close
تبلیغات در اینترنت
همه نگاه ها به لیگ جهانی 2016 والیبال
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
همه نگاه ها به لیگ جهانی 2016 والیبال
همه نگاه ها به لیگ جهانی 2016 والیبال
تیم ملی والیبال ایران بلافاصله بعد از کسب سهمیه المپیک باید در آوردگاه مهمی چون لیگ جهانی با تیم های برزیل، آرژانتین و آمریکا دیدار کند.
 
تیم ملی والیبال ایران بلافاصله بعد از کسب سهمیه المپیک باید در آوردگاه مهمی چون لیگ جهانی با تیم های برزیل، آرژانتین و آمریکا دیدار کند.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از شفقنا ورزشی، اگرچه لیگ جهانی والیبال از نظر امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی بعد از مسابقات المپیک و قهرمانی جهان در رده بعدی از درجه اعتبار و اهمیت قرار دارد اما قطعا آوردگاهی است که سالانه بیش از نیم میلیارد نفر در جهان مخاطب دارد، یکی از بزرگترین تورنومنت های حال حاضر جهان ورزش است.
 
لیگ جهانی سال ها با 16 تیم و چهار گروه چهار تیمی برگزار می شد تا سال 2013 و همزمان با ورود ایران به این مسابقات هر سال برنامه آن تغییر کرد. در حال حاضر لیگ جهانی در سه سطح برگزار می شود. در سطح اول لیگ سال 2016 ، 12 تیم حضور دارند. هر یک از تیم ها به جز خانه باید در دو کشور دیگر نیز با حریفانشان دیدار کنند. هر تیم 9 مسابقه در دور مقدماتی خواهد داشت.
بر اساس جدول فعلی ممکن است دو تیم بیش از یکبار با هم مسابقه دهند و دو تیم دیگر نیز اصلا به هم نخورند. تیم های راه یافته به دور نهایی هم پنج مسابقه خواهند داشت. پس برای موفقیت در لیگ جهانی هر تیم باید حداکثر 14 مسابقه را با موفقیت پشت سر بگذارد.
امسال اما لیگ جهانی والیبال حال و هوای متفاوتی دارد. این مسابقات معمولا با هدف جذب مخاطب و بالابردن اعتبار مارکتینگ برگزار می شود. اما به جز منافع مادی برای فدراسیون جهانی و هر یک از تیم های شرکت کننده در سطح یک از محل جذب اسپانسر حضور در این رقابت‌ها از نظر فنی هم برای تیم ها بسیار مفید است. لیگ جهانی که بلافاصله بعد از مسابقات قهرمانی باشگاه های اروپا برگزار می شود عملاً  به عنوان مسابقات تدارکاتی برای تیم های ملی عمل می کند. یعنی تیم های هم سطح جهان در قالب لیگ جهانی با یکدیگر دیدار می کنند تا علاوه بر جذب مخاطب بیشتر و درآمد حاصل از اسپانسرینگ بتوانند به لحاظ فنی برای مسابقات مهمتر مثل المپیک و قهرمانی جهان یا حتی مسابقاتی کم اهمیت‌تر مثل جام جهانی و قهرمانی بین قاره ای آماده شوند.  نخستین دوره لیگ جهانی والیبال در سال ۱۹۹۰ برگزار شد و در ۲۶ دوره برگزار شده، ۹ تیم موفق به رفتن روی سکوهای اول تا سوم مسابقات شده اند.
 
در این میان برزیل با ۹ طلا، ۵ نقره و ۴ برنز و ایتالیا با ۸ طلا، ۳ نقره و ۴ برنز رتبه های اول و دوم پرافتخارترین تیم ها را به خود اختصاص داده اند. در واقع فقط در ۹ دوره از لیگ جهانی، تیمی غیر از ایتالیا و برزیل به قهرمانی رسیده است.
 
*تیم ملی ایران و لیگ جهانی
 
مردان والیبال کشورمان چهارمین تجربه حضور خود را در لیگ جهانی 2016 پشت سر می گذارند. والیبال ایران سال 2013 در رده نهم قرار گرفت. سال 2014 چهارم شد و در سال 2015 هم به مقام ششم مشترک در بین هشت تیم اکتفا کرد. حالا مردان والیبال ایران در حالی لیگ جهانی 2016 را آغاز می کنند که سرانجام بعد از 52 سال به سهمیه المپیک رسیدند. این موفقیت اگر چه خودباوری آنان را بالا برده اما تقریبا تمام توان تیم را در مسابقات انتخابی المپیک تحلیل داده است. امیر غفور و فرهاد قائمی به دلیل مصدومیت و عفونت ریه عملا تا پایان هفته نخست لیگ جهانی به تیم ملی نمی رسند.
به جای آن ها جواد معنوی نژاد و علی مباشری در کنار سایر نفرات یعنی سعید معروف ، مهدی مهدوی، محمد موسوی، عادل غلامی، مصطفی شریفات، آرمین تشکری، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور،  و فرهاد ظریف و مهدی مرندی به میدان خواهند رفت.
هدایت تیم ملی والیبال را در در سال 2016 رائول لوزانو پیرمرد کهنه کار آرژانیتنی بر عهده دارد. او از هر نظر شبیه ترین فرد به خولیو ولاسکو مربی اسبق و افسانه ای والیبال ایران است. بعد از جدایی پرحاشیه کواچ و سیل انتقادها به عملکرد تیم ملی در 2015 و ناکامی در جام جهانی لوزانو توانسته تا با کسب سهمیه المپیک جایی در دل بازیکنان و هواداران والیبال ایران باز کند. باید دید این مربی با تجربه درمیدان بزرگ لیگ جهانی با لشگر خسته بازیکنانش چه می کند.
 
*  حاشیه های هفته نخست
 
1- ویروس زیکا نام یک بیماری است که از پشه به انسان منتقل می‌شود و مخرب ترین نتیجه آن بر زنان باردار است زیرا باعث بروز بیماری میکروسفالی می شود که در آن مغز نوزاد زنان باردار به طور غیر طبیعی کوچک می شود.یک مشکل این ویروس این است که ۸۰ درصد مبتلایان هیچ علائمی از خود بروز نمی دهند و به این دلیل اقدامی هم برای درمان خود نمی کنند و به این ترتیب باعث شیوع بیشتر بیماری می شوند.
این ویروس از اردیبهشت سال ۹۴ در برزیل شایع شد و در آستانه بازی های المپیک به هم اهالی ورزش در سطح جهان را نگران کرد و هم مسئولان ورزشی این کشور را به دردسر انداخت.تیم ملی ایران که بامداد دوشنبه برای شرکت در هفته نخست لیگ جهانی راهی ریو شده است نیز با دردسر شیوع این بیماری روبه روست.سیامک افروزی فیزیوتراپ تیم ملی پیش از سفر به برزیل بروشورهایی در اختیار بازیکنان قرارداد که حاوی اطلاعاتی درباره ویروس زیکا و راه های جلوگیری از ابتلا به آن است.دکتر حمید بنی جمالی مسئول تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به المپیک ریو و دکتر رضایی مسئول مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این زمینه همکاری زیادی با مسئولان تیم ملی داشتند و حتی با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) اطلاعات تکمیلی درباره ویروس زیکا نیز به بازیکنان و کادر فنی ارائه کردند.متأسفانه پیش از این یکی از اعضای تیم ملی والیبال اسلوونی دچار بیماری زیکا شده است.
 
2- مسابقات لیگ جهانی 2016 در سالن تازه تأسیس کاریوکا آرنا یک از مجموعه استادیوم های کاریوکا برگزار می شود که میزبان مسابقات بسکتبال در المپیک خواهد بود. مسابقات گرندپریکس نیز که هفته اول یکی از گروه های آن به میزبانی برزیل بود در همین سالن برگزار شد که در تصویر آمده است.
 
3- حمزه زرینی در این سفر دستگاه گیم ردی خود را همراه داشت اما در فرودگاه دوحه به خاطر آن به مشکل خورد. گیم ردی (Game Ready) دستگاهی است که بر اساس تکنولوژی‌های مورد استفاده اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) ساخته شده و با سرمای هوا و تمرکز آن بر بخش مصدوم بدن ورزشکاران، التهاب را در ناحیه صدمه دیده کاهش می دهد و به بدن کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر بخش آسیب‌دیده را ترمیم کند. این دستگاه قابلیت تنظیم دارد و هر بازیکنی می‌تواند بر اساس مصدومیتش، زمان، فشار و دمای آن را تغییر دهد. در واقع گیم ردی بیشتر به بازیکنانی کمک می کند که فرصت زیادی برای ریکاوری ندارند و درمانی مقطعی برای مصدومیت هاست و بسیاری از ورزشکاران بزرگ از جمله لیونل مسی نیز از آن استفاده می کنند.برخی ملی پوشان ایران از جمله سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور و حمزه زرینی نیز به دلیل مصدومیت های کهنه خود گیم ردی دارند از آن برای ریکاوری بهره می برند.زرینی که قصد داشت این دستگاه را در سفر به برزیل همراه داشته باشد، در فرودگاه دوحه با مشکل مواجه شد اما پس از ارائه توضیحات از سوی سیامک افروزی پزشک تیم ملی، این مشکل حل شد و زرینی هم گیم ردی خود را به برزیل برد.
 
4- بازیکنان و کادر فنی تیم ملی والیبال ایران که برای حضور در هفته نخست لیگ جهانی صبح امروز وارد ریودوژانیرو شدند، پس از استراحتی کوتاه برای صرف صبحانه به رستوران رفتند.
رائول لوزانو سرمربی تیم ملی والیبال ایران که زودتر از سایر بازیکنان به رستوران رفته بود با خولیو ولاسکو سرمربی فعلی تیم ملی والیبال آرژانتین و سرمربی اسبق تیم ایران رو به رو شد .
در این دیدار، ولاسکو که سال ها با تیم ملی والیبال ایران و ایرانیان خاطرات خوشی دارد با هموطنش که او حالا هدایت ملی پوشان ایرانی را برعهده دارد رو به رو شد.
دیدار آنها بسیار صمیمی و گرم بود. این دو مدتی همدیگر را در آغوش گرفتند و با خنده و روی خوش مدت زیادی را با هم صحبت کردند. بعد از آن هر دو سرمربی برای صرف صبحانه سراغ بازیکنان خود رفتند.
بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از روز پنج شنبه با دیدار تیم های ملی والیبال ایران و برزیل که ساعت ۲۱ و ۴۰ دقیقه به وقت ایران برگزار می شود، آغاز خواهد شد و دور مقدماتی آن به مدت سه هفته ادامه دارد. ملی پوشان کشورمان در هفته نخست و در برزیل به مصاف تیم های برزیل، آمریکا و آرژانتین خواهند رفت.
 
*برنامه کامل لیگ جهانی 2016
 
تیم ملی والیبال ایران باید در هفته نخست لیگ جهانی با تیم های برزیل، آرژانتین و آمریکا دیدار کند. برزیل پرافتخارترین تیم لیگ جهانی است. اگر چه آن ها بعد از یک تغییر نسل و جدایی بازیکنانی مثل جیبا در سال های قبل افت محسوسی داشتند اما همچنان در والیبال جهانی یکی از تیم های صاحب سبک به شمار می روند. نایب قهرمان المپیک 2012 لندن حالا در آستانه سال 2016 و میزبانی کشورش در المپیک کار را طوفانی آغاز کرده و به دنبال نمایش قدرت در لیگ جهانی است.
آمریکا هم بدون شک بهترین تیم والیبال حال حاضر جهان است. بازیکنان آمریکا تقریبا هر کدام توانایی بازی در دو پست مختلف را دارند. آن ها با درخشش فوق العاده در تمام مسابقات سال های اخیر قطعا سخت ترین حریف ایران در هفته نخست به شمار می روند. جان اسپرو سرمربی این تیم که تاپ ایان سال 2020 قراردادش را به عنوان سرمربی تمدید کرده به دنبال کسب مدال طلای لیگ جهانی و المیک است. حضور پریدی و بازگشت این دریافت کننده نامدار به تیم ملی والیبال که 16 سال است پیراهن این تیم را به تن دارد، از برنامه آمریکایی ها برای لیگ جهانی حکایت دارد.
اما در کنار این دو تیم قطعا نمی توان از نام آرژانتین گذشت. این تیم با هدایت خولیو ولاسکو متحول شده است. تقریبا ولاسکو به تمام آن چیزی که می خواسته با آرژانتین رسیده است. لاجوردی پوشان آمریکای جنوبی در سال 2015 ایران را در جام جهانی شکست دادند و حالا هم اصلا سر تسلیم شدن برابر شاگردان لوزانوی آرژانتینی را ندارند. باید دید تقابل ولاسکو و لوزانو چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت.
 
هفته نخست
(27 تا 30 خرداد)
گروه اول : استرالیا، فرانسه، ایتالیا و بلژیک
میزبان شهر سیدنی: ورزشگاه المپیک پارک
جمعه 28 خرداد: فرانسه – ایتالیا (ساعت 18 و 10 دقیقه) و استرالیا – بلژیک (ساعت 20 و 40 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: بلژیک – ایتالیا (ساعت 17 و 40 دقیقه) و استرالیا – فرانسه (ساعت 20 و 10 دقیقه)
یکشنبه 30 خرداد: فرانسه – بلژیک (ساعت 12 و 40 دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت 15 و 10 دقیقه)
گروه دوم: برزیل، ایران، آرژانتین و آمریکا
میزبان شهر ریودوژانیرو: ورزشگاه کاریوکا
پنج شنبه 27 خرداد: برزیل – ایران (ساعت 14 و 45 دقیقه) و آمریکا – آرژانتین (ساعت 17 و 15 دقیقه)
جمعه 28 خرداد: برزیل – آرژانتین (ساعت 14 و 45 دقیقه) و آمریکا – ایران (ساعت 17 و 15 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: ایران – آرژانتین (ساعت 20 و 30 دقیقه) و برزیل – آمریکا (ساعت 23 و 10 دقیقه)
گروه سوم: روسیه، بلغارستان، لهستان و صربستان
میزبان شهر کالینینگراد: ورزشگاه دی اس یانتارنی
جمعه 28 خرداد: بلغارستان – لهستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – صربستان (ساعت 19 و 10 دقیقه)
شنبه 29 خرداد: بلغارستان – صربستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – لهستان (ساعت 19 و 10 دقیقه)
یکشنبه 30 خرداد: صربستان – لهستان (ساعت 16 و 40 دقیقه) و روسیه – بلغارستان ساعت (19 و 10 دقیقه)
 
هفته دوم (سوم تا ششم تیرماه)
گروه اول: لهستان، روسیه، فرانسه و آرژانتین
میزبان کشور لهستان شهر و ورزشگاه هنوز مشخص نشده است
جمعه چهارم تیر: روسیه – فرانسه (ساعت 17 و 10 دقیقه) و لهستان – آرژانتین (ساعت 20 و 10 دقیقه)
شنبه پنجم تیر: فرانسه – آرژانتین (ساعت 17 و 10 دقیقه و لهستان – روسیه (ساعت 20 و 10 دقیقه)
یکشنبه ششم تیر: آرژانتین – روسیه (ساعت 17 و 10 دقیقه و لهستان – فرانسه (ساعت 20 و 10)
گروه دوم: ایتالیا، آمریکا، بلژیک و استرالیا
میزبان ایتالیا شهر رم ورزشگاه پالالوتوماتیکا
جمعه چهارم تیر: بلژیک – آمریکا (ساعت 17 و 30 دقیقه) و استرالیا – ایتالیا (ساعت 20 و 30 دقیقه)
شنبه پنجم تیر: آمریکا – استرالیا (ساعت 17 و 30 دقیقه) و ایتالیا – بلژیک (ساعت 20 و 30 دقیقه)
یکشنبه ششم تیر: استرالیا – بلژیک (ساعت 17 و 30 دقیقه) و آمریکا – ایتالیا (ساعت 20 و 30 دقیقه)
گروه سوم، صربستان، برزیل، بلغارستان و ایران
میزبان صربستان شهر بلگراد سالن پی اونیر
پنج شنبه سوم تیر: ایران – بلغارستان (ساعت 16) و برزیل – صربستان (ساعت 19)
جمعه چهارم تیر: برزیل – ایران (ساعت 16) و صربستان – بلغارستان (ساعت 19)
شنبه پنجم تیر: بلغارستان – برزیل (ساعت 16) و ایران – صربستان (ساعت 19)
 
هفته سوم (یازدهم تا سیزدهم تیرماه)
 
گروه اول: فرانسه، بلژیک، لهستان و برزیل
میزبان فرانسه شهر نانسی، سالن پالا دیسپوق ژون وی
جمعه یازدهم تیر: برزیل – لهستان (ساعت 15) و فرانسه – بلژیک (ساعت 18)
شنبه دوازدهم تیر: برزیل – بلژیک (ساعت 15) و فرانسه – لهستان (ساعت 18)
یکشنبه سیزدهم تیر: بلژیک – لهستان (ساعت 15) و فرانسه – برزیل (ساعت 18)
گروه دوم: آمریکا، بلغارستان، روسیه و استرالیا
میزبان آمریکا شهر دالاس، ورزشگاه کی بیلی هاتچسن
جمعه یازدهم تیر: استرالیا – روسیه (ساعت 17 و 40 دقیقه) و آمریکا – بلغارستان (ساعت 19 و 40 دقیقه)
شنبه دوازدهم تیر: بلغارستان – روسیه (ساعت 17 و 40 دقیقه) و آمریکا – استرالیا (ساعت 19 و 40)
یکشنبه سیزدهم تیر: آمریکا – روسیه (ساعت 12 و 40 دقیقه) و بلغارستان – استرالیا (ساعت 15 و 10)
گروه سوم: ایران، ایتالیا، آرژانتین و صربستان
میزبان ایران شهر تهران سالن 12 هزار نفری آزادی
جمعه یازدهم تیر: ایتالیا – آرژانتین (ساعت 18) و ایران – صربستان (ساعت 21)
شنبه دوازدهم تیر: صربستان – آرژانتین (ساعت 18) و ایران – ایتالیا (ساعت 21)
یکشنبه سیزدهم تیر: ایتالیا – صربستان (ساعت 18) و ایران – آرژانتین (ساعت 21)
تیم های فرانسه، صربستان و آمریکا در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی (سال 2015) به ترتیب عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند.
 

والیبال , لیگ جهانی , اخبار والیبال , برنامه دیدار ها ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 615 تاریخ : چهارشنبه 26 خرداد 1395 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
به دنبال زوج جدید برای معروف mehdii7007
اعلام برنامه روز سوم/جدال ایران با استرالیا در آخرین دیدار 13791379
یادگیری زبان فرانسه mrsz1mrsz
تدریس خصوصی زبان فرانسه mrsz1mrsz
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
چرا کاپیتان معروف از کوره در رفت؟ mojtaba83
آرمات: در لیگ ملت‌ها چیز خاصی از ایگور ندیدیم/ کولا بهانه‌ای برای قهرمانی جهان ندارد mojtaba83
داستان عبادی پور از زبان پدر mojtaba83
مرتضی شریفی در آستانه پیوستن به تیم «لاتینا» ایتالیا mojtaba83
سئو سایت با مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل fns4565
لیگ ملت‌های والیبال؛ اوج‌گیری ادامه دار کانگوروها با شکست ایتالیا sina62
ملی‌پوش والیبال: آتاناسویچ بازی را برای صربستان درآورد sina62
دال زوتو: از تماشاي بازي تيم ايران لذت بردم sina62
کاظمی: می توانم بهتر از این هم بازی کنم sina62
عبادی پور: ای کاش برنده مسابقه می شدیم mojtaba83
کاظمی و سوزا بهترین بازیکنان دیدار ایران با برزیل mojtaba83
بدترین شکست چند سال اخیر والیبال آمریکا رقم خورد mojtaba83
پیروزی سخت برزیل برابر جوانان ایران 13791379
پسر 20 ساله گرگانی، امتیازآورترین بازیکن ایران 13791379
دریافت کننده ملی‌پوش ایران لژیونر شد/ میرزاجانپور در کاستلانا 13791379
کولاکوویچ: کری خوانی چینی ها به بازیکنانم انگیزه داد sina62
کولاکوویچ: با احترام به حریفان ایران، خواهیم جنگید 13791379
لوزانو: ایران بهتر از چین بود جیانگ: طبق انتظار پیش نرفتیم mojtaba83
وادی: آماده دیدار با چین هستیم/توخته: از حضور در تيم ملی خوشحالم و انگيزه زیادی دارم mojtaba83
سعید معروف: امیدوارم تیم ملی والیبال بتواند به تورنمنت برگردد mojtaba83
والیبالیست ها چقدر شانس فینالیست شدن دارند؟ mojtaba83
ضعف های تیم ملی والیبال از نگاه یک کارشناس mojtaba83
مدیرتیم والیبال اماویلاز ایتالیا: حضور معروف هدیه به ما بود mojtaba83
توخته: با روحیه خوب به روسیه اعزام می شوم mojtaba83
کولاکویچ: بدون انرژی و با خستگی نمی‌توان بازی کرد 13791379
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید