close
بهترین متخصص ارتودنسی
نشست خبری داورزنی / رئیس فدراسیون : 2020 روی سکوی المپیک می رویم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
نشست خبری داورزنی / رئیس فدراسیون : 2020 روی سکوی المپیک می رویم
نشست خبری داورزنی / رئیس فدراسیون : 2020 روی سکوی المپیک می رویم
خبرگزاری ورزش والیبال : رییس فدراسیون والیبال گفت: سال آینده برای نخستین بار سهمیه المپیک کسب می کنیم و در بازی های المپیک 2020 نیز باید روی سکو برویم.
 
خبرگزاری ورزش والیبال : رییس فدراسیون والیبال گفت: سال آینده برای نخستین بار سهمیه المپیک کسب می کنیم و در بازی های المپیک 2020 نیز باید روی سکو برویم.
 
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، دکتر محمدرضا داورزنی در نشست خبری امروز (دوشنبه) در هتل آکادمی فوتبال افزود: ثابت ماندن در جمع بهترین های جهان نیاز به برنامه ریزی مناسب دارد. اینکه از سطح ششم آسیا به بهترین های جهان بیاید، کار سنگینی است، اما حفظ کردن آن سخت تر است.
وی با بیان اینکه در مجموع هدف گذاری های هشت ساله گذشته والیبال منهای صعود به المپیک، به سایر اهداف دست یافتیم، گفت: به مرحله ای رسیدیم که در جمع بزرگان جهان قرار داریم. قهرمانی آسیا، صعود و تداوم حضور در لیگ جهانی، قرار گرفتن در جمع بهترین ها از جمله اهداف بوده است که به همه آنان رسیدیم.
رییس فدراسیون والیبال گفت: التبه کشورهای دیگری نیز در والیبال تلاش می کنند تا سطح خود را در این رشته ورزشی حفظ کنند. کشورهایی مانند آمریکا، برزیل، ایتالیا و ..  که مدال های متعددی در المپیک، قهرمانی جهان، لیگ جهانی و مسابقات منطقه ای دارند در تلاش برای حفظ موقعیت خود در والیبال هستند.
وی گفت: یکی از بحث های جدی والیبال ایران نیز ماندن در سطح بالاست و در صورت امکان بایذ بهتر شویم. واقعیت این است که دیگر پدیده نیستیم بلکه در سطح بالایی قرار داریم. انتظارات مردم نیز بالاست. اینگونه نیست که یک تیم همواره بهترین بماند و قهرمان باشد، چون رقابت بسیار نزدیک است. وقتی وارد لیگ جهانی شدیم مهمترین نگرانی این بود که سال بعد هم می توانیم شرکت کنیم، اما امسال چهارمین سال حضور ایران در لیگ جهانی خواهد بود و این نشان موفقیت والیبال ایران در حفظ جایگاه خود است.
رییس فدراسیون والیبال در ادامه به عملکرد تیم ایران در جام جهانی اشاره کرد و گفت: بعد از جام جهانی برای حفظ جایگاه ایران نشست های متعددی برگزار کردیم تا مشکلات عملکرد تیم ایران را دقیق بررسی کنیم. نگرانی از صعود نکردن به المپیک در والیبال و افکار عمومی وجود داشت که باید ضعف ها را برطرف می کردیم.  تنها دلیل ضعف ها سرمربی نبود و عوامل متعددی در آن دخیل بودند.
وی تاکید کرد: اردیبهشت ماه سال آینده مسابقات انتخابی المپیک را داریم که هنوز تمام تیم های شرکت کننده مشخص نشده است. دو تیم اروپا و نماینده آمریکا مرکزی باید مشخص شود. ایران، ژاپن، چین، استرالیا و ایتالیا نیز شرکت می کنند. باید برنامه ریزی کامل برای این مسابقات داشته باشیم. این برنامه شامل لیگ برتر و وضعیت بازیکنان نیز می شود که مصدومیت نداشته باشیم. اخیرا پوریا فیاضی مصدوم شده است که باید تا پایان لیگ این مصدومیت ها افزایش نیابد. همه فاکتورها در نوع تصمیم گیری فدراسیون تاثیر گذار بود و در بین همه گزینه های موجود و با توجه به شرایط تیم ایران و دیگر عوامل تاثیر گذار، مانند بدنسازی، دیدارهای تدارکاتی و مدت زمان آماده سازی تیم ملی والیبال ایران، مجاب به تصمیمی با ریسک کمتر شدیم و لوزانو را انتخاب کردیم.
داورزنی تاکید کرد: فرصت لازم برای آزمون و خطا نداشتیم و باید بهترین تصمیم را می گرفتیم. بعد از مسابقات انتخابی المپیک، لیگ جهانی را نیز پیش رو خواهیم داشت که به شکل جدیدی برگزار می شود و در پنج هفته به پایان خواهد رسید. به دلیل نزدیکی لیگ جهانی و المپیک مدال بازی ها تغییر کرده است تا به سرعت و یک ماه لیگ جهانی را به پایان برساند. با توجه به انتخاب لوزانو و سیچلو برنامه ریزی کردیم که هم به ایران بیایند و از سوی دیگر مسابقات قهرمانی اروپا را زیر نظر داشته باشند. سیچلو زودتر به ایران می آید و با رصد لیگ برتر و مذاکره با مربیان بهترین ها را انتخاب خواهد کرد تا امکان شناسائی حضور جوانان مستعد نیز در تیم ملی فراهم شود. اردوی نخست نیمه اسفندماه با حضور بازیکنان برتر هشت تیم صعود نکرده به مرحله نهایی لیگ برتر تشکیل می شود و اردوی اصلی نیز از پنجم فروردین ماه دایر خواهد شد تا تمامی بازیکنان در آن شرکت کنند.
رییس فدراسیون والیبال درباره مجمع عمومی کنفدراسیون والیبال آسیا که در هفته گذشته در ریاض برگزار شد، گفت: این مجمع اهمیت زیادی داشت چون سال آینده مجمع انتخاباتی فدراسیون جهانی برگزار می شود و به همین دلیل قبل از آن مجامع قاره ای برگزار می شود تا هفت نفر به عنوان هیات رییسه فدراسیون جهانی از هر قاره معرفی شوند .مجمع دیگر قاره ها نیز پیگیری خواهد شد. فدراسیون والیبال ایران از سالهای قبل در مجمع هیات رییسه کنفدراسیون والیبال آسیا حضور داشت و چون والیبال ایران از سطح آسیا گذشته است باید در مجمع فدراسیون جهانی عضو می شدیم که به این هدف رسیدیم.
وی با بیان اینکه ایران شایستگی حضور در هیات رییسه فدراسیون جهانی داشت، گفت: اقبال کشورهای آسیایی نیز اینگونه بود از 19 نفر 18 نفر به عضویت ایران رای دادند. یک نفر نیز خود کاندید بود و طبیعی بود که رای ندهد . استرالیا 9 رای آورد و حذف شد. شانریت نیز که از چهره های جهانی است از ایران کمتر رای آورد. این نشان می دهد نگاه والیبال آسیا و جهان به ایران متفاوت است و انتظار خاصی نیز از والیبال ایران دارند. 
داورزنی در پاسخ به این سئوال که انتخاب دستیار از اختیارات سرمربی است و قبل از انتخاب لوزانو چگونه این انتخاب انجام شد، گفت: فرودین ماه نشستی با کواچ داشتیم و نسبت به وضعیت کادر فنی ابراز نگرانی کردیم، تاکید کردیم که کمک هایش در حد تیم ملی ایران نیست . اما کواچ گفت با اینان به چهارمی لیگ جهانی و ششمی جهان رسیدم و آنان را قبول دارم.  فدراسیون والیبال تاکید داشت که دست کواچ باز است و می تواند بهترین ها را برای کمک خود انتخاب کند. و اگر کادر فعلی مشکل ارتباط برقرار کردن داشته باشد، تیم موفقی نخواهد بود. 
وی گفت: یکی از نقاظ ضعف تیم ملی که در جلسات متعدد نیز مطرح شد این بود که تیم انسجام لازم نداشت و خیلی ها مطرح می کردند که چرا سعید معروف تعویض ها را مشخص می کند. همه این موضوعات به نیمکت بر میگردد . کاپیتان نقش تعامل با کادر فنی دارد. ضعف ها و نبود شادابی در تیم به ضعف کادر فنی و دستیاران برمی گردد. در مجموع بحث های متعددی با کواچ داشتیم، عمده حرف های ما این بود که شما آزادی عمل دارید، فدراسیون هیچ بازیکنی را تحمیل نکرد، هیچ موقع برای انتخاب بازیکنان و کادر فنی مداخله نکردیم. تیم ملی ب نیز با انتخاب کواچ بود حتی انتخاب معنوی نژاد که کاپیتان تیم جوانان بود، از طرف کواچ برای تیم ملی انتخاب شد.
رییس فدراسیون والیبال گفت: تنها نگرانی فدراسیون این بود که کادر فنی کواچ توانایی کمک به او را ندارد اما سرمربی قبول نمی کرد و تاکید داشت که من نیاز ندارم. اطلاعات مورد نیاز من را گوسا می دهد. مشورت های زیادی صورت گرفت که با توجه به فاصله 45 روزه پایان لیگ برتر و انتخابی المپیک چه کسانی می توانند به عنوان کمک سرمربی به سرمربی در تیم ایران کار کنند. کدام مربی می توانست انتخاب خوبی باشد؟ و نیاز به آزمون و خطا نداشته باشد. تجربه قبلی می گفت که در تمرینات قبلی و در زمان ولاسکو نقش سیچلو نقش مهمی بود و شناخت خوبی هم از بازیکنان ایران داشت بنابر این او را انتخاب کردیم چون بازیکنان هم به او اطمینان داشتند. تجربه سه ساله سیچلو در کنار ولاسکو را داشت.
وی با اشاره به اینکه برخی بازیکنان در لیگ بسیار خوب عمل می کنند اما در تیم ملی موفق نیستند، گفت: چون آنان بازیکن لیگ داخلی هستند و بر اساس فیلم ها نمی شد بازیکنان خوب را انتخاب کرد. اگر فرصت کافی داشتیم می گفتیم آناستازی با چند نفر بیایند و با حوصله انتخاب بازیکنان را انجام دهند. اما فرصت لازم نداریم تا آزمایش کنیم. تیم ایران نیاز به برند المپیک برای هدایت داشت و لوزانو مناسب بود. شاید آناستازی نهایتا 15 روز قبل انتخابی المپیک می توانست به ایران بیاید. یعنی 5 اردیبهشت و تمرین بدهد، 14 بازیکن خوب انتخاب کند که عملا امکان پذیر نبود.جمع بندی نهایی این شد که سیچلو کمک لوزانو باشد. ترکیب این دو می تواند برای تیم ایران مناسب باشد.
داورزنی با تاکید بر اینکه نظم، نحوه تمرینات و کوچینگ از عوامل مهم عملکرد یک سرمربی است ، گفت: به همین دلیل به دبیرکل فدراسیون و سرپرست تیم ملی ماموریت دادیم که این عوامل را در لوزانو از نزدیک نظاره گر باشند. شنیده بودم که لوزانو مربی سختگیری است اما باید اطمینان پیدا می کردیم و به لوزانو نیز گفتیم که سیچلو می تواند در این زمینه کمک کند و در بازی های آسیایی چین، استرالیا و ژاپن رقیب تیم قطر بودند که سیچلو سرمربی تیم قطر بود و شناخت کافی از این تیم ها خواهد داشت.
رییس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سئوال که نتایج نشست های بررسی عملکرد تیم ملی چگونه بود، گفت: در ژاپن تصمیم گرفتیم که کمیته های کارشناسی را تشکیل دهیم . سه گروه اصحاب رسانه ها ، مربیان که سابقه مربیگری در تیم ملی و بازیکنان سابق تیم ملی بودند و گروه پیشکسوتان که در گذشته دور با تیم ملی کار کردند. به این نشست ها دعوت کردیم. خلاصه این بحث ها را به هیات رییسه فدراسیون انتقال دادیم . حدود 40 نفر در این جلسات بودند. البته قبل از تشکیل جلسات منتقدان گفته بودند که این نشست ها ظاهر سازی است. برخی خود را شایسته دعوت می دانستند و حتی موارد جایگاه خود را در سه گروه متفاوت دانستند.
وی در باره میزان احتمال کسب سهمیه المپیک از سوی والیبال ایران گفت: همه این اتفاقات برای کسب سهمیه است و شاید 100 درصد نیز باشد. شاید با کواچ نیز این اتفاق می افتاد، اما برای کاهش ریسک این کارها را کردیم اگر 2012 با یک ست برده می توانستیم سهمیه بگیریم، الان نباید این مشکل وجود داشته باشد. هر آنچه برای صعود لازم باشد انجام می دهیم که تیم به المپیک برود. حق ایران است که در المپیک حضور داشته باشد.
داورزنی در خصوص نقش کادر فنی تیم ملی گفت: چهار رده سنی والیبال داریم که غیر از تیم ملی همه کادر فنی ایرانی دارند. میدان جهانی، المپیک و لیگ جهانی میدانی نیست که هدف تقویت مربیان داخلی باشد. میدان مهمی است که ویترین عملکرد کشورها است. نمی گویم مربیان ایرانی ضعیف هستند اما هدف های بزرگ نیاز به برنامه ریزی دقیق و صحیح دارد که نمی توان در آن ریسک کرد.حسین معدنی از اول دنبال این نبود که من باید سرمربی تیم ملی باشم. قبول کرد که بیاید از کسی که میدان المپیک را دید چیزی یاد بگیرد. این میدان برای همه مربیان برای یاد گرفتن باز است.
رییس فدراسیون والیبال درباره قرارداد کواچ و گلایه مندی او از فدراسیون والیبال، گفت: ما دو جلسه ی سه ساعته با کواچ داشتیم و نکات ریز و درشت را بررسی کردیم. همه موارد را گفتیم، اصرار به این داشتم که کمک ها باید هماهنگ باشند. یکی از مشکلات تیم ایران انسجام تیمی بود که مثال های متعددی برای آن بیان کردیم، اما پذیرفتن تنها، مشکل را حل نمی کند باید تضمین وجود داشته باشد که دیگر تکرار این مشکلات نباشد، هدف رفتن به المپیک بود و اگر تیم ایران نرود، باید چکار کنیم. ما حافظ منافع کشور هستیم نه کواچ ، عملکرد واقعی کواچ را باید در جام جهانی می دیدیم، در لیگ جهانی امسال و جام واگنر مشکلات خود را نشان داد. بله کواچ تا سپتامبر با ایران قرارداد دارد. ایمیل زدیم تشکر کردیم از زحمات و اعلام کردیم که تصمیم فدراسیون تقویت کادر فنی بود و به همین دلیل کلیه کادر را تغییر خواهیم داد. وکیل ایشان نیز جواب داده است که با هم مذاکره کنیم که مشکلات برطرف شود و این کار را خواهیم کرد. 
وی درباره شروع ثبت نام نامزدها برای انتخابات فدراسیون والیبال و برنامه هایش در دوره آینده گفت: تا دوهفته پیش به بحث انتخابات فکر نکردم که الان تحلیل داشته باشم. در هشت سال گذشته به دنبال آرمان های والیبال بودیم که برخی معتقد بودند که دست یافتنی نیست. اما به خیلی از آنها رسیدیم. خیلی ها به آرمان های ایران آرزوی بزرگ می گفتند و در عمل نشان دادیم که با کار و تلاش این آرمان ها دست یافتنی است. داورزنی مطرح نیست بکله ظرفیت والیبال ایران بالاست و می تواند این آرمان ها را محقق کند. در بانوان و ساحلی کارهای انجام نشده زیاد داریم که باید انجام دهیم. حضور در المپیک های بعدی را  نیز از اهداف والیبال ایران می دانم و باید در المپیک 2020 روی سکو برویم. اگر به المپیک 2016 برویم نیز عملکرد خوبی از ایران خواهید دید. حضور در چهار تیم برتر جهان از دیگر برنامه های من در دوره بعدی فدراسیون والیبال خواهد بود.
داورزنی درباره قطع همکاری سیچلو با قطر نیز گفت: قطر امسال در سطح سه لیگ جهانی است و قرارداد سیچلو با این کشور تمام شده و اگر بخواهد ادامه دهد باید تمدید شود. افشاردوست و خوش خبر بحث های مختلفی با سیچلو داشتند و من هم در ریاض با رییس فدراسیون قطر صحبت کردم. دلیل اینکه سیچلو به لهستان آمد تا با نمایندگان ایران صحبت کند، پذیرفته کمک در تیم ایران است. برای کمک به لوزانو نیز مشکلی ندارد. سیچلو قرارداد خوبی با قطر داشت اما حضور با یک تیم در المپیک چیز دیگری است و خیلی از مربیان برای رسیدن به آن تلاش می کنند. اما شرط فدراسیون والیبال ایران برای ادامه کار با این مربی صعود به المپیک است.

والیبال , نشست خبری , داورزنی , المپیک ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 75 تاریخ : سه شنبه 03 آذر 1394 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
جام جهانی فوتبال_2018 13791379
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 13791379
عکس رومانتیک زن و شوهر 13791379
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید