close
بهترین متخصص ارتودنسی
کواچ: با وجود نتایج نامطلوب به المپیک می‌رویم !

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
کواچ: با وجود نتایج نامطلوب به المپیک می‌رویم !
کواچ: با وجود نتایج نامطلوب به المپیک می‌رویم !
خبرگزاری ورزش والیبال : سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: علی‌رغم نتایج نامطلوب باید بگویم که اعتقاد قلبی من این است که موفق می‌شویم و بالاخره به المپیک می‌رویم.
 
خبرگزاری ورزش والیبال : سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: علی‌رغم نتایج نامطلوب باید بگویم که اعتقاد قلبی من این است که موفق می‌شویم و بالاخره به المپیک می‌رویم.
 
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از ایسنا، نشست خبری اسلوبودان کواچ در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد. او در این نشست خبری گفت: بعد از جام جهانی ژاپن به دلیل مشکل ویزا نتوانستم به ایران بیایم و از همان ژاپن به کشور خودم بازگشتم. خوشبختانه این موضوع حل شد و الان ایران هستم. معمولا چنین کنفرانس‌هایی بعد از اتمام مسابقه‌ها برگزار می‌شود اما به دلیل همان مشکلی که گفتم و همچنین نتایج نامطلوب ما در این رقابت‌ها این موضوع به تاخیر افتاد. باید این موضوع را تایید کنم آن که بعد از جام جهانی از نتایج تیم ملی راضی نبود، خود من هستم و تمامی مسئولیت این نتایج را بر عهده می‌گیرم.
 
کواچ ادامه داد: از سوی دیگر باید این موضوع را بگویم که سال گذشته نتایج خوبی گرفتیم و جزو 6 تیم برتر دنیا بودیم و به بازی‌های نهایی نیز رسیدیم. برای نخستین بار نیز در بازی‌های آسیایی قهرمان شدیم و نتایج بر وفق مرادمان بود و در آن زمان کسی به هیچ موضوعی اعتراض نداشت و حتی هیچکس درخواست برگزاری کنفرانس مطبوعاتی را از ما نکرد. با این علاقه‌ای که از سوی خبرنگاران برای برگزاری کنفرانس دیدم به این نتیجه رسیدم که بهتر است نتایج را واگذار کنیم تا برنده باشیم (با شوخی و خنده!). تیم والیبال ایران کیفیت لازم را دارد و فدراسیون نیز برای موفقیت این تیم تلاش می‌کند و من امیدوارم که بتوانیم به سرمنزل مقصود برسیم. علی‌رغم نتایج نامطلوبی که من خودم به عنوان نفر اول از آن اظهار تاسف می‌کنم، باید بگویم که اعتقاد قلبی من این است که موفق می‌شویم و بالاخره به المپیک می‌رویم.
 
سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره نتیجه جلسه صبح امروز خود با رییس فدراسیون گفت: امروز اولین جلسه‌ای بود که از سلسله جلسات متعددمان برگزار کردیم. هدف ما از این جلسات نیز این است که تحقیقی به عمل بیاید تا عامل و یا عوامل رقم خوردن چنین نتایجی که درخور شان تیم ملی والیبال ایران نبوده است شناسایی شود و بعد از مشخص شدن آن مشکل راهکارهایی را برای برطرف کردن آن بیابیم. صادقانه می‌گویم که به هیچ وجه در جلسه امروز به نتیجه خاصی نرسیدیم که آیا من فعالیتم را ادامه می‌دهم و یا خیر. این جلسات باید ادامه یابد. آقای داورزنی و یا سایر عواملی که با فدراسیون همکاری می‌کنند باید نتیجه لازم را اعلام کنند.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا مهم‌ترین علت نتیجه نگرفتن تیم ملی در جام جهانی این بوده که بازیکنان از سرمربی حرف شنوی نداشتند گفت: من از همان لحظه اول که در ایران کارم را آغاز کردم رابطه ویژه‌ای با بازیکنان داشتم و به غیر از جام جهانی، این موضوع ثابت شد که نحوه ارتباطم صحیح بوده است. من شخصا بخصوص از ایران در این مدت شنیده‌ام که اعلام شده رابطه مطلوبی بین من و بازیکنان وجود نداشته و برخوردهای ما درست نبوده است. همه شما می‌توانید از بازیکنان من بپرسید که با آن‌ها چگونه رفتار می‌کردم. رابطه ما کاملا عادی بود و در حد یک سرمربی و بازیکن. به عنوان یک معلم و آموزگار برخی مسائل را با صدای بلند هم گفته‌ام اما در مقابل بازیکنانم را نوازش هم کرده‌ام. قبل از این روال کاری‌ام این بود و به نتیجه هم رسیده بودم. امیدوارم همه از بازیکنان استعلام بگیرند که رابطه ما چگونه بوده است. دلیل این نمایش ضعیف تیم ملی در جام جهانی این بود که انگیزه لازم در بین بازیکنان وجود نداشت چرا که دو تیم نخست به المپیک می‌رفتند و این به اندازه کافی برای ما انگیزه ایجاد نکرد و شاید علت دیگر را هم می‌توان این موضوع عنوان کرد که وقتی دستورالعمل‌های لازم را به بازیکنانم می‌دادم آن‌ها روزشان نبود تا این دستورات را اجرا کنند.
 
او در ادامه درباره اینکه آیا رابطه او و بازیکنان بیش از حد صمیمی بوده و به همین دلیل ملی‌پوشان از او حساب نمی‌بردند نیز گفت: می‌توان این موضوع را از زوایای مختلفی نگاه کرد. پیش از این درباره رفتار سخت من صحبت می‌شد اما الان گفته می‌شود که بیش از حد صمیمی بوده‌ام. به آنچه که از روز نخست طراحی کردم عمل کردم و این رفتار من تا قبل از جام جهانی مطلوب بود. شاید کسی بگوید اگر از این به بعد سختگیرانه رفتار کنم بهتر است. همان طور که گفتم می‌توانید از تمامی بازیکنان بپرسید که آیا زمانی بوده که من به آن‌ها پاسخ زشت یا سختگیرانه بدهم یا خیر. اما با این حال من برای هر نوع رفتارم محدودیت و خط قرمز هم دارم. خواهشم از همه این است که گمراه نشوند و فکر نکنند که این نتایج به دلیل کیفیت نامناسب تیم بوده است. تیم‌هایی که ابرقدرت والیبال جهان هستند و حتی مدافع عنوان قهرمانی در المپیک و یا جهانی هستند، این امکان وجود دارد که به المپیک نروم و سهمیه نگیرم. همان طور که گفتم بعد از نتیجه ما در دو بازی نخست جام جهانی، انگیزه بازیکنان از بین رفت چرا که آنها می‌دانستند تنها دو تیم راهی المپیک می‌شوند. امیدوارم تمامی کیفیت تیم ملی را بر اساس جام جهانی قضاوت نکنیم و نتایجی که پیش از آن رقم خورده بود و باعث شادی مردم شده بود را در نظر بگیرند.
 
او در ادامه درباره کمک‌های خود در تیم ملی و همچنین احتمال تغییر در کادر فنی تصریح کرد: از لحظه نخست که من اعضای کادر فنی تیم را اعلام کردم از طرف رسانه‌ها و برخی افراد دیگر که پیگیر بودند، سوابق دستیارانم مشکل اساسی بود. در جلسه امروز با آقای داورزنی در این باره صحبت کردیم. تا زمانی هم که نتایج تیم ملی خوب بود این مسئله عنوان نمی‌شد و شاید بتوان گفت که پوششی برای نواقصی بود که وجود داشت. اما وقتی اوضاع بد می‌شود و نتایج نامناسب، این نواقص دیده می‌شود. در جلسه به این نتیجه رسیدیم که اگر قرار باشد من به کارم در تیم ملی ادامه بدهم که بسیار به آن خوش‌بینم آن نواقص را برطرف می‌کنیم و شرایط مناسب در رابطه با کادر فنی و نحوه رفتارم را اعمال می‌کنم. باید بگویم که نمی‌دانم چرا به زعم برخی کارشناسان شرایط دستیاران من نامناسب نشان داده می‌شد و انگار آن‌ها بمانند خاری در چشمان برخی بودند. چه آن زمان که مرحوم معدنی دستیارم بود و چه زمانی که آقای رحمانی در تیم بود. همیشه می‌خواستم کسانی به کادر فنی اضافه شوند که دائم انتقاد می‌کردند. از همان روز نخست بین من و فدراسیون ایران سوء تفاهمی وجود نداشت و تمامی همکاری‌ها به نحو احسن صورت می‌گرفت و اگر بخواهیم به همکاری‌مان ادامه دهیم با همکاری هم نواقص را برطرف می‌کنیم.
 
کواچ با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین عوامل تزلزل ایران در جام جهانی ژاپن ذهنیت نادرست و همچنین انگیزه ناکافی بازیکنان بوده گفت: در رقابت‌های گذشته و همچنین لیگ جهانی والیبال هیچ کس از ابتدا نمی‌دانست که چه تیمی به فینال و یا دور بعد راه می‌یابد. زمانی که قبل از جام جهانی در دو دیدار تدارکاتی روسیه را پشت سر گذاشتیم. بازیکنان با خوش‌بینی مفرطی به جام جهانی نگاه کردند و فکر می‌کردند می‌توانند راحت به پیروزی برسند. در واقع در برابر آرژانتینی که در سال‌های گذشته ما می‌توانستیم به راحتی شکست بدهیم مغلوب شدیم. اینجا بحث انگیزه و ذهنیت نادرست رخ می‌دهد که شاید بتوان گفت ما در این زمینه دچار تزلزل شدیم و نتوانستیم مسابقه‌ها را خوب شروع کنیم. با توجه به اینکه تنها دو تیم به المپیک می‌رفتند و اینکه ما در دیدارهای اول شکست خوردیم، از آن پس انگیزه بازیکنان از بین رفت و ما در بازی‌های آسانی به مانند کانادا و استرالیا با دشواری مواجه شدیم و بر خلاف آن در دیدار با تیم‌های قدرتمند بازی خوبی ارائه کردیم و این نشان می‌دهد که مشکل ذهنی وجود داشت که باید از این پس روی آن کار شود و به روش صحیح اصلاح شود.
 
سرمربی تیم ملی درباره مقایسه عملکرد او و ولاسکو در تیم ملی والیبال گفت: من معتقدم در چارچوب حیطه کاری‌ام در ایران موفق بوده‌ام و کارهای خوبی انجام داده‌ام. زمانی که من از تیم پروجا بیرون آمدم این اتفاق درباره جانشینان من رخ داد. کاستلانی سرمربی پروجا که نایب قهرمانی دنیا را با لهستان در کارنامه داشت وقتی به نتایج خوبی نمی‌رسید، مورد مقایسه و مواخذه قرار می‌گرفت و همین برای او مشکل‌ساز شد. این نشان ضعف و نقص یک مربی نیست بلکه یک رویه مرسوم است که اگر نتایج یک مربی بد باشد با مربی پیش از او مقایسه می‌شود.
 
او در ادامه افزود: ولاسکو سطح والیبال ایران را یک مرحله بالاتر برد و من هم از ابتدا تلاش کردم در مسیر او حرکت کنم و سعی‌ام بر این بود که این مسیر متوقف نشود و یا ما به قبل بازنگردیم. به نظرم ما در این مسیر خوب گام برداشتیم و در حال حاضر می‌توان گفت والیبال به عنوان ورزش اول کشور مورد توجه است. آنچه که باید به آن توجه کرد این است که ملی‌پوش بر اساس میزان کار خود به چشم می‌آید و هر بازیکنی با هر قابلیتی تمرین نکند، به یک بازیکن مبتدی تبدیل می‌شود. ما با بازیکنانی که در زمان خولیو ولاسکو هم حضور داشتند به نتایج خوبی رسیدیم. اگر بخواهم برای وضعیتم مثالی بیاورم باید بگویم که فرگوسن حدود 20 سال در تیم منچستر مربیگری کرد و بعد از رفتن او مربیان خوبی به این تیم آمدند اما آن نتایج تکرار نشد در حالی که بسیاری از بازیکنان زمان او هم بودند. در نتیجه این به معنای بد بودن مربیان جایگزین او یا بد بودن بازیکنان او نیست. زمانی که به ایران آمدم و جایگزین ولاسکو شدم گفتم که ولاسکو یکی از بزرگ‌ترین مربیان والیبال دنیاست و هر کسی که بخواهد راه او را ادامه بدهد و جایگزینش شود، غرور و افتخار بزرگی است. با حضور ولاسکو در ایران نقش ایران در نقشه جغرافیایی والیبال جهان گسترده‌تر شد و نام تیم بر سر زبان‌ها افتاد. من افتخار می‌کنم که راه او را ادامه می‌دهم و اصلا قصد مقایسه بین او و خودم یا هر کس دیگر را ندارم چون او خیلی بزرگ است.
 
ادامه دارد...

والیبال , کواچ , مصاحبه , نشست خبری ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 89 تاریخ : سه شنبه 05 آبان 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... mortaza
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید