close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
عبادی پور : مردم به ما پشت کنند، دیگر برای چه بازی کنیم؟

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
عبادی پور : مردم به ما پشت کنند، دیگر برای چه بازی کنیم؟
عبادی پور : مردم به ما پشت کنند، دیگر برای چه بازی کنیم؟
خبرگزاری ورزش والیبال : نمی‌خواست حرفی بزند. می‌گفت مگر حرفی هم مانده؟ اما وقتی راضی شد، سر درددلش هم باز شد؛ میلاد عبادی‌پور دریافت‌کننده تیم ‌ملی والیبال. او خیلی صریح حرف می‌زد و حتی به اشتباه خودش و همقطارانش هم اعتراف کرد. میلاد که این روزها با تیم شهرداری ارومیه برای لیگ ‌برتر تمرین می‌کند، هنوز خستگی‌‌اش درنرفته است. با اینکه خودش می‌گوید: «جام‌ جهانی‌ تمام شده است و باید به فکر مسابقات بعدی باشیم.» اما انگار مرور خاطرات تلخ باخت‌های تیم در جام‌ جهانی،‌ او را هنوز رها نکرده است. 
 
خبرگزاری ورزش والیبال : نمی‌خواست حرفی بزند. می‌گفت مگر حرفی هم مانده؟ اما وقتی راضی شد، سر درددلش هم باز شد؛ میلاد عبادی‌پور دریافت‌کننده تیم ‌ملی والیبال. او خیلی صریح حرف می‌زد و حتی به اشتباه خودش و همقطارانش هم اعتراف کرد. میلاد که این روزها با تیم شهرداری ارومیه برای لیگ ‌برتر تمرین می‌کند، هنوز خستگی‌‌اش درنرفته است. با اینکه خودش می‌گوید: «جام‌ جهانی‌ تمام شده است و باید به فکر مسابقات بعدی باشیم.» اما انگار مرور خاطرات تلخ باخت‌های تیم در جام‌ جهانی،‌ او را هنوز رها نکرده است. 
 
همه شما قبل از جام‌ جهاني‌ با انگيزه بوديد و حرف، حرف سهميه المپيك بود.‌ چه شد؟
ما خيلي دوست داشتيم در بازي اول به ولاسكو ثابت كنيم كه حرف‌هايش درست نبود، براي برد به زمين رفته بوديم و بچه‌ها هم سرحال بودند ولي كمي بد شروع كرديم و اسير تكنيك‌هاي ولاسكو شديم. در اين شرايط بازي از دست‌مان دررفت. با باخت به آرژانتين همه حب و غرورمان شكست. ما از 5 بازي مرحله اول حداقل روي 4 بردش حساب كرده بوديم اما باخت به آرژانتين انگيزه‌هاي‌مان را نابود كرد. از طرفي انتقادات، استرس‌هاي بازي و ترس از باخت هم به جان بچه‌ها افتاد و كارايي آنها را پايين آورد.
 
با همان يك باخت، تيم بي‌انگيزه شد و در سراشيبي افتاد؟
نه. اصلاً اين‌‌طور نيست. بعد از باخت اول، دو بازي را برديم. در آن دو بازي تيم با روحيه صددرصدي بود. در بازي با لهستان هم 2 ست برديم كه لهستان از ست سوم تاكتيكش را تغيير داد و ما را اسير كرد و 3 ست بعدي را هم برد. با اين دو باخت ترس‌مان بيشتر شد و كارايي كمتر. كم‌كم بچه‌ها به حساب و كتاب برد و باخت براي وضعيت تيم افتادند.
 
كاري كه هر وقت در تورنمنتي انجام دادند، آنها را بيشتر اذيت كرده است. 
بله. چرتكه انداختن، تيم را اذيت مي‌كند. از طرفي ما براي سهميه رفته بوديم. استرس اينكه نبايد ببازيم، چطور بازي كنيم تا ست ندهيم و برنده باشيم و... شرايط را سخت‌تر مي‌كرد. با اين حال ما با همه توان‌مان بازي كرديم. حتي مقابل لهستان و روسيه. البته برابر ايتاليا ضعيف بوديم اما مقابل آمريكا و ژاپن نه. ما با صد درصد توان بازي مي‌كرديم اما باخت به ايتاليا و آمريكا كارمان را ساخت. ديگر كورسوي انگيزه‌اي هم نمانده بود. بچه‌ها بعد از 4، 5 باخت هيچ انگيزه‌اي نداشتند، چرا كه ديگر مطمئن بودند صعود نمي‌كنيم.
 
يعني ديگر براي‌تان فرقي نمي‌كرد و خوب بازي نمي‌كرديد؟
ما همه زورمان را زديم. كم‌كاري هم نكرديم اما بدون انگيزه زورمان به تيم‌ها نمي‌رسيد. هرچند ايتاليا با يك باخت، سهميه گرفت. با همه توان بازي كرديم و تنها يك ست از آمريكا گرفتيم. به جز ژاپن به بقيه تيم‌ها باختيم. البته اگر لهستان را برده بوديم، ورق برمي‌گشت و شك نكنيد ما روسيه را 3 امتيازي مي‌برديم و حتي شايد ايتاليا را. به ژاپن هم مهلت نمي‌داديم و استراليا و كانادا را هم شكست مي‌داديم. بعد هم شرايط جور ديگري بود اما نشد.
 
انگار جداي از بي‌انگيزگي، حاشيه‌ها هم بدجوري بلاي جان تيم شد؟
هميشه پشت تيم‌هاي بزرگ چه واليبال و چه فوتبال شايعات زيادي هست كه نبايد صد‌درصد آنها را باور كنيم. هرچه باشد. مي‌گويند دو بازيكن با هم بزن بزن كرده‌اند، اگر درگيري بود كه بچه‌ها به زمين نمي‌رفتند. حتي بچه‌ها در صورت هم نگاه نمي‌كردند. اصلاً چنين چيزي نبود. بچه‌ها همه يكدل و منسجم بودند. نمي‌دانم چرا با باخت به آرژانتين انگيزه بچه‌ها نصف شد. ما از بازي اول تا روسيه خودمان را روي سكو مي‌ديديم. شايد اشتباه ما همين بود كه روي برد حساب كرده بوديم، بدون اينكه درصدي هم براي باخت گذاشته باشيم.
 
تيم ايران در جام ‌جهاني‌ نتيجه خوبي نگرفت اما در رنكينگ جهاني هشتم شد. اين يعني بدشانسي؟
بايد قبول كنيم بين بهترين‌هاي دنيا بوديم اما نشد كه نتيجه خوبي بگيريم. باختيم اما باخت عار نيست. بازي با تيم‌هاي باتجربه خيلي سخت است. ما رفته بوديم تا با بازي خوب رنكينگ‌مان هم به چشم بيايد اما نشد. همه توان‌مان را هم گذاشتيم. نمي‌خواستيم بازنده باشيم. برنده نشديم اما كم‌كاري نكرديم. همه برنامه‌مان نتيجه در رقابت با ابرقدرت‌ها بود.
 
مي‌دانيد واليبالي‌ها با باخت در جام‌ جهاني‌ محبوبيت‌شان كمتر شده است؟
شايد مردم به خاطر برآورده نشدن توقعات‌شان حق داشته باشند اما من مي‌خواهم به آنها بگويم همه چيز با باخت در تورنمنت تمام نمي‌شود. جام ‌جهاني‌ فقط تورنمنت بود، مثل ليگ جهاني. درست است كه سهميه نگرفتيم اما همه چيز تمام نشده است. سال آينده هم هست و ما هم شانس خيلي زيادي داريم تا سهميه المپيك بگيريم. من مطمئنم مردم ما را درك مي‌كنند كه زير فشار بوديم. دو باخت اول، فشار انتقادات، استرس نباختن و... بازيكنان هم ظرفيتي دارند مثل بقيه آدم‌ها. به يك كامپيوتر هم برنامه زيادي بدهيم هنگ مي‌كند، چه برسد به ما... انسان جايزالخطاست. يعني كسي در زندگي خطا نكرده است؟ ما هم نمي‌خواستيم اما پيش آمد. حالا هم دوست دارم مردم به واليبال پشت نكنند. ما تورنمنت مهم ديگري داريم. اگر مردم به ما پشت كنند، ما چه انگيزه‌اي داريم؟
 
پس در ژاپن به شما خيلي سخت گذشت؟
روزهاي خيلي بد و سختي بود. تك‌تك بچه‌ها خدا، خدا مي‌كردند جام ‌جهاني‌ زودتر تمام شود. خيلي تحت فشار بوديم. ما شروع بدي داشتيم و به جاي برد مي‌باختيم، به خاطر مردم زحمت مي‌كشيديم و نمي‌خواستيم بد باشيم اما هيچ چيز جفت و جور نمي‌شد.
 
/خبرورزشی /

والیبال , عبادی پور , جام جهانی 2015 ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 61 تاریخ : جمعه 10 مهر 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... m1982a
مراحل ساخت ورزشگاه 10 هزارنفری کاله آمل(عکس) m1982a
جوانی بازیکنان کاله در شرایط حساس کار دست‌شان داد m1982a
داورزنی: عجله‌ای برای انتخاب سرمربی نداریم setareha
گروه بندی مسابقات والیبال انتخابی قهرمانی جهان در قاره اروپا mojtaba83
ستاره کوبایی تا سال 2018 نمی‌تواند برای لهستان بازی کند mojtaba83
تراویسا:برای ارومیه لیگ ازهفته سوم آغاز میشود/بانک برخلاف ماهماهنگ بود mojtaba83
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید