close
تبلیغات در اینترنت
شاگردان ولاسکو مقهور دفاع روی تور استرالیا شدند /زنگ خطر براي المپيكي شدن واليبال

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
شاگردان ولاسکو مقهور دفاع روی تور استرالیا شدند /زنگ خطر براي المپيكي شدن واليبال
شاگردان ولاسکو مقهور دفاع روی تور استرالیا شدند /زنگ خطر براي المپيكي شدن واليبال

خبرگزاری ورزش والیبال :طبق روال چند روز اخیر امروز نیز بازی تیم ملی والیبال ایران را با تیم استرالیا را گزارش خواهیم کرد

مقدمه : دیدار امروز تیم‌های ملی والیبال ایران و استرالیا که ساعت 9 صبح به‌وقت تهران پس از 2 روز استراحت برگزار می‌شود، به نوعی تقابل مربیان آرژانتینی 2تیم هم محسوب می‌شود. از یک سو روی نیمکت استرالیا جان یوراتی قرار دارد که قبلا با استرالیا المپیک آتن را تجربه کرده و بارها مقابل ایران در همین مسابقات در سال 2004 و مسابقات جام ملت‌های آسیا 2003 تیانجین چین شکست خورده و در سوی دیگر میدان هم روی نیمکت تیم ایران ولاسکوی سرشناس به همراه سی چلو و ادواردو حضور دارند که همین یکی‌دوماه گذشته 2بار این تیم را در صوفیه و توکیو در بازی‌های تدارکاتی شکست داده‌اند.

مقدمه : دیدار امروز تیم‌های ملی والیبال ایران و استرالیا که ساعت 9 صبح به‌وقت تهران پس از 2 روز استراحت برگزار می‌شود، به نوعی تقابل مربیان آرژانتینی 2تیم هم محسوب می‌شود. از یک سو روی نیمکت استرالیا جان یوراتی قرار دارد که قبلا با استرالیا المپیک آتن را تجربه کرده و بارها مقابل ایران در همین مسابقات در سال 2004 و مسابقات جام ملت‌های آسیا 2003 تیانجین چین شکست خورده و در سوی دیگر میدان هم روی نیمکت تیم ایران ولاسکوی سرشناس به همراه سی چلو و ادواردو حضور دارند که همین یکی‌دوماه گذشته 2بار این تیم را در صوفیه و توکیو در بازی‌های تدارکاتی شکست داده‌اند.

مهم‌ترین ویژگی تیم استرالیا که تجربه حضور در 2 دوره بازی‌های المپیک، لیگ جهانی و چند مقام قهرمانی و نایب قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را دارد، داشتن‌بازیکنانی با میانگین قدی بالای 2متر و لژیونر در لیگ‌های اروپایی است که کاملا متکی به بازی قدرتی هستند و والیبال را به سبک روس‌ها بازی می‌کنند. این در حالی است که تیم ایران با داشتن پاسوری چون معروف، دستی بازتر از حریف در به‌کارگیری توامان بازی سرعتی و قدرتی دارد.از نخستین رویارویی 2تیم نزدیک به 2دهه می‌گذرد که به جز یکی دو بار همواره برد با تیم ایران بوده است. از خطرناک‌ترین بازیکنان استرالیا هم می‌توان از توماس ادگار و آدام وایت یاد کرد.

ساعت بازی 9 صبح

سه شنبه 1391/03/16

شهر توکیو سالن مترو پوليتن


اتفاق ویژه :

بازيکنان ايران ست نخست اين مسابقه را با نتيجه 25 بر 17 پيروز شدند اما سه ست بعدي با نتايج 25 بر 18، 25 بر 18 و 25 بر 23 به سود استراليا رقم خورد.

 

اين شکست در حالي است که استراليا با قرار گرفتن در رده 22 فدراسيون بين المللي واليبال پايين ترين رتبه را در ميان تيم هاي حاضر در رقابت هاي گزينشي المپيک دارد.

 

با اين نتيجه ايران در همان امتياز پنج باقي ماند و پيش از برگزاري ساير رقابت هاي امروز همچنان در مکان سوم جدول رده بندي ايستاده است.

 

استراليا هم با اين پيروزي 9 امتيازي شد تا همچنان صدر جدول را به خود اختصاص داده باشد.

 

تيم ملي ايران فردا در چهارمين مسابقه خود به مصاف پورتوريکو مي رود.بهترین بازیکن میدان:هیچ کدوم از بازیکنان روز خوبشون نبودتوضیحات ست اول بازی :(ايران 25 – استراليا 17)

تیم ایران گیم نخست را با ترکیب معروف، قائمی، موسوی، زرینی، غفور و ظریف آغاز کرد. در این گیم ملی‌پوشان ایران در دفاع روی تور بسیار عالی ظاهر شدند؛ دفاع‌هایی که در بیشتر مواقع با 3 بازیکن انجام می‌شد.

زمانی که نتیجه بازی 6 بر 2 به سود ایران بود، اوریاته، سرمربی استرالیا درخواست وقت استراحت فنی کرد تا وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند، اما این وقفه سودی نداشت چراکه بازی 8 بر 3 به سود ایران شد و دو تیم روانه وقت استراحت فنی اول شدند.

دفاع‌های خوب شاگردان ولاسکو تا امتیاز 16 برای ایران ادامه داشت، شانزدهمین امتیاز برای ایران هم با تک دفاع امیر غفور کسب شد تا تیم ایران اختلافی 6 امتیازی با حریف خود ایجاد کند و تیم‌ها به وقت استراحت دوم بروند. وقتی بازی 18 بر 11 به سود ایران شد بازهم اوریاته با گرفتن وقت استراحت وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کرد تا اختلاف کمتر شود.

بیست‌یکمین امتیاز برای ایران را سعید معروف با زیرکی و رد کردن توپ به‌دست آورد و در ادامه زرینی با یک حرکت ترکیبی امتیاز 22 را برای شاگردان ولاسکو به ارمغان آورد. موسوی با پاس کوتاه معروف و زدن آبشار دقیق توانست امتیاز 25 را برای ایران کسب کند تا گیم نخست مسابقه با حساب 25 بر 17 به سود ایران خاتمه پیدا کند.

توضیحات ست دوم بازی :(ايران 18 – استراليا 25)

گیم دوم هم مانند گیم اول با امتیازگیری استرالیا آغاز شد. پس از خراب کردن سرویس توسط قائمی، زرینی با زدن توپ به بیرون از زمین امتیاز 3 را برای استرالیا به همراه داشت؛ در ادامه غفور توپ را به خارج از زمین زد و شاگردان اوریاته امتیاز سرویس گرفتند تا نتیجه بازی 5 بر یک به سود استرالیا شود و ولاسکو در خواست وقت استراحت کند تا وقفه‌ای در بازی ایجاد شود.

بلافاصله پس از بازگشت تیم‌ها به زمین ایران توانست امتیاز کسب کند. بازی خوب استرالیایی‌ها ادامه داشت و توانستند با کسب امتیاز 8 تیم‌ها را روانه وقت استراحت فنی اول شوند. دهمین امتیاز را نادی را از دست دادن سرویس تقدیم حریف کرد. پانزدهمین امتیاز را شاگردان ولاسکو با اشتباه در جاگیری به حریف دادند و در ادامه با آبشارهای نادی و غفور اختلاف امتیاز به 3 رسید و بازی 15 بر 12به سود استرالیا شد.

وقتی شاگردان ولاسکو امتیاز خود را به 13 رساندند اوریاته احساس خطر و درخواست وقت استراحت کرد. توماس ادگارد امتیاز 16 را برای استرالیا به‌دست آورد و تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 14 بر 16 به سود استرالیا فیاضی جایگرین زرینی شد. زمانی که بازی 19 بر 15 به سود استرالیا شد ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد. در این گیم شاگردان ولاسکو مغلوب دفاع بلند قامت استرالیا شدند و باوجود اینکه مباشری هم در امتیاز 23 بر 17 وارد میدان شد، اما حضور وی هم تاثیر چندانی نداشت و استرالیایی‌ها توانستند با حساب 25 بر 18 این گیم را به سود خود خاتمه دهند.


توضیحات ست سوم بازی :(ايران 18 - استراليا 25)

در گیم سوم بازهم امتیازگیری توسط استرالیایی‌ها آغاز شد. از دست دادن سرویس و اشتباه در دریافت‌های اول موجب شد تا بازهم سفیدپوشان استرالیا به امتیاز 5 برسند. شاگردان ولاسکو بازی را به تساوی کشاندند، اما بازهم از دست دادن سرویس توسط غفور موجب شد تا استرالیا 6 بر 5 از ایران پیش بیفتد.

شاگردان ولاسکو دست از سرویس‌های ریسکی برنداشتند و همین امر موجب شد تا زرینی هم سرویس را از دست دهد و در ادامه حرکت سرعتی شاگردان ولاسکو هم دفاع و بازی 8 بر 6 به سود استرالیا شد. با این نتیجه تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

وقت استراحت به سود ایران بود، چراکه شاگردان ولاسکو توانستند یک امتیاز از حریف خود پیش بیفتند، اما وقتی آبشار زرینی با تک دفاع روبرو شد، این استرالیایی‌ها بودند که 13 بر 12 از ایران پیش افتادند. از دست دادن سرویس توسط موسوی، دفاع شدن توپ‌های زرینی  و زدن یک سرویس هدفمند موجب شد تا بازهم شاگردان اوریاته اختلاف را به 3 برسانند و با رسیدن به امتیاز 16 بر 13 تیم‌ها را روانه وقت استراحت کنند.

در این گیم ولاسکو به جوان‌ترها میدان داد؛ بازیکنانی مانند قرا، فیاضی و مباشری. در امتیاز 20 بر 16 به سود استرالیا ولاسکو بازهم درخواست وقت استراحت کرد. شرایط اصلا به سود ایران پیش نمی‌رفت و شاگردان اوریاته در همه چیز برتر از ایران بودند. ولاسکو که این شرایط را به خوبی می‌دانست ترجیح داد به بازیکنان اصلی خود استراحت بدهد تا در گیم‌های باقی مانده از آنها استفاده کند. بازیکنان جوان ایران حرف چندانی برای گفتن نداشتند و در پایان گیم سوم را با حساب 25 بر 18 به حریف خود واگذار کردند تا تیم‌ها برای گیم چهارم آماده شوند.


توضیحات ست چهارم بازی :(ايران 23 – استراليا 25)

در گیم چهارم بازهم بازیکنان اصلی تیم در ترکیب قرار گرفتند. بازهم امتیازگیری را سفید‌پوشان استرالیا آغاز کردند. دفاع‌های بلند قامت استرالیا زرینی را ناکام گذاشته بودند، اما ضربات نادی دو امتیاز را برای ایران به ارمغان آورد تا بازی مساوی شود. زینگل همچنان آبشارهای زرینی را دفاع می‌کرد و پس از آن هم مصدومیت قائمی موجب شد تا بازی 5 بر 2 به سود استرالیا شود. فیاضی جایگزین قائمی شد.

از دست دادن سرویس توسط غفور و آدام وایت نتیجه بازی را 6 بر 5 به سود استرالیا کرد. اشتباه استرالیایی‌ها و ضربه تمام کننده غفور امتیاز 7 را برای ایران به ارمغان آورد تا بازی بازهم به تساوی کشیده شود؛ در ادامه توپ برگشتی از دفاع تیم ایران به خارج از زمین رفت تا استرالیا یک امتیاز دیگر کسب کند و تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.

دو دفاع توسط فیاضی و غفور امتیاز 10 را برای ایران کسب کرد تا بازهم نتیجه مساوی شود. توماس ادگارد، بازیکن شماره 19 استرالیا در این گیم از موثرترین بازیکنان سفید‌پوشان بود و هم در دفاع و هم در حمله عملکرد بسیار خوبی داشت. شانزدهمین امتیاز را هم همین بازیکن برای استرالیا کسب کرد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. امتیاز 17 برای ایران توسط زرینی کسب شد و بازهم بازی به تساوی کشیده شد تا اوریاته درخواست وقت استراحت کند.

درحالی که ایران یک امتیاز از حریف خود پیش افتاده بود سفیدپوشان استرالیا توانستند بازی را به تساوی بکشانند و در ادامه از ایران پیش بیفتند تا ولاسکو درخواست وقت استراحت کند. شاگردان اوریاته بازی خوبی از خود به نمایش گذاشتند و توانستند اختلاف را به دو برسانند. ولاسکو دست به دو تعویضه زد و مهدوی و قرا را روانه میدان کرد، اما حضور آنها هم تاثیر چندانی نداشت و این گیم با حساب 25 بر 23 به سود استرالیا خاتمه پیدا کرد.
تیم والیبال استرالیا

سرمربی تیم ملی والیبال استرالیا : جون اوریتا

ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال استرالیا :بزودی...


 


تیم ملی والیبال ایران

سرمربی تیم ملی والیبال ایران : خولیو ولاسکو

ترکیب احتمالی تیم ملی والیبال ایران :پوریا فیاضی - معروف - غفور - موسوی - نادی - ظریف و قائمی


 


نتیجه ی بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , گذارش تصویری بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , عکس های بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , مصاحبه های بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , نتیجه ی زنده ی بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , گالری عکس بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا , بازی تیم ملی والیبال ایران vs استرالیا ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 2315 تاریخ : دوشنبه 15 خرداد 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
والیبال دوست میگه
گزارشگره هم رو مخ بود. وسط مسابقه میگه چرا به من نگفتید ارتباط قطع شده خیلی خسته شدم. سیاوش میگه
عادل جون پیش بینیت درست از اب درومد بازیه صرب و چین پنج گیمه شد و برد صربستان خیلی به نفع ماست چون هنوز با این تیم بازی داریم شاهین میگه
بهترین بازیکن استرالیا ست اول میخواست گریه کنه اینقدر بد بازی کرد چطور شد ست های بعدی دفاع کردن این بازیکن برای ما آرزو شده بود علی میگه
فقط خدا کنه فرهاد قائمی رو واسه ادامه ی مسابقات داشته باشیم
پاسخ : انشا الله که زود خوب بشه
والیبال دوست میگه
به قول بچه ها ما بازی رو فقط به سعید معروف باختیم و مصدومیت قائمی که اونم تقصیر معروف بود با اون پاساش سیاوش میگه
من نمی دونم چرا از سعید معروف اینقدر تعریف میشه .پاس هاش فقط به یک یا دو بازیکن خاص داده میشه و اصلا تنوع تاکتیکی نداره. توی اون صحنه یه جوری پاس داد که قائمی فریب خورد و خودش مصدوم شد در صورتی که پاسور باید جوری پاس بده که بازیکن حریف از دور خارج بشه نه بازیکن خودی علی میگه
آقای معروف تیم ملی جای باند بازی نیست وقتی تو فرهاد قائمی رو از بازی خارج میکنی تیم ملی ضربه میخوره .اینجا ارومیه گنبد یا مازندران نیست اینجا تیم ملی ست سیاوش میگه
تیم ملی با قائمی مدعی شده بو وقتی خودمون اونو از کار میندازیم معلومه که این نتیجه میشه محمد میگه
اره عزیزم منم گنبدیم ولی دانشجوم تو شهر دیگه ایشاللا واسه استقبال فرهاد میام گنبد میبینمت عليرضا میگه
دستت درد نكنه داش براي پستا من كه وقت نكردم پيش بازي رو بزارم بازم تو گذاشتي ممنون موفق باشي
به اميد پيروزي
پاسخ : سلام داداش باختیم به استرالیا
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
با بهترین جایگزین های تلگرام آشنا شوید fns4565
کولاکوویچ بازیکنانش را انتخاب کرد sasha68
لیگ ملت های والیبال 13791379
6 بازیکن جدید به اردوی تیم ملی والیبال اضافه می‌شوند 13791379
برنامه اردوی نخست تیم ملی بانوان 13791379
والیبال ایران از افول در لیگ جهانی تا اولین مدال جهانی mojtaba83
کارخانه: با نام جدید در جام باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم/ برخی عوام‌فریبی میکنند mojtaba83
لیست جدید تیم ملی والیبال اعلام شد mojtaba83
دعوت ژاپن و استونی از تیم ملی والیبال 13791379
۳۷ بازیکن به اردوی تیم ملی والیبال دعوت شدند 13791379
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید