close
بهترین متخصص ارتودنسی
گزارش ویژه ی بازی تیم ملی والیبال ایران vs پرتوریکو/ايران به المپيک نزديک شد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
گزارش ویژه ی بازی تیم ملی والیبال ایران vs پرتوریکو/ايران به المپيک نزديک شد
گزارش ویژه ی بازی تیم ملی والیبال  ایران vs پرتوریکو/ايران به المپيک نزديک شد

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم ملی والیبال ایران صبح امروز در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک برابر پورتوریکو به برتری رسید. در این مسابقه شاگردان ولاسکو توانستند حریف انتهای جدولی خود را با نتيجه 3 بر يك و امتياز‌هاي ( 26-24 ، 25-16 و 22-25 و 25- 20 ) شکست دهند تا 3 امتیاز را به امتیازات خود اضافه کنند.

مقدمه : دیدارهای روز چهارم رقابت‌های انتخابی المپیک با مصاف تیم‌های ایران و پورتوریکو آغاز شد. در این مسابقه شاگردان ولاسکو توانستند حریف انتهای جدولی خود را با نتيجه 3 بر يك شکست دهند تا 3 امتیاز را به امتیازات خود اضافه کنند. 

 
به گزارش «خبرگزاری ورزش والیبال »، ملي‌پوشان واليبال ايران در چهارمين روز از رقابت ها با نتيجه 3 بر يك پورتوريكو را شكست دادند.
 
پورتوريكو در سه بازي نخست خود برابر تيم‌هاي چين، استراليا و ونزوئلا با نتيجه 3بر صفر مغلوب شده بود. در مقابل تيم ايران با دو پيروزي برابر چين و كره جنوبي و يك شكست مقابل استراليا با 5 امتياز در رده سوم جدول اين مسابقات قرار داشت.

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم ملی والیبال ایران صبح امروز در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک برابر پورتوریکو به برتری رسید. در این مسابقه شاگردان ولاسکو توانستند حریف انتهای جدولی خود را با نتيجه 3 بر يك و امتياز‌هاي ( 26-24 ، 25-16 و 22-25 و 25- 20 ) شکست دهند تا 3 امتیاز را به امتیازات خود اضافه کنند.

مقدمه : دیدارهای روز چهارم رقابت‌های انتخابی المپیک با مصاف تیم‌های ایران و پورتوریکو آغاز شد. در این مسابقه شاگردان ولاسکو توانستند حریف انتهای جدولی خود را با نتيجه 3 بر يك شکست دهند تا 3 امتیاز را به امتیازات خود اضافه کنند. 

 
به گزارش «خبرگزاری ورزش والیبال »، ملي‌پوشان واليبال ايران در چهارمين روز از رقابت ها با نتيجه 3 بر يك پورتوريكو را شكست دادند.
 
پورتوريكو در سه بازي نخست خود برابر تيم‌هاي چين، استراليا و ونزوئلا با نتيجه 3بر صفر مغلوب شده بود. در مقابل تيم ايران با دو پيروزي برابر چين و كره جنوبي و يك شكست مقابل استراليا با 5 امتياز در رده سوم جدول اين مسابقات قرار داشت.  چهارشنبه 1391/03/17شهر توکیو سالن مترو پوليتن

اتفاق ویژه :بزودی...بهترین بازیکن میدان:علی رضا نادی که با سرویس های خوبش و اسپک هاش بهترین بازیکن میدان شد
توضیحات ست اول بازی :

در گیم نخست این مسابقه با توجه به اینکه پورتوریکویی‌ها چیزی برای از دست دادن نداشتند با خیال آسوده برابر ایران قرار گرفتند و بازی راحتی را برابر حریف خود به نمایش گذاشتند. آنها با زدن سرویس‌های مطمئن توانستند زودتر از ایران امتیاز 8 را کسب کنند تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. در مقابل سرویس‌های ریسکی و پراسترس شاگردان ولاسکو جواب مثبت نمی‌داد. با دفاع شدن حرکت سرعتی بازیکنان ایران پورتوریکویی‌ها به امتیاز 11 بر 9 رسیدند تا استرس بازیکنان ایران بیشتر از گذشته شود.
 
 در ادامه اشتباهات بازیکنان ایران نتیجه بازی را 15 بر 12 به سود حریف کرد تا ولاسکو درخواست وقت استراحت کند و پس از آن فیاضی را جایگزین زرینی کند. در امتیاز 19 بر 15 ولاسکو قرا را به جای غفور وارد زمین کرد؛ تعویض‌هایی که در ادامه مسابقه تاثیر خود را نشان دادند.
 
 وقتی اختلاف امتیاز به یک رسید و نتیجه بازی 20 بر 19 شد کاردونا، سرمربی پورتوریکو درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کند، اما  در ادامه و در امتیاز 23 بر 21 به سود پورتوریکو، این ولاسکو بود که ناامید نشده بود و بازهم درخواست وقت استراحت کرد. نادی پشت خط سرویس قرار گرفت تا تجربه وی به داد تیم ایران برسد و همین گونه هم شد. شاگردان ولاسکو که نشانی از ناامیدی در آنها دیده نمی‌شد خوب بازی را ادامه دادند تا اینکه بازی 24 بر 24 مساوی شد و پس از آن اشتباه بازیکنان حریف و دفاع عالی از قائمی امتیاز 26 را برای ایران به ارمغان آورد تا شاگردان ولاسکو پیروز گیم سخت اول لقب بگیرند.

توضیحات ست دوم بازی :

محمد موسوي با قدرت پاس معروف را در زمين حريف نشاند تا نخستين امتياز ست دوم را به نام خود ثبت كند. دريافت خوب ظريف و بازيسازي بي‌نقص سعيد معروف ايران را چهار امتياز از حريف پيش انداخت تا سرمربي پورتوريكو مجبور شود وقت استراحت بگيرد. حريف روحيه خود را باخته بود و راحت سرويس‌هايش را از دست مي‌داد. با اين حال ناهماهنگي ايران در دفاع روي تور ايران به پورتوريكو امتياز مي‌داد.
 
فرهاد قائمي با آبشارهاي فني دست چپ خود لايه‌هاي دفاعي حريف را در هم مي كوبيد. دريافت‌هاي ضعيف پوتوريكو موجب مي‌شد توپ‌هاي ساده‌اي به نادي برسد و ايران همچنان اختلاف امتياز‌هايش را افزايش دهد. شاگردان ولاسكو با اختلاف پنج امتياز از حريف جلو افتاده بودند. سعيد معروف با هوشمندي خود و پاس‌هاي كوتاه و فني‌اش نادي را در بهترين موقعيت صاحب توپ مي‌كرد و امتياز مي‌گرفت. در مقابل مورالز نيز هر از چند گاهي با استفاده از تعلل دفاع اول ايران توپ‌هاي جاي خالي را در يك سوم زمين ايران مي‌نشاند.
 
بيش از اينكه ايران در اين ست امتياز بگيرد حريف سرويس ‌هاي ضعيف مي‌زد. ايران با امتياز 14بر9 از حريف جلو بود. صف آرايي سه مدافع ايران در برابر تك مهاجمان حريف هميشه به سود ايران تمام مي‌شد. همكاري خوب معروف، نادي و رضا قرا آبشارهاي حريف را خنثي مي‌كرد. نادي با درخشش خيره كننده خود امتياز 16 را براي ايران به ارمغان آورد تا ايران وقت استراحت فني دوم را نيز به سود خود تمام كند.
 
بازي با شش امتياز اختلاف امتياز به سود ايران پيگيري مي‌شد كه مهدوي و غفور به جاي معروف و قرا به ميدان رفتند. پوريا فياضي كه در اين ديدار فرصت بيشتري براي نمايش توانايي‌هايش پيدا كرده بود با آبشارهاي قدرتي و كوبنده خود بارها تحسين معدود حاضران در سالن را برانگيخت. ايران همچنان اختلاف امتياز خود را با حريف افزايش مي‌‌داد. برخلاف ست نخست پورتوريكو هيچ حرفي براي گفتن نداشت. اما بازيكنان ايران كه گويي كار را تمام شده مي‌ديدند با دو اشتباه پياپي در دفاع اول دو امتياز به تيم مقابل تقديم كردند.
 
فياضي بدون ترديد ستاره ايران در ست دوم بود كه به تنهايي بالاتر از سه مدافع روي تور حريف آبشار مي‌زد. تك دفاع مهدوي آخرين امتياز اين ست را براي ايران در پي داشت تا ملي‌پوشان واليبال ايران با امتياز 25- 16 ست دوم اين ديدار را به سود خود تمام كنند.

توضیحات ست سوم بازی :

پوتوريكو كه نمي‌خواست در چهارمين روز رقابت‌هاي انتخابي المپيك همچنان دست خالي زمين مسابقه را ترك كند نسبت به ست دوم بازي به مراتب بهتري را ارائه مي‌داد. با اين حال تيم ملي ايران همچنان با اختلاف يك امتياز بازي را به سود خود دنبال مي‌كرد. پاس زيباي مهدوي كه روي زانوي خود نشسته بود به قرا رسيد و يك امتياز ديگر براي ايران به ارمغان آورد. بازيكنان ايران اصلا به حريف رحم نمي‌كردند.
 
ولاسكو كه تيم خود را برنده مي‌ديد تصميم گرفت تا به بازيكنان ذخيره خود نيز در اين مسابقه بازي دهد. سعيد مصطفي وند سرعتي زن سوم تيم ايران سرانجام در اين مسابقه به ميدان رفت. رضا قرا بازيكن جوان تيم ملي ايران كه نخستين تجربه خود را در تيم ملي بزرگسال تجربه مي‌كرد همچون يك بازيكن با تجربه از پشت خط ايران زمين حريف را آماج حملات خود قرار داده بود.
 
ايران با امتياز 10بر 6 از حريف پيش افتاده بود. اما پورتوريكو كه به هيچ شكل سر تسليم شدن نداشت با نهايت استفاده از ناهماهنگي خط دفاع عقب و جلو تيم ايران اين اختلاف را جبران كرد و با تمركز روي آبشارهاي ديدني كاپيتان ريورا در امتياز 11 به تساوي با ايران رسيد.
 
 
مسابقه واليبال ايران و پورتوريكو
پوريا فياضي كه در ست دوم امان خط دفاعي حريف را بريده بود در گيم سوم با سه دفاع مهار مي‌شد تا اختلاف امتيازها از عدد يك تجاوز نكند. بازي در ست سوم پاياپاي پيش مي‌رفت. رضا قرا كه در اين ديدار به مراتب بهتر از سه بازي قبل كار كرده بود با آبشارهاي قدرتي خود به خوبي از پشت خط توپ‌هايش را در منطقه چهار زمين حريف مي‌نشاند.
 

در حالي كه پوتوريكو در امتياز 18 از ايران پيش افتاده بود امير غفور با نمايش غيرتي خود دو امتياز گرفت تا بار ديگر ايران تيم برتر ميدان باشد. سعيد معروف درست برخلاف جهش حركت بدن خود پاس مي‌داد و دفاع پورتوريكو را گيج مي‌كرد، به طوري كه امير غفور بدون قرار گرفتن در برابر دفاع آبشار مي‌زد. اگر چه دو تيم در ست سوم نمايش نزديكي داشتند اما سرانجام پورتوريكو در لحظات پاياني امتيازهاي بيشتري را جمع كرد تا در ناباوري بازيكنان ايران ست سوم را با امتياز 25-22 به سود خود تمام كند

توضیحات ست چهارم بازی :

پورتوريكو كه انگار به بازي برگشته بود در ست چهارم خيلي زود از ايران جلو افتاد تا ملي‌پوشان ايران با اختلاف يك امتياز حريف خود را دنبال كنند. گالانته از سرويس براي تيمش امتياز گرفت تا پس از اشتباه فياضي در دريافت، ايران باز هم امتياز از دست دهد. در اين دقايق سيستم هجومي تيم ايران روي پاس‌هاي معروف و آبشارهاي نادي متمركز شده بود. در مقابل پورتوريكو روي حمله از پشت خط حساب ويژه‌اي باز كرده بود و از اين تاكتيك هم خوب امتياز مي‌گرفت.
 
سرانجام با بازي خوب امير غفور دو تيم در امتياز 7 به تساوي با يكديگر رسيدند. سرانجام تيم ايران وقت استراحت فني اول را با اختلاف يك امتياز به سود خود تمام كرد. حمزه زريني به ميدان بازگشت تا جاي پوريا فياضي در خط جلو تيم ايران با آبشارهاي قدرتي سد دفاعي حريف را آزار دهد.
 
پورتوريكو همچنان از اسپك‌هاي لوزادا از پشت خط امتياز مي‌گرفت و دفاع ايران نمي‌توانست او را مهار كند. ولاسكو كه اصلا از بازي تيمش راضي به نظر نمي‌رسيد وقت استراحت خواست. تيم ايران در اين مسابقه خيلي پرنوسان كار مي‌كرد و در هر ست نمايش متفاوتي از قدرت خويش را ارائه كرد. زوج معروف و نادي در اين ديدار فوق العاده كار مي‌كردند. ولاسكو از شاگردانش مي‌خواست كه تاكتيك‌هاي دفاعي را در زمين اجرا كنند. پورتوريكو در امتياز 16 با ايران برابر بود كه باز هم يك اشتباه ايران را از حريف عقب انداخت. لوزادا باز هم از پشت خط براي ايران امتياز مي‌گرفت. ولاسكو كه قدري عصباني شده بود مهدوي را به ميدان فرستاد تا ايران در دفاع روي تور تقويت شود. بازي برگشت و ايران با امتياز 21-18 جلو افتاد و سرانجام اين ست با نتيجه 25 بر 20 به سود ايران تمام شد.
 
 
 تيم ملي واليبال ايران با نتيجه 3بر يك و امتياز‌هاي ( 26-24 ، 25-16 و 22-25 و 25- 20 ) برابر پورتوريكو به برتري رسيد و بدين ترتيب با كسب سومين پيروزي خود 8 امتيازي شد. در مقابل پورتوريكو همچنان بدون امتياز در قعر جدول رده بندي ايران رقابت‌ها قرار دارد.

تیم والیبال پورتوریکوسرمربی تیم ملی والیبال پرتوریکو : کارلوس کاردوناترکیب احتمالی تیم ملی والیبال پرتوریکو :بزودی...
خوزه ریورا کاپیتان تیم ملی پرتوریکو و...

 تیم ملی والیبال ایرانسرمربی تیم ملی والیبال ایران : خولیو ولاسکوترکیب احتمالی تیم ملی والیبال ایران :حمزه زرینی  - معروف - غفور - موسوی - نادی - ظریف و قائمی


نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 1455 تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
نگار میگه
اصلا خوب نبود!!!افتضاح بازی کردن!!معروف کفر ادمو در میاره1!!مهدوی وقرا خوب بودن
راستی بالاخره فهمیدی اهل کجام؟
پاسخ : سلام متاسقانه
پاسخ : نه اون سایت های آی پی اشتباه میگفتن
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید