close
بهترین متخصص ارتودنسی
رویای ایرانی در دستان توانمند والیبالیست‌ها

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
رویای ایرانی در دستان توانمند والیبالیست‌ها
رویای ایرانی در دستان توانمند والیبالیست‌ها

خبرگزاری ورزش والیبال و به نقل از روزنامه شهروند: با پایان یافتن مسابقات فوتبال باشگاهی در سطح اروپا و همچنین کشورمان در یکی،‌ ٢ ماه آینده تمام توجه مردم مثل ٢‌سال اخیر به والیبال جلب خواهد‌شد. رشته‌ای که در سال‌های اخیر شور و نشاط عجیبی را به جامعه تزریق کرده و همه برای شروع مسابقاتش در لیگ جهانی با غول‌های جهانی لحظه‌شماری می‌کنند. کواچ با ١٦ سربازش به آمریکا پای گذاشته تا بامداد فردا در اولین دیدار خود به مصاف قهرمان‌سال گذشته لیگ جهانی بروند.

 

مصاف با قهرمانان
 
٣ تیمی که امسال بلندقامتان کشورمان باید در مرحله گروهی لیگ جهانی با آنها برای رسیدن به فینال مصاف بدهد،‌ برنده جام‌های قهرمانی در ٣ تورنمنت معتبر اخیر والیبال جهان هستند. آمریکا به‌عنوان قهرمان آخرین دوره لیگ جهانی، روسیه به‌عنوان قهرمان المپیک لندن و لهستان به‌عنوان قهرمان مسابقات جهانی ٢٠١٤ با ایرانی همگروه هستند که‌سال گذشته با قرار گرفتن در جایگاه چهارم لیگ جهانی بهترین مقام تاریخ خود در این رشته را کسب کرد. در اولین دیدار این گروه هم لهستان که به نظر در اوج قدرت قرار دارد،‌ ٣ بر صفر از سد روسیه گذشت.
 
آمارهای نه‌چندان ناامید کننده
 
آمار تیم‌ملی والیبال ایران مقابل ٣ تیمی که باید ٤‌بار در مرحله گروهی مقابل هر کدام از آنها قرار بگیرد و درنهایت برای رسیدن به مرحله نهایی حداقل مقام دومی را می‌خواهد،‌ خیلی امیدوار‌کننده نیست. تیم آمریکا که اولین حریف ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ محسوب می‌شود، آخرین‌بار در مسابقات جهانی مقابل شاگردان کواچ قرار گرفته که ٣ بر ٢ شکست خورده است اما در لیگ جهانی‌سال گذشته در مرحله نیمه‌نهایی موفق به شکست ٣ بر صفر ایران شد. لهستان هم که‌سال گذشته در لیگ جهانی ٢ برد و ٢ باخت را مقابل تیم کشورمان داشت،‌ آخرین بار در مسابقات جهانی ٢٠١٤ رودرروی ایران ایستاد و ٣ بر ٢ پیروز شد. درنهایت هم روسیه تنها تیمی در میان قدرت‌های جهان محسوب می‌شود که ایران هنوز موفق به شکست آن نشده است. آخرین بازی‌این ٢ تیم را نیز در مسابقات جهانی روسیه ٣ بر صفر پیروز شد.
 
 
نمره قبولی به کواچ
 
با این‌که آمارها خیلی رای به برتری ایران مقابل ٣‌غول والیبال جهان نمی‌دهد اما والیبالیست‌های ایرانی در چند‌سال اخیر نشان دادند که هیچ کاری برای آنها نشدنی نیست. به‌ویژه از زمانی که کواچ روی نیمکت ایران نشسته،‌ می‌توان ایران را یک تیم کم‌نوسان لحاظ کرد. ٢٢ برد و ١٤ باخت در بازی‌های رسمی دستاورد کواچ با تیم‌ملی ایران در یک سالی بوده که سرمربیگری این تیم را برعهده داشته است. درنهایت هم این بردها به کسب مقام چهارمی در لیگ جهانی، ششمی در مسابقات جهانی و البته قهرمانی در بازی‌های آسیایی انجامید. اگر خیلی خوشبینانه به موضوع بنگریم،‌ مردم ایران امسال از این تیم یکی از سکوهای لیگ جهانی را می‌خواهند که شاید دست‌نیافتنی هم نباشد.
 
کواچ

 

 

چهره‌های جدید
 
کواچ که لیست ٢٥ نفره‌ای را برای حضور در لیگ جهانی امسال معرفی کرده بود، درنهایت ١٦ بازیکن را با خود به آمریکا برد. بعد از گذراندن اردو در تهران،‌ فنلاند و چک؛ معروف، مهدوی، ظریف، غلامی، موسوی، محمودی، غفور، قائمی، میرزاجانپور، علیزاده، عبادی‌پور، فائزی، زرینی، پیروت‌پور، شریفات و معنوی‌نژاد نفراتی بودند که راهی لس‌آنجلس شدند. با این‌که کواچ اسکلت اصلی تیمش را حفظ کرده اما چند بازیکن جوان نظیر معنوی‌نژاد و پیروت‌پور در کنار حمزه زرینی با تجربه امسال می‌توانند سورپرایزهای ایران در لیگ جهانی باشند.
 
نقاط قوت
 
از نقاط قوت ایران که احتمالا خیلی بیشتر از قبل مورد توجه و آنالیز حریفان قرار گرفته،‌ دفاع روی تور است که باعث شد موسوی‌ سال گذشته تا مراحل پایانی در رده نخست بهترین‌ها در این بخش حضور داشته‌باشد. همچنین کاپیتان ایران که عنوان بهترین پاسور جهان را هم یدک می‌کشد، با تجربه‌ای که از بازی در لیگ روسیه به دست آورده،‌ می‌تواند بار دیگر نتیجه را به سود تیم کواچ بازگرداند.
 
رونمایی ورژن 2015 در LA
 
بامداد فردا تیم‌ملی والیبال ایران از ساعت ٣٠: ٦ مقابل آمریکا به میدان می‌رود تا کواچ از تیم‌سال ٢٠١٥ خود رونمایی کند. قطعا برای صعود به دور بعدی باید از همین دیدار نخست تفکر پیروزی در میان بلندقامتان ایرانی وجود داشته باشد، اگرچه برخی عوامل هم می‌توانند به تیم کواچ در راه یاری برسانند. حضور پرتعداد ایرانی‌های شهر لس‌آنجلس که قطعا کمتر از تعداد هواداران آمریکا نخواهند بود،‌ یک نکته مثبت در اولین بازی است.
 
نگاه کارشناس
 
مصطفی کارخانه، کارشناس والیبال درباره شرایط ایران برای حضور در لیگ جهانی ٢٠١٥ به «شهروند» می‌گوید: «قطعا گروهی که امسال ایران در آن قرار گرفته،‌ به مراتب سخت‌تر از سال‌های گذشته است و از سویی هم نمی‌توان دیگر ایران را مثل سال‌های گذشته تیمی ناشناخته دانست که با استفاده از همین ترفند رقیبانش را غافلگیر کند. مطمئنا تیم‌های حریف نفرات کلیدی ایران همچون موسوی و معروف را شناسایی کرده‌اند و همین کار را برای ما سخت خواهد کرد.»
 
 
وی با اشاره به وضع کادرفنی می‌افزاید:  «ترجیح کواچ این بود که مثل‌سال قبل از مربیان ایرانی استفاده نکند و فقط یک نفر را به‌عنوان مترجم و دستیار در کنار خودش ببیند. به‌هرحال با این‌که توانایی مربیان ایرانی بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما نمی‌توان از کواچ خرده گرفت. فقط باید امیدوار بود این موضوع به تیم‌ملی ضربه نزد.» کارشناس والیبال با اشاره به تغییرات در ترکیب ایران خاطرنشان می‌کند: «چند بازیکن جوان به ترکیب تیم‌ملی اضافه شدند که قطعا همین اتفاق آنها را تشویق می‌کند تا با انگیزه بالایی حتی روی نیمکت به سایر ملی‌پوشان کمک کنند اما جای یک بازیکن به نام آرمین تشکری که متاسفانه خیلی زود تصمیم گرفت، در این تیم خالی است. ما به سرویس‌های کم‌نظیر تشکری در مواقع حساس به شدت نیاز داشتیم.» کارخانه در پایان درباره رویارویی با آمریکا می‌گوید: «با این‌که آمریکا قهرمان‌سال گذشته همین رقابت‌ها محسوب می‌شود اما نمی‌توان‌سال قبل را مبنا قرار داد. قدم اول برای ایران بسیار مهم است و اگر تیم کواچ بتواند از بازی‌های خارج از خانه حداقل امتیاز را هم کسب کند،‌ ما در تهران حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.»

 


والیبال , تیم ملی ایران , لیگ جهانی , تیم ملی والیبال , رویای ایرانی , world league , teamiran ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 95 تاریخ : شنبه 09 خرداد 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>