close
بهترین متخصص ارتودنسی
مصاحبه با پوریا فیاضی پس از خط خوردن از اردوی چک تا نایب قهرمانی آسیا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
مصاحبه با پوریا فیاضی پس از خط خوردن از اردوی چک تا نایب قهرمانی آسیا
مصاحبه با پوریا فیاضی پس از خط خوردن از اردوی چک تا نایب قهرمانی آسیا

با اینکه دلش برای بازی با تیم ملی در لیگ جهانی لک زده بود اما نشد. کواچ بدقولی کرد.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال؛قرار بود بعد از قهرمانی آسیای زیر 23 سال به اردوی چک برود تا آخرین تمرین قبل از لیگ جهانی را انجام دهد اما با تغییر نظر سرمربی تیم ملی، او به جای چک به تهران برگشت. دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی ناامید نشد. بیشتر از قبل کار کرد و درخشید. تا حدی که پوریا فیاضی، دریافت‌کننده تیم ملی والیبال، بازیکن کلیدی زیر 23 سال و تیم ملی ب شد. حتی در میانمار و تهران هم لقب بهترین دریافت‌کننده آسیا را گرفت.

 
امسال، سال شلوغی داشتی. با اینکه عضو تیم ملی نبودی راضی‌کننده است؟
راضی‌ام. دوست دارم. من تا به حال در 3 تورنمنت شرکت کرده‌ام که پنجمی یونیورسیاد دانشجویان، قهرمانی امیدها و نایب قهرمانی تیم ملی ب در آسیا نتیجه‌اش بوده است. امسال تا به حال، سال پرمدالی هم در قسمت انفرادی و هم تیمی برایم بوده است. 
 
تو می‌خواستی در تیم ملی فیکس بازی کنی. حالا ناراحت نیستی؟
هر کس دوست دارد بازیکن فیکس تیم ملی‌اش باشد اما نمی‌دانم چرا امسال شرایط برای من این ‌طور شده است. ناراحت نیستم. دوست داشتم که همراه تیم ملی زیر 23 سال به میانمار مي‌رفتم. قرار بود بعد از آن به اردوی چک بروم. حتی با انگیزه هم تمرین کردم و بهترین بازیکن امیدهای آسیا شدم اما دقیقه 90 نظر سرمربی عوض شد و به چک نرفتم. دوست داشتم حداقل کواچ به حرفی که زده بود، عمل می‌کرد. من به چک می‌رفتم و اگر بازی‌ام نظر او را جلب نمی‌کرد، بعد خطم می‌زد. کنار گذاشتن من در آن شرایط ناعادلانه بود اما شکر خدا مدال‌های خوبی گرفتم. 
 
به خاطر همين می‌خواستی با درخشش در مسابقات به کواچ ثابت کنی اشتباه کرده است؟
نمی‌دانم و نمی‌گویم اشتباه کرده است، فقط معتقدم باید شرایط برابر باشد و چند دریافت‌کننده بازی می‌کردند. همه بازی کردند جز من. درست است، مربی حق انتخاب دارد اما کواچ باید قولش را عملی می‌کرد نه اینکه دقیقه 90 حرفش را عوض کند. من واقعاً تعجب کردم. با اینکه رابطه خوبی با او دارم اما هیچ وقت با او درباره این قضیه صحبت نکرده‌ام. 
 
حذف تو از تیم ملی، انگیزه‌ات را بالا برده است؟
کواچ نمی‌تواند برای من انگیزه باشد. خودم طوری بار آمده‌ام كه تا زمانی که اوج والیبالم است، بهترین نمایش را داشته باشم. می‌خواهم تا چند سال آینده از بازی‌هایم لذت ببرم. خدا را شکر برای تیم‌هایی که بازی کرده‌ام، نتیجه خیلی قابل قبولی هم در آسیا گرفته‌ایم. تیم ژاپن، حریف ما در فینال جام ملت‌ها مثل اینچئون خیلی خوب بازی کرد اما ستاره‌های تیم ما در بازی‌های آسیایی یک سر و گردن بالاتر بودند. من همیشه سعی می‌کنم هر جایی پیراهن تیم ملی یا باشگاهم را می‌پوشم، بهترین نمایش را داشته باشم. هیچ وقت، شخصی، انگیزه‌ام نمی‌شود.
 
مسابقات قهرمانی آسیا چطور بود؟
قانون قهرمانی آسیا همین است. یکسری تیم‌ها شانس صعود ندارند. قطر با آن همه هزینه و اردوهای تدارکاتی در کشورهای مختلف، بازیکنان چندملیتی و سرمربیگری سیچلو، مغز متفکر والیبال، حقش قهرمانی بود. ژاپن با مهره‌های اصلی‌اش استرالیا تيم حاضر در لیگ جهانی را سورپرایز کرد. کار ما هم کار خیلی سختی بود، آن هم تنها با 20 روز تمرین. رئیس فدراسیون می‌گفت جزو 4 تیم اول آسیا هم شویم، نتیجه قابل قبولی است اما بچه‌ها که تجربه بازی در فینال لیگ برتر، نوجوانان و جوانان را داشتند، انگیزه زیادی برای خودنمایی در آسیا داشتند. شکر خدا نتیجه خیلی خوبی هم گرفتیم. 
 
پس نایب قهرمانی حق تیم ایران بود نه بیشتر؟
نه، همه دوست داشتیم قهرمان شویم اما شرایط ما خیلی خیلی سخت بود. من از نایب قهرمانی راضی نیستم. با چیز دیگری جز طلا راضی نمی‌شوم اما در این شرایط نایب قهرمانی هم خوب است. هر چند یکسری برای تیم ادای دایه عزیزتر از مادر را داشتند که امیدواریم با این نتیجه به جمع حامیان تیم اضافه شوند. 
 
به بازی‌های تیم در جام ملت‌ها انتقادات زیادی می‌شد. به نظرت این انتقادات وارد بود؟
باید دید منتقدان چه کسانی بودند. رزومه آنها چیست. بعضی‌ از منتقدان بازیکنانی بودند که قبلاً در زمان خودشان با برد یک ست جشن عروسی می‌گرفتند. به نظرم انتقادات آنها قابل قبول نیست اما انتقاد بازیکنان تراز اول ایران را به جان می‌خریم. هر چند مردم خودشان والیبال را خوب می‌شناسند و تشخیص می‌دهند. تشکر می‌کنم از آنهایی که با انتقادهای سازنده به تیم کمک کردند و البته از منتقدان مخرب هم تشکر می‌کنم. با این حال ما بدون توجه به همه حرف‌ها نیمه پر لیوان را دیدیم و برای خودمان انگیزه‌سازی کردیم. با تشنگی بچه‌ها برای طلای آسیا، نایب قهرمانی را گرفتیم. اگر کمی بیشتر تمرین می‌کردیم و بازی تدارکاتی داشتیم، شک نکنید قهرمان می‌شدیم. 
 
در بازی فینال با ژاپن مثل بازی با چین، 2 ست اول را باختيد و ست سوم برنده شديد. چرا اتفاقی که در بازی با چین افتاد، در فینال تکرار نشد؟
در بازی با چین ما بچگانه عمل کردیم. ما باید از زمان شروع مسابقه از حمایت تماشاگران استفاده بیشتری می‌کردیم اما با اشتباهات بچگانه 2 ست را از دست دادیم. در بازی فینال هم ژاپن نباید 2 - صفر جلو می‌افتاد. بعد از پیروزی ست سوم هم می‌توانستیم برگردیم اما ژاپنی‌ها از تجربه بازی ما مقابل چین استفاده کردند و اجازه ندادند. البته ژاپن خیلی هماهنگ بود. آنها 3 دریافت‌کننده خیلی خوب داشتند، در حالی که ما ناموفق‌ترین روز سرویس‌مان بود. ژاپن خیلی زود به جو سالن غالب شد و خودش را در میدان پیدا کرد. 
 
چقدر برایت لقب بهترین دریافت‌کننده آسیا مهم است؟
اولویت، مقام تیمی است، البته که لقب بهترین در انفرادی هم لذت‌بخش است. اگر قهرمان آسیا می‌شدیم، بهترين دريافت‌كننده هم برایم شیرین‌تر می‌شد. با این حال تمایلم برای پیشرفت خیلی بیشتر شده است. من می‌خواستم امسال فیکس تیم ملی باشم اما نشد. هر جا زیر پرچم ایران بازی کنم، چه تیم ملی یا باشگاهی، بهترین بازی‌ها را انجام می‌دهم.
 
تو با پیکان در جام باشگاه‌های آسیا هم بازی می‌کنی، این مسابقات را چطور می‌بینی؟
جام باشگاه‌های آسیا همیشه سخت است. ایران همیشه قهرمان می‌شود و به خاطر همین بقیه تیم‌ها، بازیکنان تاپ خود را می‌آورند. امیدوارم امسال هم قهرمان شویم.
 
منبع:خبرورزشی

والیبال , جدیدترین اخبار والیبال , پوریا فیاضی , مصاحبه ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 109 تاریخ : دوشنبه 19 مرداد 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید