close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیراهن جدید تیم ملی والیبال تایید نشد/ درنا قبل از مهاجرت به لیگ جهانی والیبال پر کشید

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
پیراهن جدید تیم ملی والیبال تایید نشد/ درنا قبل از مهاجرت به لیگ جهانی والیبال پر کشید
 پیراهن جدید تیم ملی والیبال تایید نشد/ درنا قبل از مهاجرت به لیگ جهانی والیبال پر کشید

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روزنامه شرق : بیست‌وسوم دی‌ماه گذشته بود که رسانه‌های رسمی خبری منتشر کردند با این عنوان «مهاجرت درنا به لیگ جهانی والیبال». شرح خبر از این قرار بود که براساس هماهنگی‌های انجام‌شده بین سازمان حفاظت محیط‌ زیست و فدراسیون والیبال، درنا به‌عنوان دومین نماد محیط‌ زیستی ایران -پس از یوزپلنگ که بر پیراهن تیم ملی فوتبال نقش بست- روی پیراهن تیم ملی والیبال می‌رود؛ خبری که با استقبال زیاد رسانه‌ها و افکار عمومی همراه شد. بااین‌همه، حالا از فدراسیون والیبال ایران خبر می‌رسد که این نماد با وجود همه موافقت‌های انجام‌شده، از روی لباس تیم ملی والیبال حذف شده است؛ رویدادی که مسئولان این فدراسیون دلیل مشخصی برای آن اعلام نمی‌کنند.

http://s6.picofile.com/file/8186428318/uniform13.jpg

خبر حذف درنا از پیراهن تیم ملی والیبال را محمد درویش، مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌ زیست در گفت‌وگو با «شرق»، تأیید کرده است. او در این‌باره می‌گوید: «ما هم چند روز پیش ماجرا را شنیدیم و موضوع را در جلسه کارگروه مشترک سازمان محیط‌ زیست با وزارت ورزش طرح کردیم و به‌صورت رسمی خواستار رسیدگی به ماجرا شدیم، اگرچه در آن جلسه آقای مولایی، مدیرکل دفتر سلامت وزارت ورزش، قول پیگری داد، اما دو روز پیش، حذف‌شدن درنا از روی پیراهن تیم ملی والیبال را به‌صورت رسمی تأیید کرد. البته این مقام مسئول به من گفت درنا را نمی‌گذاریم، ولی حاضر هستیم درباره کمبود آب، تغییر اقلیم و... روی پیراهن تیم، پیام‌ها و نشانه‌هایی را چاپ کنیم، همچنین حاضر هستیم دور سالن مسابقات هم عکس درنا را بگذاریم».
مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌ زیست درباره دلایل حذف درنا از پیراهن تیم ملی از سوی فدراسیون و وزارت ورزش هم این‌گونه پاسخ داد: «به‌صورت صریح به ما پاسخی نداده‌اند فقط موضوع حامیان مالی تیم ملی را مطرح کردند و گفتند بهتر است با آنها تعامل کنیم».
درویش همچنین در پاسخ به این پرسش «شرق» که موضع سازمان محیط ‌زیست در این‌باره چه خواهد بود، نیز گفت: «من موضوع را با خانم ابتکار مطرح می‌کنم، تا ایشان از طریق وزیر ورزش ماجرا را پیگیری کنند، هرچند به نظر می‌رسد با توجه به نزدیک‌بودن زمان برگزاری مسابقات جهانی والیبال در تهران، برای رسیدن به هدفی که روی آن موافقت شده بود، دیر شده است. این در حالی است که پیراهن توسط کارگروهی که موضوع را دنبال می‌کرد، طراحی و ارائه شده بود و طرح آن نیز به تأیید آقای داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، هم رسیده بود».
ایده استفاده از نماد «درنا»، به‌عنوان یکی از پرنده‌های مرتبط با اقلیم ایران روی پیراهن تیم ملی والیبال، ابتدا توسط آرش نورآقایی ارائه شد. او پیشنهاد‌دهنده اصلی رفتن یوزپلنگ بر پیراهن تیم ملی فوتبال در جام جهانی هم بود. نورآقایی و همکارانش در کارگروهی که با همین هدف و با عنوان والیبال و محیط‌ زیست تشکیل شده بود از چندین ماه پیش این موضوع را با پیگیری‌های بسیاری که با سازمان محیط‌ زیست، وزارت ورزش و فدراسیون والیبال انجام دادند، مطرح و نهایی کردند. حاصل کارشان در نهایت در دی‌ماه گذشته به نتیجه رسید. در جلسه‌ای رسمی که با حضور رؤسای فدراسیون والیبال و رئیس سازمان محیط‌ زیست برگزار شد به‌صورت رسمی این خبر اعلام شد. در همان جلسه محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال، چنین گفته بود: «با توجه به اهمیت و مطرح‌بودن این مسابقات در سطح جهان فرصت بسیار مغتنمی است برای اینکه تیم ملی والیبال کشور حامل پیام‌های زیست‌محیطی باشد.»حالا کمی بیشتر از سه ماه از آن روز گذشته است و با وجود آن فدراسیون موضوع را منتفی کرده است. در همین رابطه با افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال، صحبت کرده‌ایم، او البته به «شرق» گفت در جریان جزئیات ماجرا نیست و بعد از صحبت با رئیس فدراسیون به نقل از او این توضیح را داد: «قراردادن طرح روی لباس قوانینی دارد، طرحی که برای این کار انتخاب شده بود با توجه به نوع لباس تیم، خوب دیده نمی‌شد چون روی سینه ورزشکاران هم نمی‌توانستیم طرح را چاپ کنیم.»بااین‌حال مریم بهمن، دبیرکارگروه والیبال و محیط‌ زیست و از همکاران آرش نورآقایی، در رابطه با ماجرا این‌گونه به «شرق» توضیح داد: «ما یک ماه پیش نمونه لباس را آماده کردیم که ایرادهای کوچکی داشت، اما در مجموع مورد موافقت همه قرار گرفت از رئیس فدراسیون و رئیس محیط‌ زیست تا بانک سامان حامی مالی تیم والیبال، اما به یکباره فدراسیون اعلام کرد ما پشیمان شده‌ایم، درحالی‌که قرار بود طرح را برای فدراسیون جهانی بفرستند و تأییدیه بگیرند ولی گویا اصلا طرح را نفرستادند، بعد به ما گفتند بانک سامان قبول نکرد، ما با بانک سامان تماس گرفتیم و مشورت کردیم آنها به شکل رسمی گفتند ما مشکلی با طرح پیشنهادی نداریم، هرچند برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید طرح را دوباره درست کردیم، اما شنیده‌ام عده‌ای در فدراسیون با این عنوان که طرح زشت است با آن مخالفت ‌کردند، عده‌ای هم گفتند پرنده درنا ربطی به ما ندارد. درحالی‌که در جلسه‌ای رسمی با حضور مسئولان همه‌چیز تأیید شده بود. به نظر می‌رسد عده‌ای در فدراسیون سلیقه‌ای رفتار می‌کنند. قرار بود رونمایی اوایل اردیبهشت باشد که بعد اعلام کردند همه‌چیز منتفی است.»درنا از گونه پرنده‌های به‌شدت در معرض خطر انقراض است که آخرین بازمانده از نسل آنها -با نام درنای امید - هفت سال است تک و تنها از سیبری در روسیه چهار هزار کیلومتر را پرواز می‌کند تا برای زمستان‌گذرانی به فریدونکنار ایران برسد. پیشنهاددهندگان این ایده معتقد بودند درنای امید نمادی از محیط‌ زیست ایران و جهان است که می‌تواند پیام خطرات تغییر اقلیم، کم‌آبی و گرمایش جهانی را با زبان ورزش به جهانیان برساند. با‌این‌همه مسابقاتی که قرار بود در آن از پیراهن تیم ملی والیبال با نماد درنا استفاده شود، کمتر از ٤٠ روز دیگر از هشتم؛ خرداد ماه آغاز می‌شود، اما درنا با استدلال‌هایی خاص از پیراهن تیم ملی پر داده شد تا دومین نماد زیست‌محیطی ایران در ورزش، نیامده حذف شود.


پیراهن تیم ملی , پیراهن جدید تیم ملی , عدم تایید پیراهن تیم ملی , درنا ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 1661 تاریخ : دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
شماره6 میگه
سعیداقاگل گفتی برای والیبال باید دوبرابرفوتبال خرج کرد سعید میگه
عشق فقط والیبال. من خودم والیبالیستم. این همه برای فوتبال پول خرج میکنن به کجا رسیدن.
همه بازیکنان والیبال عشقن
پاسخ : ..
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>