close
تبلیغات در اینترنت
ایران - لهستان/بازی برده را باختیم
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
ایران - لهستان/بازی برده را باختیم
ایران - لهستان/بازی برده را باختیم

تیم ملی والیبال ایران در دیداری نفس گیر و در حالی که با دو ست از حریف جلو بود؛ در نهایت 3-2 شکست خورد و 7 امتیازی باقی ماند.

 

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال وبه نقل از برنا، چهارمین روز جام جهانی والیبال، با دیدار فوق العاده حساس ایران و لهستان آغاز شد. مسابقه ای که بعد از یک روز استراحت تیمها در سالن هاماماتسو آرنا به انجام رسید و در نهایت در ماراتنی 150 دقیقه ای، لهستان قدرتمند تیم ملی ایران را 3-2 برد و با 12 امتیاز و بعد از آمریکا در رده دوم قرار گرفت و ایران هم با متحمل شدن دومین شکست، شش امتیازی باقی ماند. بچه ها در حالی این بازی را باختند که دو ست اول را برده بودیم و انتظار می رفت به برتری برسیم و انتقام باخت در لیگ جهانی را از حریف بگیریم که این طور نشد و شاگردان آنتیگا بازگشت خوبی به بازی داشتند و موفق شدند دو امتیاز از این مسابقه بگیرند.
 
 
ست نخست (ایران 25-18 لهستان): مثل همیشه ست اول به ایران رسید
 
ایران با لباس سورمه ای و لهستان با لباس قرمز وارد زمین شدند. بازی پایاپای و نزدیک به هم دنبال می شد و هر دو تیم با زدن سرویس های مناسب کار را برای یکدیگر سخت کرده بودند ولی این تیم ما بود که زودتر به امتیاز 8 رسید و اولین وقت استراحت فنی با دو امتیاز اختلاف از راه رسید. بعد از این تایم استراحت، بچه ها ما با روحیه بالاتر و با استفاده از هوش بالای کواچ، در اعتراض به رای داور، مبنی بر اینکه توپ کورک به بیرون رفته، باعث شد فاصله با لهستان از 2 به 4 افزایش پیدا کند. ایران 12-8 پیش افتاد و آنتیگا بالاجبار، اولین تایم استراحت را درخواست کرد. میرزاجانپور با نمایش فوق العاده اش، دو امتیاز را برای ایران گرفت. در ادامه محمد موسوی با یک دفاع بی نظیر، بوشچک را ناکام گذاشت و بازی 14-8 شد. بچه ها به بازی کم نقصشان ادامه دادند و روی یک کار سرعتی، موسوی بازهم فاصله را بیش تر کرد. در ادامه لومکاز جای خود را به  دریژکا داد تا اوضاع را به نفع لهستان بازگرداند. ایرلان با 6 امتیاز اختلاف به استقبال وقت استراحت فنی دوم رفت.
 
 
لهستانی ها کاملا تحت تاثیر تیم ملی ایران قرار گرفته و شش خطا را مرتکب شده است. روحیه بچه ها به حدی بالا بود که عادل غلامی به زیبایی بارتوژ کورک بزرگ را دفاع کرد و بازی 21-13 شد. میکا هم جایگزین دریژکا شد تا دوباره برای تیمش مثمر ثمر باشد.
 
میرزاجانپور دو امتیاز پیاپی را از دست داد و فاصله به 5 کاهش یافت. کواچ خیلی سریع وقت استراحت را درخواست کرد تا شرایط خطرناک نشود. مهدوی هم جایگزین معروف شد تا در دفاع روی تور کمک حال ما باشد. این بار نوبت میکا بود که توسط موسوی دفاع شود. با سرویسی که کورک از دست داد؛ ایران با نتیجه 25-18 ست نخست را برد.
 
ست دوم ایران (25-23 لهستان): لهستان اولین امتیاز خود را در جام جهانی از دست داد
 
این ست با سرویس عبادی پور که به تور برخورد کرد؛ آغاز شد. در ادامه معروف با پاس های یک دست معروفش کار را به تساوی کشاند. در ادامه مرندی با یک دریافت جانانه مقدمات پیروزی 3-2 ایران را فراهم کرد. با سرویسی که دوباره عبادی پور خراب کرد، لهستان 8-7 جلو افتاد. این بار این تیم ما بود که سرویس های زیادی را خراب می کرد؛ غلامی هم در ادامه مرتکب همچنین خطایی شد. خطای تور نواکوفسکی، بازی را 9-9 برابر کرد.
 
 
امیر غفور بعد از مدت ها رو به سرویس پرشی آورد و توانست ایران را 10-9 از حریف نامدارش پیش بیندازد. معروف که نشان داده بود؛ امروز روز خوب او خواهد بود روی یک حرکت هوشمندانه که مختص خودش است؛ در حالی که همه فکر می کردند؛ می خواهد پاس بدهد؛ با یک پنجه چشم باز، ایران را 11-9 پیش انداخت. محمد موسوی در ادامه روی یک حرکیت سرعتی، فاصله به سه افزایش پیدا کرد. در ادامه لهستان خودش را کمی پیدا کرد و فاصله را به یک کاهش داد. بینیک توانست امتیاز آخر را با یک دفاع در برابر میرزاجانپور به ارمغان بیاورد. با دوامتیازی که غلامی از دست داد؛ بازی 16-  15 به سود لهستان شد. قائمی هم به جای میرزاجانپور به زمین آمد. در یک رالی تماشایی و بعد از چند رفت و برگشت، کوبیاک با اسپکی قدرتمندانه بازی را 17-15 کرد و باعث شد کواچ به جای معروف به زمین بیاید. خطای تور لهستانی ها، بازی را 18-17 کرد. ایران همچنان با یک امتیاز فاصله، در تعقیب قرمزها بود. به دنبال سرویس خوب عبادی پور، امیر غفور بالاتر از سه مدافع لهستانی، بازی را به تساوی کشاند و عادل غلامی در ادامه ایران را پیش انداخت. آنتگیا دوباره وقت استراحت گرفت تا گره بازی باز شود و وقفه ای در سرویس های عبادی پور بیفتد.
 
با توپی که کورک به بیرون فرستاد؛ ایران 21-19 از حریف پیش افتاد. در ادامه کوبیاک از داور کارت گرفت. پوژک سرویس را به بیرون شد و بازی 23-21 شد. در نهایت عادل غلامی روی یک حرکت سرعتی کار را 25-23 کرد و ایران در آستانه پیروزی قرار گرفت.
 
ست سوم (ایران 15-25 لهستان): حساسیت در هاماماتسو بالا گرفت
 
فابیان و کورک با دو خطا باعث شدند؛ ست سوم با برتری ایران آغاز شود. در ادامه بینیک غفور را دفاع کرد و دو تیم در امتیاز 2 برابر شدند. این بار نوبت کورک بود که میرزاجانپور را دفاع کند و لهستان پیش بیفتد. با امتیاز عبادی پور، حاصل از پوشش مناسب مرندی، بازی 5-5 شد. کورک با گرفتن سه امتیاز، که یکی از روی سرویس بود؛ بازی را 8-5 کرد. فابیان و میکا، با دفاع عبادی پور و غفور بازی را 10-5 کردند و کواچ به ناچار وقت استراحت گرفت.
 
 
در حالی که بازیکنان آرژانتین، بازی را از نزدیک تماشا می کردند؛ با دفاع غلامی، بازی 10-7 شد. موسوی و میکا، سرویس از دست دادند و بازی 11-8 شد. لهستان روی دور امتیازگیری افتاده بود و با یک حرکت دوبل وسط، بازی 16-10 شد. لهستان، با روحیه و انگیزهبالا امتیاز جمع می کرد و فاصله به هفت امتیاز افزایش پیدا کرد. کواچ در امتیاز 20-13 درخواست وقت استراحت کرد. با خطای دو ضرب مهدوی، بازی 22-14 شد. در ادامه معنوی نژاد به زمین آمد و این لهستان بود که با برتری 25-15، دست سوم را مال خود کرد.
 
ست چهارم (ایران 20-25 لهستان): همه چیز به تساوی کشیده شد
 
لهستان ست چهارم را هم بهتر آغاز کرد. میکا در کنار کورک، به راحتی امتیاز می گرفتند. سرویس بینیک و دریافت ناقص عبادی پور، بازی را 5-2 کرد. دفاع روی تور میرزاجانپور، ضمن ناکام گذاشتن کوبیاک، بازی را 5-4 کرد و فاصله به حداقل رسید.  با درخشش غفور در سرویس زنی و ردن اسپک، کار به تساوی کشیده شد. با دریافت فوق العاده عبادی پوردر انتهای زمین، شماره 10 کاشانی تیم ملی، ایران را از حریف نامدارش پیش انداخت و سرمربی لهستان به ناچار درخواست وقت استراحت کرد. در ادامه و روی نبوغ میکا، لهستان 8-6 جلو افتاد. قرمزها خیلی سخت به ایران امتیاز می دادند و پوشش خوبی در انتهای زمین از خود نشان می دادند. در ادامه فاصله به چهار افزایش یافت و لهستانی ها به خوبی فاصله را حفظ کرده بودند. دو تیم با همین فاصله امتیازی، به وقت استراحت فنی دوم رفتند.
 
 
استفاده از روش های مختلف، باعث شده بود بازیکنان ما توانایی شناسایی مهاجمان لهستان را نداشته باشند. از طرفی خطاهای فردی تیم ما افزایش پیدا کرده بود. با سرویسی که عبادی پور خراب کرد؛ بازی 20-16 شد. سه امتیازی که قائمی به زیبایی گرفت؛ بازی 21-20 شد و امیدها دوباره به اردوی ما برگشت. نواکوفسکی با یک ضربه مهلک به رالی زیبای دو تیم پایان داد و بازی را 23-20 کرد. در ادامه و با درخشش میکا، ست چهارم با برتری 25-20 لهستان خاتمه پیدا کرد.
 
ست پنجم (ایران 11-15 لهستان): انتقام ناتمام بچه های پارسی
 
 
در حالی که هنوز آغاز نشده بود؛ به علت چینش اشتباه بچه های ما، یک امتیاز به لهستان داده شد. کورک توپ را بیرون زد تا بازی 1-1 مساوی شود.  در ادامه بینیک روی یک کار سرعتی، بازی را 2-1 کرد. اسپک میرزاجانپور به آنتن خورد و بازی 3-1 شد. موسوی روی یک کار سرعتی فاصله را به حداقل رساند. بازی فوق العاده حساس و پایاپای بین دوتیم انجام می پذیرفت. سید دوست داشتنی، با یک دفاع خوب، کار را به تساوی کشاند. کورک دوباره لهستان را پیش انداخت. میکا در ادامه فاصله را به دو افزایش داد. معروف در این صحنه، عجله کرد. دفاع روی تور نواکوفسکی آب سردی بود بر پیکره تیم ملی ایران. موسوی که یک تنه سعی داشت ایران را در بازی نگه دارد؛ فاصله به دو کاهش پیدا کرد. صنوبر جایگزین غلامی شد و کوبیاک بازی را 8-5 کرد تا فاصله به سه افزایش پیدا کند.
 

والیبال , جدیدترین اخبار والیبال , اخبار والیبال , تیم ملی ایران , تیم ملی لهستان , جام جهانی , جام جهانی والیبال 2015 ژاپن ,
نویسنده : کیمیا هاشمی بازدید : 254 تاریخ : شنبه 21 شهريور 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید