close
بهترین متخصص ارتودنسی
امیرغفور:بازی با آرژانتین تاثیرگذار خواهد بود

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
امیرغفور:بازی با آرژانتین تاثیرگذار خواهد بود
امیرغفور:بازی با آرژانتین تاثیرگذار خواهد بود

امیرغفور:بازی با آرژانتین تاثیرگذار خواهد بود

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال، امير غفور بازیکن جوان و در عین خال با تجربه تیم ملی والیبال ایران، نخستين بار توسط خوليو ولاسكو ، سرمربي سابق تيم ملي به اردوي بزرگسالان دعوت شد و از همان ابتدا مورد حمايت و توجه ويژه اين مربي آرژانتيني قرار گرفت.

 
امروز چهار سال از آن روزها گذشته است و غفور به بازيكني تاثیرگذار در تيم ملي تبديل شده است. هرچند مصدوميت اين بازيكن در فصل منتهی به سومين حضور ایران در ليگ جهاني سبب شد نتواند در تمام ديدارها به ميدان برود، اما حالا با سپری کردن دوران مصدومیتش آماده حضور در رقابت هایی به کرات مهم تر از لیگ جهانی است.
 
 بازيكن كم تجربه و جوان ديروز که امروز به ستاره اي سرشار از تجربه تبديل شده است و مي‌تواند وزنه روحي خوبي براي هر تيمي باشد ، از وضعیت آمادگی خود رضایت کامل دارد و امیدوار است بتواند مهره تاثیرگذاری برای تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ژاپن باشد. در فاصله دو هفته مانده به آغاز پیکارهای جهانی ژاپن گفتگویی با این جوان خوش اخلاق والیبال ایران ترتیب دادیم.
 
**دومین تجربه حضور شما در رقابت های جام جهانی است، چه تفاوتی بین شما و دیگر بازیکنان است؟
 
نمی توان گفت بازیکنانی که تجربه حضور در رقابت های جام جهانی را دارند عملکرد بهتری خواهند داشت و آن هایی که نخستین حضور در این مسابقات را تجربه می کنند نمی توانند از پس مسابقات بر بیایند. تیم ملی ایران در حال حاضر بعد از سپری کردن دوره ای عالی به یک پختگی و تکاملی رسیده است که می تواند در همه تورنمنت های خود نمایش خوبی داشته باشد. به هر حال تیم های قدرتمند جهان در همه این مسابقات شرکت می کنند و تفاوت عمده ای با هم ندارند.
 
**شرایط خاصی در این مسابقات حاکم است، این موضوع کار شما را سخت نمی‌کند؟
 
جام جهانی از لحاظ فشردگی کمی متفاوت تر از رقابت هایی ماننند لیگ جهانی یا قهرمانی جهان است. تعداد مسابقات زیاد و فاصله زمانی بین آن ها کم است. هر چه رقابت‌ها جلوتر برود بدن بازیکنان بیشتر تحلیل می رود و در بازی های آخر کار برای همه تیم ها سخت می شود.
 
** به نظر شما چگونه می توان با شرایط سخت این رقابت ها کنار آمد و آن را مدیریت کرد؟
 
من معتقدم تیمی در این مسابقات موفق خواهد شد که مهره های خوبی داشته باشد و بتواند از همه مهره های خود در طول مسابقات استفاده کند. قطعا نمی توان با یک ترکیب در همه مسابقات حاضر شد زیرا خستگی به بازیکنان فشار وارد می کند و بدن ها را از بین می برد. تیم های حرفه ای به خوبی می دانند باید با شرایط سخت از جمله تعداد بالای مسابقات و نزدیکی زمان آن ها چگونه برخورد کنند تا متضرر نشوند و این کار را برای همه تیم ها سخت خواهد کرد.
 
 
**تیم ایران هم این پتانسیل را دارد؟
 
خوشبختانه تیم ما 12 بازیکن هم سطح دارد که همه می توانند به تیم کمک کنند. من هم تلاش می کنم به تیم کمک کنم. البته این که در بازی ها به میدان بروم یا نه اهمیت ندارد و باید به نظر مربیان احترام گذاشت اما در مجموع امیدوارم نتیجه خوب کسب کنیم. چیزی که مهم است و هدف تک تک بازیکنان هم خواهد بود، همین عملکرد خوب است. البته باید این را هم در نظر داشت که نتیجه خوب این است که بهترین عملکرد را داشته باشیم.
 
**قول کسب سهمیه المپیک در این مسابقات را می دهید؟
 
نمی توان از حالا قول کسب عنوان خاصی را داد. همه والیبال دوستان و کارشناان والیبال به خوبی می‌دانند که کسب سهمیه المپیک از طریق رقابت‌های جام جهانی کار بسیار سختی است. اما ما تلاشمان را در این راستا می‌کنیم. اگر به هر دلیلی نشد و نتوانستیم در ژاپن این عنوان را کسب کنیم سال آینده و در مسابقات انتخابی قطعا سهمیه المپیک را بدست می آوریم. اگر قرار بود زنگ تفریح تیم های قدرتمند جام جهانی بشویم لزومی نداشت در مسابقات شرکت کنیم. وقتی به مسابقات می رویم هدفمان کسب بهترین نتیجه خواهد بود و در هر مسابقه تمام توانایی خود را به کار خواهیم گرفت. اما نمی توانیم قول دهیم که قهرمان یا نایب قهرمان شویم.
 
**از وضعیت مصدومیتتان چه خبر؟ به شرایط مسابقه رسیده اید؟
 
وضعیتم نسبت به قبل خیلی بهتر شده است و رنگ و بویی از آسیب دیدگی قبلی باقی نمانده است. خوشبختانه تمرینات را هم از روز اول به خوبی پشت سر گذاشته ام و همه چیز خوب پیش رفته است.
 
**در لیگ جهانی فرصت چندانی برای به میدان رفتن نداشتید ، جام جهانی شما را در ترکیب اصلی خواهیم دید؟
 
در رقابت های لیگ جهانی من آسیب دیده بودم و نتوانستم جلسات زیادی پیش از مسابقات همراه با تیم تمرین کنم. پیش از آن هم در یک فصل کامل لیگ بازی نکرده بودم. تمام تلاش من در مسابقات لیگ جهانی بر این مبنا بود که بتوانم مصدومیتم را بهبود ببخشم و به شرایط بدنی مناسب دست پیدا کنم. در واقع تمرینات من در لیگ جهانی در خلال مسابقات بود و فقط زمانی که تیم به من احتیاج داشت در امتیازهای معدود به میدان رفتم. اما برای مسابقات جام جهانی از روز اول به طور کامل در اختیار تیم و در تمرینات حاضر بودم و آمادگی کاملی برای حضور در این تورنمنت مهم دارم.
 
**کم تجربگی و جوانی بازیکنان به ضرر تیم ملی نخواهد بود؟
 
چنین نظری ندارم. تیم ایران شاید نسبت به خیلی از تیم های حاضر در این مسابقات کم تجربه تر باشد. اما جوانی بازیکنان به باقی ماندنشان در شرایط بدنی ایده آل در طول مسابقات کمک خواهد کرد. از طرفی جسارت بازیکنان جوان بیشتر است و انگیزه بالاتری نسبت به باقی بازیکنان دارند که این خود نکته مثبتی برای تیم ایران به دلیل حضور بازیکنان جوان در آن محسوب می شود.
 
**شروع بد در تورنمنت‌های مهم از سوی تیم ملی تکرار خواهد شد؟
 
این درست است که در لیگ جهانی شروع خوبی نداشتیم . دلیل این آغاز بد در آن مسابقات این بوده است که همیشه این رقابت‌ها را در خانه حریفان و در نبرد با تیم های تراز اول دنیا آغاز کردیم. سال قبل با ایتالیا و امسال با آمریکا شروع کردیم. ما تیم های اینچنینی را با استفاده از امتیاز میزبانی می توانستیم شکست دهیم که همیت اتفاق هم رخ داد.
 
**دیدار نخست جام جهانی با آرژانتین ولاسکو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
 
دیدار با آرژانتین به عنوان اولین مسابقه ما در جام جهانی به هیچ عنوان آسان نبوده و نیست. هرچند بازیکنان تیم ما به دلیل رویارویی با تیم سرمربی سابق خود، خولیو ولاسکو، از انگیزه بالایی برخوردار هستند اما باید در نظر داشت که این انگیزه متقابل در بین آرژانتینی ها هم وجود دارد. آن ها در جام جهانی در صدد خواهند بود شکستی که در قهرمانی جهان مقابل ایران متحمل شدند را جبران کنند.
 
**شناخت ولاسکو از تیم ایران خطرناک نیست؟
 
ولاسکو به خوبی به ظرافت های والیبال ایران و بازیکنان ایرانی آگاه است و بدون شک اشتباهات دیدارهای قبلی را تکرار نخواهد کرد. به همین دلایل به نظر من نبرد بسیار سختی در دیدار ابتدای رقابت های جام جهانی خواهیم داشت. ولاسکو همیشه با تغییرات عمده در مسابقات مختلف بازی می‌کند و این می‌تواند خطرناک باشد. با این حال نباید توانمندی بازیکنان ایران را نادیده گرفت.
 
**پس این دیدار به عنوان مسابقه آغازین تیم ایران بسیار مهم خواهد بود؟
 
به نظر من دیدار ایران و آرژنتین یکی از مهم ترین مسابقات ما در طول رقابت های جام جهانی خواهد بود که در ادامه روند مسابقات نیز تاثیر گذار خواهد بود. در واقع این بازی می تواند در روحیه تیمی بازیکنان موثر و سکوی پرتاب ما برای کسب نتایج عالی تا پایان رقابت ها باشد. اگر بتوانیم در این دیدار برنده باشیم تا آخر مسابقات موفق خواهیم بود و اگر یک درصد نتوانیم نتیجه لازم را بگیریم شاید تا پایان مسابقات به مشکل برخورد کنیم.
 
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

والیبال , تیم ملی ایران , تیم ملی والیبال , امیر غفور , جام واگنر , جام جهانی والیبال ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 69 تاریخ : جمعه 30 مرداد 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>