که مردم ارومیه 10 سال در انتظار آن بودند و قهرمانی تنها چیزی بود که هواداران عاشق والیبال را در ارومیه راضی می‌کرد با باخت ارومیه‌‌ای‌ها همراه شد؛ قطعا اظهار نظر در مورد بازی فینال والیبال و البته تیم ملی کار آسانی نیست اما کارگرپیشه از معدود نفراتی است که با توجه به حضور بیش از نیم قرن او در والیبال حرفی برای گفتن دارد. در این خصوص گفت‌و‌گویی با وی صورت گرفته که مشروح آنرا را در زیر می‌خوانید:


* تیم شهرداری ارومیه در سوپر لیگ والیبال یک سر و گردن بالاتر بود

به گفته بسیاری از کارشناسان والیبال تیم شهرداری ارومیه در گروه آسانتری به نسبت گروه یک قرار داشت، به نظر شما این امر درست است؟

در گروهی که تیم شهرداری ارومیه در آن قرار داشت هیچ تیمی نبود که بتواند در مقابل ارومیه دوام بیاورد. متین ورامین که بعد از ارومیه تیم دوم گروه به شمار می‌آمد در دو بازی که مقابل ارومیه به میدان رفت امیر غفور و حمزه زرینی را در اختیار نداشت و همین امر سبب می‌شد که متین با تمام قوای خود در مقابل ارومیه ظاهر نشود.

متین ورامین یکی از مدعیان قهرمانی به شمار می‌رفت که ارومیه توانست یک برد و یک باخت مقابل وی به دست آورد، این نتیجه قابل قبول بود؟

متین در بازی که در ارومیه مقابل شهرداری ارومیه انجام داد بازی را واگذار کرد که البته در این پیروزی نباید نقش تماشاگران ارومیه را نادیده گرفت. اما در بازی که در ورامین صورت گرفت تیم ارومیه نتوانست پیروز از زمین خارج شود؛ بقیه تیم‌های حاضر در گروه شهرداری ارومیه بسیار ضعیف‌تر از تیم ارومیه بودند.

پس از نیم فصل اول آسیب‌دیدگی یکی از علل باخت در دو بازی مقابل نوین کشاورز و متین عنوان شد؛ تا چه حد این مسئله می‌تواند تاثیرگذار باشد؟

هر چند پس از نیم فصل صحبت از آسیب‌دیدگی به میان آمد اما اگر ارومیه بازیکن جایگزین و نیمکت قدرت‌مندی نداشت نمی‌توانست پیروز از زمین خارج شود. پیروزی در بازی‌ها خصوصا خانگی با وجود مصدومیت چند نفر از یاران تیم شهرداری ارومیه مؤید این مطلب است که ارومیه پشتوانه بسیار خوبی در روی نیمکت داشت. هر چند من اعتقاد دارم که تیم‌های دیگر گروه ضعیف بودند و برای ارومیه سخت نبود که در مقابل آنها برنده باشد.

* رفتن سعید معروف بزرگ‌ترین آسیب را به ارومیه زد

آیا رفتن سعید معروف به صلاح ارومیه بود و اینکه والریو توانست خلاء معروف را جبران کند؟

رفتن سعید معروف خلاء بزرگی برای ارومیه بود؛ با رفتن معروف ارومیه دچار بحران شد و دلیل آن نبود معروف به عنوان پاسور نبود بلکه نبود وی به عنوان یک مدیر در تیم بود.

سعید معروف بازیکن و کاپیتانی بود که بازیکنان وی را قبول کرده بودند و به او اطمینان داشتند؛ باشگاه می‌توانست سعید را به عنوان بازیکنی که با آنها قرارداد داشت نگه دارد چون ارومیه واقعا قهرمانی می‌خواست. اما ارومیه اجازه داد تا معروف برود و این ضربه بزرگی برای تیم شهرداری ارومیه بود؛ هر چند به نظر من والریو پاسور بسیار بزرگی است و واقعا بی‌نقص عمل کرد؛ وی هر موقع در زمین حاضر شد بهترین بازی خود را ارائه داد اما زمانی که همه چیز برای قهرمانی مهیا بود تیم به مدیریت معروف نیاز داشت.

*بازی فینال سوپر لیگ والیبال و تک بازی برگزار شدن آن در تهران

پس از باخت ارومیه در بازی فینال سوپر لیگ تک بازی برگزار شدن بازی فینال در تهران از علل مهم باخت عنوان شد؛ این امر توجیه درستی برای باخت است؟

پس از برگزار شدن بازی فینال سوپر لیگ والیبال در تهران حرف و حدیث‌های زیادی در خصوص این بازی مطرح شد. باید متذکر شوم که این برنامه‌ریزی فدراسیون والیبال بوده و از همان ابتدا قرار بر این منوال بود که بازیهای نیمه نهایی و نهایی در تهران برگزار شود؛ هرچند به علت آماده نبودن ورزشگاه 12 هزار نفری بازی‌های نیمه‌نهایی به صورت رفت و برگشت برگزار شد و این خود امتیاز بزرگی برای ارومیه و سایر تیم‌های شهرستانی به حساب می‌آمد. در واقع در بازی نیمه نهایی ارومیه باید در مقابل تیم قدرتمند میزان صف آرایی می‌کرد و برگزار شدن دو بازی از سه بازی در ارومیه کار ارومیه را راحت‌تر می‌کرد که البته کار به بازی سوم نکشید.

مگر از همان ابتدا میزبانی تهران برای دیدار فینال مسجل نبود؟

برنامه فدراسیون برای بازی فینال از همان ابتدا میزبانی تهران بود البته در ورزشگاه 12 هزار نفری که به دلیل آماده نبودن زمین آنجا محقق نشد اما میزبانی تهران بحثی بود که مورد قبول واقع شده بود.

* بازی فینال و بهانه برای نا‌آشنا بودن زمین

برگزاری بازی فینال در یک زمین بی‌طرف می‌توانست قهرمان را تغییر دهد؟

پس از بازی فینال عنوان شد که اگر بازی در تهران نبود و در یک زمین بی‌طرف برگزار می‌شد تیم پیکان نمی‌توانست صددرصد سرویس بزند و ضریب اشتباهات بالاتری را مرتکب می‌شد. در صورتی که این یک فرضیه است و فرضیه دیگر این است که آیا ارومیه می‌توانست بازی خوبی را انجام دهد؟

آیا سالن فدراسیون والیبال برای ارومیه ناآشنا بود؟

بازی فینال طبق نظر و خواسته فدراسیون در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد. سالنی که به جز بازیکنان تیم ملی سایر بازیکنان در آن تمرین نکرده بودند. از لحاظ آمار ملی‌پوشان نیز تیم ارومیه و پیکان در شرایط یکسانی به سر می‌بردند و هیچ برتری از این لحاظ بر هیچ کدام از تیم‌ها حاکم نبود. در واقع ناآشنا بودن سالن بهانه خوبی برای باخت در بازی فینال محسوب نمی‌شود. البته اگر بازی در ارومیه برگزار می‌شد شرایط کاملا متفاوت بود چون بیش از 8 هزار نفر تماشاگر در سالن حضور داشتند. هرچند در تهران نیز تعداد تماشاگران ارومیه بیش از پیکان بود و سالن به نوعی در اختیار تیم ما بود و ما در تهران غریبه نبودیم.

*بازی فینال از بعد فنی

بازی فینال را از لحاظ فنی چطور ارزیابی کردید؟

در بازی فینال تیم ارومیه ست اول را واگذار کرد در شرایطی که می‌توانست برنده باشد. چند اشتباه فردی سبب شد تا پیکان در این ست برنده از زمین خارج شود اما در دو ست بعدی ارومیه سوار بازی شد و توانست دو بر یک پیش بیفتد. در ست چهارم ارومیه بازهم پیش بود و توان برنده شدن و قهرمانی را نیز داشت اما نتوانست برنده از زمین خارج شود. در واقع در چنین بازی‌ها و مواقع حساسی نقش کادر فنی و خصوصا سرمربی کاملا تعیین‌کننده است.

در این بازی شهرام محمودی بازیکن همیشگی نبود و بازی خوبی ارائه نداد در حالی که پیروت‌پور بسیار آماده بود. آیا تعویض می‌توانست گره بازی را باز کند؟

در ورزش حرفه‌ای یک بازیکن نمی‌تواند همیشه در شرایط آرمانی باشد و این وظیفه مربی است که این امر را تشخص دهد. در بازی فینال و خصوصا در گیم چهارم و پنجم شهرام محمودی آماده نبود و باید تعویض می‌شد. فرهاد پیروت‌پور که در تمرینات نیز عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت می‌توانست با ورود به زمین بازی را به نفع ما به اتمام برساند. در والیبال پاسور و پشت خط‌ زن کلیدی‌ترین پست‌ها در تیم هستند و از هر پست فقط دو بازیکن در تیم وجود دارد. مربی باید در نظر داشته باشد که تعویض‌ها به گونه‌ای صورت پذیرد که اگر اتفاقی برای پاسور یا پشت خط زن حاضر در زمین رخ داد جایگزینی برای وی وجود داشته باشد که این اتفاق در بازی فینال برای ارومیه رخ نداد و فرهاد پیروت‌پور در گیم چهارم به‌جای سرعتی‌زن برای زدن سرویس وارد زمین شد که مسئولیت این اشتباه نیز به عهده کادر فنی است.

به عقیده شما علت باخت ارومیه چه بود؟

در واقع علت باخت ما اشتباه کادر فنی ارومیه و البته تجربه کادر فنی پیکان بود که با تعویض‌های به موقع و با نیمکت‌نشین کردن میرزاجانپور و قرا دو یار اصلی خود و استفاده از قلی‌زاده و صفایی در ترکیب پیکان بود البته تغییر ارنج و عدم توجه کادر فنی ارومیه به این امر نیز در باخت ارومیه بی‌تاثیر نبود. به عبارتی تمامی این مسائل دست به دست هم داد تا ارومیه بازهم در حسرت قهرمانی بماند.


* هیچ کس کواچ را در ایران به اندازه من نمی‌شناسد

کواچ زمانی بازیکن شما بود، انتخاب وی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال درست بود؟

زمانی که کواچ در ایران حضور داشت من مربی او بودم و شناخت خوبی از وی دارم. کواچ شعور والیبالی بسیار بالایی دارد و علاوه بر این بسیار باهوش است. او در طول این مدت افرادی را که مدنظر دارد به تیم اضافه خواهد کرد و کسی نمی‌تواند پیش بینی کند که کواچ از چه ترکیبی برای بازی‌های تیم ملی استفاده خواهد کرد. بازی‌های تدارکاتی فرصت خوبی برای بازیکنان است تا بتوانند خودی نشان دهند و در ترکیب حضور یابند.

در لیست جدید 25 نفره کواچ پنج بازیکن از آذربایجان‌غربی حضور دارند، آیا امکان حضور آنها در ترکیب اصلی وجود دارد؟

جای بسی خوشحالی است که پنج بازیکن از آذربایجان‌غربی به تیم ملی دعوت شده‌اند در صورتی که هر پنج نفر آنان شانس حضور در 14 نفر اصلی را دارند. سعید معروف، عبدالرضا علیزاده و میلاد عبادی‌پور که دوره قبل نیز در تیم ملی حضور داشتند و بازی‌های خوبی نیز به نمایش گذاشتند. این دوره فرهاد پیروت‌پور و حامد رضایی نیز با نظر کواچ و البته به دلیل بازی‌های بسیار خوبی که انجام دادند به تیم ملی دعوت شدند که با پشتکاری و توانایی که از آنان سراغ دارم لیاقت حضور در ترکیب تیم ملی را دارند و امیدوارم به این مهم دست پیدا کنند.

بازی فینال سوپر لیگ والیبال که 27 اسفند سال 93 در تهران برگزار شد با نتیجه سه بر دو به نفع تیم پیکان به اتمام رسید تا حسرت جام قهرمانی همچنان بر دل هواداران عاشق والیبال ارومیه باقی بماند. تیم ارومیه امسال با داشتن بازیکنان بسیار خوب در ترکیب خود یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی به شمار می‌رفت که تجربه پیمان اکبری و البته ضعف کادر فنی ارومیه خصوصا در تعویض مانع این امر شد. هرچند پنج بازیکن از آذربایجان‌غربی در لیست 25 نفره و نهایی تیم ملی حضور دارند که متاسفانه برخی‌ به جای حمایت و پشتیبانی از بازیکنان متعصب بومی از هم اکنون سعی در تخریب روحیه آنها دارند که جای بسی تاسف است. شاید دعوت پنج بازیکن از مهد والیبال کمی درد هواداران را تسکین ببخشد.

-------------------------------

گزارش از: نوشین احسانی

------------------------------


والیبال , ارومیه , کارگرپیشه , مصاحبه , تیم والیبال شهرداری ارومیه , لیگ برتر والیبال , اخبار والیبال , یدالله کارگر پیشه , پیشکسوت والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 149 تاریخ : دوشنبه 31 فروردين 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
تعیین وقت سفارت یونان mrsz1mrsz
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید