close
بهترین متخصص ارتودنسی
ایران VS آمریکا، اولین نبرد والیبالیست‌ها در لیگ جهانی 2015

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
ایران VS آمریکا، اولین نبرد والیبالیست‌ها در لیگ جهانی 2015
ایران VS آمریکا، اولین نبرد والیبالیست‌ها در لیگ جهانی 2015

خبرگزاری ورزش والیبال : سوت آغاز لیگ جهانی 2015 والیبال ساعت 6:40 دقیقه صبح فردا یکشنبه برای تیم ایران زده خواهد شد و ملی‌پوشان در لس آنجلس به مصاف آمریکا می‌روند.

 

خبرگزاری ورزش والیبال : سوت آغاز لیگ جهانی 2015 والیبال ساعت 6:40 دقیقه صبح فردا یکشنبه برای تیم ایران زده خواهد شد و ملی‌پوشان در لس آنجلس به مصاف آمریکا می‌روند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایسنا، فصل جدید لیگ جهانی والیبال در سال 2015 در حالی شروع شده که دوره گذشته آمریکا توانست عنوان قهرمانی را بدست آورد و تیم ملی ایران نیز در یک موفقیت تاریخی به جمع 4 تیم نخست راه یافت و چهام شد. در حالی که امسال تیم ملی والیبال ایران خودش را برای کسب سهمیه المپیک آماده خواهد کرد، لیگ جهانی و عرض اندام برابر بزرگان این رشته به آمادگی ملی پوشان کمک خواهد کرد.

ملی پوشان والیبال ایران نیز از ساعت 6:40 صبح فردا یکشنبه کار خود را در لیگ جهانی آغاز کرده و در نخستین گام باید برابر آمریکا قهرمان دوره گذشته این رقابت‌ها به میدان برود.

در دسته اول رقابت‌های مرحله گروهی لیگ جهانی والیبال هر تیم چهار بار با سایر تیم‌ها رقابت می‌کند که دو بازی در خانه و دو بازی در خارج از خانه خواهد بود.

تیم ملی والیبال ایران طبق برنامه اعلام شده باید ابتدا شش بازی خارج از خانه خود را انجام دهد و سپس شش بازی در تهران برابر حریفان خود برگزار کند.

والیبال ایران تاکنون دو دوره حضور در لیگ جهانی والیبال را تجربه کرده که ره‌آورد عنوان‌های نهمی و چهارمی این مسابقات بوده است.

** 32 تیم حاضر در لیگ جهانی

آفریقا: تونس و مصر

آسیا: ایران، قزاقستان، استرالیا، چین، ژاپن و کره جنوبی

اروپا: بلژیک، بلغارستان، چک، فنلاند، فرانسه، یونان، روسیه، پرتغال، لهستان، هلند، مونتگرو، ایتالیا، صربستان، اسلواکی، اسپانیا و ترکیه

آمریکای شمالی: کانادا، کوبا، مکزیک، پورتوریکو و آمریکا

آمریکای جنوبی: ونزوئلا، آرژانتین و برزیل

در این فصل، برای اولین بار از 32 تیم استفاده شده است. این درحالی است که در ابتدای آغاز به کار لیگ جهانی در دهه 90، تنها 8 تیم در رقابت ها شرکت می کردند.

• در این رقابت ها، تیم های گروه های A تا E هر کدام دو بازی را در خانه خود و دو بازی را در خانه حریف برگزار خواهند کرد، این درحالی است که تیم های گروه های F و G و H تنها دو بازی را برگزار خوهند کرد.

• تیم های حاضر در سه سطح رتبه بندی می شوند؛ تیم های گروه های A و B در سطح یک رقابت ها قرار می گیرند. تیم های گروه های C و D و E در سطح دو رقابت ها قرار می گیرند و تیم های گروه های F و G و H در سطح سه رقابت ها قرار دارند.

• مرحله نهایی رقابتها در برزیل، با حضور دو تیم برتر گروه های B، A، میزبان رقابت ها (برزیل) و قهرمان تیم های سطح دو رقابت ها برگزار خواهد شد؛ در مجموع شش تیم راهی مرحله نهایی خواهند شد.

• با توجه به اینکه برزیل میزبان دور نهایی خواهد بود، از گروه A رقابتها، شامل برزیل، ایتالیا، صربستان و استرالیا سه تیم به مرحله بعد صعود خواهند کرد؛ این درحالی است که در گروه B، از میان تیم های ایران، ایالات متحده، روسیه و لهستان، دو تیم راهی مرحله بعد خواهند شد.

• میزبانی مرحله نهایی تیم های سطح دو نیز بر عهده بلغارستان است. برای صعود به مرحله نهایی تیم های سطح دوم، از هر گروه یک تیم صعود خواهد کرد. همچنین از گروه C به دلیل حضور میزبان مرحله نهایی (بلغارستان)، دو تیم صعود خواهند کرد. پس از اینکه تکلیف تیم های صعود کننده مشخص شد، 4 تیم صعود کرده به مرحله نهایی برای سطح دو، به صورت متمرکز در بلغارستان به رقابت خواهند پرداخت. قهرمان این رقابت چهارجانبه، به عنوان نماینده تیم های سطح دو، در مرحله نهایی که در برزیل برگزار خواهد شد، شرکت خواهد کرد.

• میزبانی مرحله نهایی تیمهای سطح سوم نیز بر عهده اسلواکی است. در این سطح نیز مانند سطح دو، تیم های اول گروه های F و G و H همراه با میزبان مرحله نهایی، در اسلواکی به رقابت خواهند پرداخت. این رقابت باعث صعود این تیم ها به مرحله بعد نخواهد شد و تنها در رده بندی تاثیر خواهد داشت. این رده بندی در سطح بندی سال آینده رقابت ها تاثیر خواهد داشت.

• در پایان رقابت ها، آخرین تیم از تیم های سطح اول از نظر امتیاز، اگر از نظر ست شماری از تیم قهرمان سطح دو، امتیازات کمتری داشته باشد، به سطح دو سقوط می کند و قهرمان سطح دو، راهی سطح اول خواهد شد. این رده بندی، در سطح بندی سال آینده تیم ها اثر خواهد داشت.

 

 

  همه چیز درباره والیبال آمریکا

 

والیبال در آمریکا ورزشی دانشگاهی است. اگر چه بسیاری بیسبال و بسکتبال را ورزش اول ایالات متحده می‌دانند اما والیبال هم در این کشور و بویژه در لیگ‌های دانشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است. آمریکا برعکس کشورهای صاحب‌نام، لیگ والیبال ندارد و دانشگاه‌ها در این کشور تیم داری می‌کنند و به‌صورت دوره‌ای رقابت‌هایی مانند لیگ برگزار می‌کنند.

اما در عوض بیش از نیمی از بازیکنان تیم ملی آمریکا در بهترین لیگ‌های جهان مانند، روسیه، لهستان و فرانسه به زمین می‌روند.

آمریکا در دهه های اخیر همواره یکی از قدرت های والیبال جهان به شمار رفته است. نگاهی به کارنامه افتخارات این تیم نشان دهنده کسب عناوین مختلف در طول سال های مختلف بوده است.

دو مدال طلا، یک نقره و دو برنز در لیگ جهانی والیبال در کنار سه طلا و یک مدال برنز المپیک و یک طلا و یک برنز قهرمانی جهان مهمترین عناوینی است که تیم ملی آمریکا در سال های گذشته بدست آورده است. البته این تیم تقریبا همیشه در رقابت های قاره ای یکی از سکوهای برتر را از آن خود کرده است.

آمریکایی ها با تاسی از پرچم کشور خود در بازی های خانگی پیراهن سورمه ای و قرمز به تن می کنند اما در بازی های خارج از خانه سفید می‌پوشند.

تیم والیبال ایالت متحده آمریکا یکی از رقیب‌های جدی تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی است چراکه آن‌ها امسال آمده‌اند از عنوان قهرمانی دوره گذشته خود دفاع کنند و همچنین درصدد جبران باخت مقابل تیم ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان هستند.

 شناخته‌ترین لژیونر آمریکایی مت اندرسون، هم‌تیمی سعید معروف در تیم زنیت کازان روسیه است. او پس‌ازآنکه به دلیل افسردگی برای مدتی از تیم زنیت جدا شد، با حضور معروف در این تیم، بازگشت و توانست 2 جام قهرمانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و سوپر لیگ روسیه کسب کند.

مکس هلت دیگر نماینده آمریکا در روسیه است که این فصل برای تیم دینامو موسکو به میدان رفت و به جام CEV رسید. دیوید لی، بازیکن باتجربه آمریکایی نیز در لیگ روسیه همراه با تیم لوکوموتیو بازی می‌کرد، اما به مقام پنجمی در این لیگ بسنده کرد.

در فصل گذشته آمریکایی‌ها بیشتر در لیگ لهستان مشغول بودند. آن‌ها 5 لژیونر در این کشور داشتند. مورفی تروی، روسل هولمس و پائول لوتمن همراه با تیم‌هایشان، به فینال جام لهستان رسیدند. تروی در پایان لیگ امسال لهستان به‌ عنوان بهترین زننده سرویس معرفی شد. آج نالی، لیبرو تیم ملی والیبال آمریکا نیز در این لیگ حضور داشت.

اریک شوجی، لیبرو، کاویکا شوجی، پاسور و اسکات توزینسکی، قدرتی زن تیم ملی والیبال آمریکا، نماینده آمریکایی‌ها در لیگ آلمان هستند. هر سه در تیم ریسایکلینگ برلین بازی می‌کنند و به فینال این لیگ راه یافتند.

در لیگ فرانسه نیز 4 بازیکن آمریکایی به نام‌های دیوید اسمیت، دن مکدونل، تایلور کراپد و دوستین واتن حضور داشتند که از بین آن‌ها تیم اسمیت و مکدونل به پلی‌آف راه یافت. تیلور سندر که سال گذشته ارزشمندترین بازیکن لیگ جهانی شناخته شد، امسال در لیگ ایتالیا همراه تیم کالزدونیا ورونا مسابقه داد. همچنین جو ساندر در تیم سیر سفتی پروجیا و ریلی مک کیبین در تیم سی ام سی رانوا دیگر ملی پوشان آمریکایی حاضر در لیگ ایتالیا بودند.

شاید بتوان به‌عنوان نقطه‌ضعف در این تیم حضور پاسور در دنده‌های 1 و 2 را نام برد. مواقعی از بازی که پشت خط زن به منطقه 4 می‌رود و دریافت‌کننده تیم که نقشی محوری دارد در منطقه 2 حضور پیدا می‌کند و این موضوع حداقل در بازی آخر این تیم مقابل ایران برای آن‌ها مشکل‌آفرین شده بود.

 

 محور کارهای تاکتیکی آمریکا بر دوش تیلور سندر و مت اندرسون است و در دریافت، حمله، دفاع و سرویس نفرات اول تیمشان هستند. سندر و اندرسون از هر نقطه‌ای از زمین که باشند توانایی حمله به زمین حریف را دارند و در این مسئله از تمام هم‌بازی‌هایشان عملکرد بهتری داشتند. بر طبق آمار منتشر شده در 6 بازی اخیر این تیم از 632 حمله آن‌ها به زمین حریف، 360 حمله توسط این دو انجام‌شده است و در نیمی از این حملات موفق بوده‌اند.

البته به نظر بسیاری از مربیان بزرگ جهان همیشه نتایج والیبال در زمین مشخص می‌شود و قبل از آن نمی‌توان پیشگویی کرد مخصوصاً اگر تیم حریف آمریکا باشد که در طول بازی دنیایی از تاکتیک‌های متنوع والیبال را پیاده می‌کند. واقعاً شاید لقب نرم‌افزارهای زنده بهترین صفت برای نوع بازی آن‌ها باشد که در طول ست برنامه‌هایی متنوع را به‌خوبی و بهتر از هر تیم دیگری اجرا می‌کنند.

البته آخرین بازی این تیم مقابل ایران با شکست 3 بر 2 آن‌ها به اتمام رسیده است اما آمریکا قهرمان دوره گذشته لیگ جهانی محسوب می شود.

تیلور سندر امید اول این تیم در توپ‌های برگشتی است و بعد از توپ‌گیری‌های این تیم بیشتر پاس‌های اول به او و بعد به اندرسون ختم می‌شود و در دفاع امید آمریکا به مکس هلت دفاع وسط این تیم بوده که بهترین عملکرد را در دفاع روی تور در بین 11 نفر دیگر تیم داشته است.*مروری بر نتایج رویارویی تیم های والیبال ایران و آمریکاقهرمانی جهان 1970 - ایران 2 – آمریکا 3

قهرمانی جهان 2006 - ایران صفر – آمریکا 3

جام جهانی 2011 - ایران صفر – امریکا 3

قهرمانان قاره ها 2013 - ایران 3 – آمریکا 2

لیگ جهانی 2014 - ایران صفر – آمریکا 3

قهرمانی جهان 2014 - ایران 3 - آمریکا 2

 برنامه دو مسابقه ایران و آمریکا در سال 2015:یکشنبه 10 خردادماه در لس آنجلس

ساعت 6:40 به وقت تهران

دوشنبه 11 خردادماه در لس آنجلس

ساعت 3:40 بامداد به وقت تهران


* رتبه‌های کسب کرده تیم ملی والیبال آمریکا در 17 دوره لیگ جهانی به شرح زیر است:سال 1990، رتبه هفتم

سال 1991، رتبه ششم

سال 1992، مقام سومی و مدال برنز

سال 1993، رتبه نهمی

سال 1994، رتبه دوازدهم

سال 1995، رتبه دهم

سال 2000، رتبه ششم

سال 2001، رتبه نهم

سال 2006، رتبه دهم

سال 2007، مدال برنز و مقام سومی

سال 2008، مدال طلا و عنوان قهرمانی

سال 2009، رتبه ششم

سال 2010، رتبه هشتم

سال 2011، رتبه هفتم

سال 2012، مدال نقره و نایب قهرمانی

سال 2013، رتبه دوازدهم

سال 2014، مدال طلا و عنوان قهرمانی

 

والیبال , لیگ جهانی , اخبار والیبال , تیم ملی والیبال , تیم ملی والیبال آمریکا , پیش بازی , لیگ جهانی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 287 تاریخ : شنبه 09 خرداد 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>