close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با دومین حریف تیم ملی در لیگ جهانی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
آشنایی با دومین حریف تیم ملی در لیگ جهانی / جدال شاگردان بوبان با قهرمان جهان
آشنایی با دومین حریف تیم ملی در لیگ جهانی / جدال شاگردان بوبان با قهرمان جهان
خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران در سومین و چهارمین دیدار خود در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی والیبال روز های 15 و 16 خرداد ماه در شهر چنستوهوا به مصاف لهستانی می رود که قهرمانی جهان در سال گذشته را از آن خود کرد.
 
خبرگزاری ورزش والیبال : تیم ملی والیبال ایران در سومین و چهارمین دیدار خود در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی والیبال روز های 15 و 16 خرداد ماه در شهر چنستوهوا به مصاف لهستانی می رود که قهرمانی جهان در سال گذشته را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در سال 2015 برای نخستین بار 32 تیم در لیگ جهانی والیبال در سه سطح به مصاف یکدیگر می‌روند که هشت تیم بر‌تر جهان در سطح یک این رقابت‌ها از هشتم خردادماه با هم مسابقه خواهند داد. در گروه یک، هشت تیم بر‌تر این رقابت‌ها، تیم‌های برزیل، ایتالیا، صربستان و استرالیا به مصاف یکدیگر می‌روند تا سه تیم از این گروه به مرحله نهایی این رقابت‌ها که به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، صعود کنند.

در گروه دوم این رقابت‌ها نیز آمریکا قهرمان لیگ جهانی والیبال سال 2014، روسیه قهرمان سال 2013 لیگ جهانی و المپیک 2012 لندن و لهستان قهرمان جهان در سال 2014 با تیم ملی والیبال ایران همگروه هستند.

تیم ملی والیبال ایران در دو بازی نخست خود در رقابت‌های لیگ جهانی مقابل آمریکا با نتایج مشابه 3 بر یک مغلوب شد و حالا در دوگانه دوم خود باید برابر لهستان، قهرمان جهان در سال 2014 قرار بگیرند.
 
 
 
 

* ایران - لهستان؛ جدال شاگردان بوبان با قهرمان جهان

شاگردان بوبان که پیش از این هم در اردوی تدارکاتی فنلاند و جمهوری چک حضور داشتند به نظر می‌رسد بیشتر از همه با مشکل خستگی مواجه باشند؛ آن ها در کمتر از 24 ساعت دوبار مقابل آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی قرار گرفتند و بلافاصله از آنجا راهی لهستان شدند و پس از 18 ساعت به چنستوهوا محل برگزاری دو مسابقه خود با لهستان رسیدند.

در دیدار ایران مقابل آمریکا شرایط برخی ملی پوشان تعریف چندانی نداشت، برای مثال حمزه زرینی، فرهاد ظریف، محمد موسوی، امیر غفور و شهرام محمودی در شرایط آمادگی 100درصد قرار نداشتند، اما هر طوری که بود به غیر از زرینی سایر ملی‌پوشان برای ایران بازی کردند، اما حالا لهستان هم حریف کوچکی برای ایران نیست و قطعاً ملی‌پوشان می‌دانند که چه کار سختی برابر این تیم در پیش دارند.
 
 
 
 

* سومین تجربه ایران در مقابل هجدهمین تجربه شاگردان آنتیگا
 

نخستین دوره لیگ جهانی والیبال سال 1990 در اوزاکای ژاپن آغاز شد و تیم ملی والیبال لهستان در سال 1998 (نهمین دوره) برای نخستین بار در لیگ جهانی شرکت کرد. ملی پوشان والیبال لهستان از آن زمان تا کنون در 17 دوره لیگ جهانی والیبال شرکت کردند و امسال برای کسب تجربه هجدهم به میدان می‌روند.
تیم ملی والیبال ایران که برای سومین بار در طول تاریخ مجوز حضور در رقابت های لیگ جهانی را به دست آورده است، امسال با هدف تثبیت جایگاه خود در هشت تیم برتر این رقابت ها به میدان می‌رود. تیم ایران در سال ۲۰۱۳ (نخستین حضور) با هدایت خولیو ولاسکو به مقام نهمی دست یافت، در سال ۲۰۱۴ (دومین حضور) با هدایت اسلوبودان کواچ عنوان چهارمی را به دست آورد و امسال نیز در سومین حضور خود نیم نگاهی به مرحله نهایی دارد، اما صعودش کار بسیار سختی خواهد بود.

مدال طلای سال 2012 در شهر سوفیای بلغارستان، نشان برنز سال 2011 در شهر گداینسک لهستان دو مدال این کشور در لیگ جهانی والیبال محسوب می‌شود و در 14 دوره دیگر تیم ملی والیبال لهستان بر روی سکو نرفته است، اما دو عنوان چهارمی و دو عنوان پنجمی از جمله افتخارات این تیم در لیگ جهانی والیبال است.

کورک، والیبالیست مشهور لهستان در سال 2012 همراه با تیم لهستان که قهرمان شد، عنوان باارزش‌ترین بازیکن این رقابت‌ها را به دست آورد. تیم ملی والیبال لهستان یک مدال طلای المپیک در سال 1976 مونترال را نیز در پرونده کاری خود دارد. این تیم سابقه حضور در 18 دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان را در پرونده کاری خود دارد که دو مدال طلای سال‌های 1974 (مکزیک) و 2014 (لهستان) از جمله افتخارات والیبال این کشور است.

جام جهانی از دیگر میادینی است که والیبال لهستان تجربه کسب دو مدال نقره را در آن دارد، سال 1965 در لهستان و سال 2011 در ژاپن تیم ملی والیبال لهستان موفق به کسب مدال نقره شد.

تیم ملی والیبال لهستان در مسابقات قهرمانی اروپا نیز یک مدال طلا (2009 ازمیر ترکیه)، پنج مدال نقره (سال‌های 1975، 1977، 1979، 1981 و 1983) و دو مدال برنز در سال‌های 1967 و 2011 به دست آورده است.
 
 
 
 

رتبه‌های کسب کرده تیم ملی والیبال لهستان در 17 دوره لیگ جهانی به شرح زیر است:

سال 1998، رتبه دهم
سال 1999، رتبه هشتم
سال 2000، رتبه هشتم
سال 2001، رتبه هفتم
سال 2002، رتبه پنجم
سال 2003، رتبه نهم
سال 2004، رتبه هفتم
سال 2005، رتبه چهارم
سال 2006، رتبه هفتم
سال 2007، رتبه چهارمی
سال 2008، رتبه پنجمی
سال 2009، رتبه نهمی
سال 2010، رتبه دهمی
سال 2011، مدال برنز و مقام سومی
سال 2012، مدال طلا و مقام قهرمانی
سال 2013، رتبه یازدهمی
سال 2014، رتبه هشتم

 
 
 

جدال تیم سوم با دهم رنکینگ فدراسیون جهانی
 

تیم ملی والیبال لهستان در رده سوم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال قرار دارد؛ این در حالی است که شاگردان بوبان کواچ در تیم ایران در مکان دهم این رده‌بندی قرار گرفته‌اند. حالا باید دید جدال تیم سوم و دهم رنکینگ فدراسیون جهانی به سود چه تیمی خاتمه پیدا خواهد کرد. همچنین در پایان هفته سوم لیگ جهانی 2015 و در گروه B تیم آمریکا با 6 امتیاز صدرنشین است و لهستان با 5 امتیاز در رده دوم قرار دارد؛ پس از لهستان هم روسیه با یک امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است و ایران هم بدون امتیاز در انتهای جدول جای گرفته است.
 

* آنتیگا، جایگزین آناستازی و رساندن لهستان به قهرمانی بعد از 40 سال
 

استفان آنتیگا، بازیکن سابق و سرمربی فرانسوی حال حاضر تیم ملی والیبال لهستان است. آنتیگا از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۰ عضو تیم ملی فرانسه بود. او مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۰۲ را با تیم ملی فرانسه در آرژانتین به دست آورد و همچنین دو قهرمانی اروپا ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ و یک نایب قهرمانی لیگ جهانی ۲۰۰۶ مسکو از دیگر دست آوردهای او با فرانسه به عنوان بازیکن است. استفان ۳۰۰ بازی ملی را در کارنامه دارد. آنتیگا در رده باشگاهی نیز در باشگاه‌های پاریس، کونئو، مایورکا، اسکرا بلهاتوف و دلکتا عضویت داشته است و توانسته دو مدال نقره قهرمانی باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان والیبال اروپا ۲۰۰۱، چندین قهرمانی در لیگ اسپانیا، لهستان و فرانسه را به همراه تیم‌های باشگاهی خود به دست آورد.
آنتیگا در اکتبر ۲۰۱۳ قرارداد سه ساله‌ای را با تیم ملی والیبال لهستان به امضا رساند و جایگزین آناستازی شد. آنتیگا در اولین دوره مربیگری خود سمت بزرگی را به دست گرفت و در اولین گام خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ نتوانست موفق شود و لهستان از مرحله گروهی رقابت‌ها حذف شد. قهرمانی جهان ۲۰۱۴ دومین گام آنتیگا در سمت سرمربی تیم ملی لهستان بود، او با اقتدار و فقط با یک شکست تیم خود را به مرحله سوم رساند و با شکست دادن آلمان در مرحله نیمه نهایی، فینالیست شد. آنتیگا در مقابل رزنده قرار گرفت و توانست شبی تاریخی را برای مردم لهستان رقم بزند، او توانست ۳ بر یک برزیل و رزنده را مغلوب کند و جام قهرمانی جهان را در جام هجدهم بعد از ۴۰ سال به لهستان برگرداند.
 

* اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال لهستان در لیگ جهانی 2015

آنتیگا 25 بازیکن خود را برای حضور در لیگ جهانی والیبال 2015 معرفی کرد که اسامی آنها به شرح زیر است:

7- کارول کلوس (کاپیتان)، 1- پیوتر نواکوفسکی، 2- وُیچِف گیژِیو، 3- دیوید کونارسکی، 4- یاکوب یَرُش، 5- گیژِگُش پایاک، 6- بارتُش کورک، 8- آندری ورونا، 9- بارتلومیئی بولاج، 10- دامیان وُیتاشِک، 11- فابیان دیژیزگا، 12- گیژِگُش وُماچ، 13- میخائیل کوبیاک، 14- مارچین والینسکی، 15- پیوتر گاسِک، 16- میخائیل کانژسکی، 17- پاوِل زاتُرسکی، 18- مارچین مُزدُنِک، 19- شیمون رُماچ، 20- ماتئوش میکا، 21- رافال بوشِک، 22- بارتُش بِدنُرش، 23- ماتئوش بیئِنیئِک، 24- الکساندِر شیوکا، 25- آرتور شالپوک

نواکووسکی، لکوس، رونا و مزدنک (سرعتی)، کونارسکی و بوزی یک (پشت خط زن)، کورک، کوبیاک و میکا (دریافت کننده)، دیژیزگا (پاسور) و زاترسکی (لیبرو) از بازیکنان مطرح والیبال لهستان هستند که در ترکیب 25 نفره این تیم در لیگ جهانی نیز قرار دارند.

*لهستان با دو پیروزی و ایران با دو باخت

تیم ملی لهستان در دو دیدار نخست خود برابر روسیه قهرمان المپیک با نتایج سه بر صفر و سه بر دو به پیروزی رسید تا آغاز قدرتمندانه ای را در لیگ جهانی امسال داشته باشد و تیم ملی والیبال ایران نیز در اولین و دومین دیدار خود در لیگ جهانی 2015، مقابل امریکا قهرمان دوره گذشته با نتیجه مشابه سه بر یک مغلوب شد تا همانند سال گذشته لیگ جهانی را با ناکامی آغاز کند.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی لیگ جهانی والیبال سال 2015 چهار مسابقه با لهستان برگزار خواهد کرد که برنامه آن به شرح زیر است:

جمعه، 15 خردادماه – لهستان - چِنستوهوا
لهستان – ایران
ساعت 22:55 به وقت محلی و ساعت 20:25به وقت تهران در سالن اسپورتوا
داور اول: گوران گرادینسکی از صربستان و داور دوم: یورای مکری از اسلواکی
شنبه، 16 خردادماه – لهستان - چِنستوهوا

لهستان – ایران
ساعت 22:55 به وقت محلی و ساعت20:25 به وقت تهران در سالن اسپورتوا
داور اول: یورای مکری از اسلواکی و داور دوم: گوران گرادینسکی از صربستان

جمعه، پنجم تیرماه (نهم ماه مبارک رمضان) – ایران - تهران
ایران – لهستان
ساعت 21 به وقت تهران - سالن 12 هزار نفری آزادی
داور اول: جعفر علی از بحرین و داور دوم: اندرسون کاکادور از برزیل

یکشنبه، هفتم تیرماه (یازدهم رمضان) – ایران - تهران
ایران – لهستان
ساعت 21 به وقت تهران - سالن 12 هزار نفری آزادی
ساعت 21 داور اول: اندرسون کاکادور از برزیل و داور دوم: جعفر علی از بحرین

والیبال , والیبال ایران , والیبال لهستان , لیگ جهانی والیبال 2015 , آشنایی کامل با لهستان , تیم ملی لهستان , حریف , تیم ملی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 683 تاریخ : چهارشنبه 13 خرداد 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
emran میگه
با تشکر از شما عزیزان در جمع آوری اطلاعات جامع و کامل .امیدوارم که برو بچه های تیم ملی در بازی بالهستان تمام تلاش خودشون و بکن ودل همه رو شاد کنن
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید