close
بهترین متخصص ارتودنسی
پیش بینی فوتبال
خولیو ولاسکو: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
خولیو ولاسکو: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است
خولیو ولاسکو: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است

خبرگزاری ورزش والیبال :"خولیو ولاسکو" روز دوشنبه 20 تیرماه در پنجمین نشست مطبوعاتی با حضور در جمع اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ گفت.

سرمربی تیم ملی والیبال در ابتدای این نشست افزود: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است. در گذشته اینگونه بود که وقتی کشوری در آسیا مقامی به دست می آورد باید با نماینده آفریقا بازی می کرد.
هنوز شرایط لیگ جهانی برای امسال را نمی دانیم، کنفدراسیون  والیبال آسیا مشخص نکرده که قهرمان آسیا مستقیم به لیگ جهانی می رود یا قهرمان AVC کاپ و یا باید قهرمان آسیا با چین بازی کند؟
سعید درخشنده در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در چین با رییس کنفدراسیون والیبال آسیا صحبت کرده و قرار است تا هفته آینده این موضوع مشخص شود. این مشکل کمی گیج کننده است و به فدراسیون والیبال ایران نیز ربطی ندارد.

خبرگزاری ورزش والیبال :"خولیو ولاسکو" روز دوشنبه 20 تیرماه در پنجمین نشست مطبوعاتی با حضور در جمع اصحاب رسانه به سوالات آنان پاسخ گفت.

سرمربی تیم ملی والیبال در ابتدای این نشست افزود: یک هدف داریم و آن هم رسیدن به لیگ جهانی است. در گذشته اینگونه بود که وقتی کشوری در آسیا مقامی به دست می آورد باید با نماینده آفریقا بازی می کرد.
هنوز شرایط لیگ جهانی برای امسال را نمی دانیم، کنفدراسیون  والیبال آسیا مشخص نکرده که قهرمان آسیا مستقیم به لیگ جهانی می رود یا قهرمان AVC کاپ و یا باید قهرمان آسیا با چین بازی کند؟
سعید درخشنده در حاشیه مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا در چین با رییس کنفدراسیون والیبال آسیا صحبت کرده و قرار است تا هفته آینده این موضوع مشخص شود. این مشکل کمی گیج کننده است و به فدراسیون والیبال ایران نیز ربطی ندارد.

تیم ایران در حال آماده سازی است که در هر شراط به لیگ جهانی والیبال صعود کند. مسابقات تدارکاتی با تونس در ایران خواهیم داشت و برای نخستین بار نیز روسیه ایران را دعوت کرده و تیم ملی بعد از بازی های تدارکاتی با تونس راهی مسکو خواهد شد و از آنجا مستقیما به لهستان برای حضور در جام والیبال این کشور خواهیم رفت.
از لهستان نیز به کشور اسلوونی می رویم که با تیم های قطر، اسلوونی و احتمالا کانادا در آنجا بازی تدارکاتی داشته باشم.
خوشحالم که بازی های تدارکاتی زیادی در پیش داریم. این بازی ها باید در گذشته نیز انجام می شد.
بعد از مسابقات انتخابی المپیک چند روزی به بازیکنان استراحت دادم و بعد تمرینات آغاز کردیم که ملی پوشان خیلی با انگیزه اردو را آغاز کردند. تنها نیاز به تجربه بین الملل بیشتر داریم تا هیچ بازی را آسان نگیریم، هر بازی امکان دارد سخت باشد.
ناکامی در توکیو، اتفاق ورزشی است که  تنها برای ایران نیافتاده است، بلکه برای بسیاری از تیم ها از جمله آلمان در یورو 2012 نیز این اتفاق افتاد.
در آلمان همه فکر می کردند که بازی سختی با ایتالیا نخواهند داشت، مردم و کارشناسان می گفتند ایتالیا مشکل دارد و آلمان 13 بازی پیاپی را برده است، اما ایتالیا در مصاف با المان پیروز شد .

سپس خولیو ولاسکو به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد که شرح کامل آن به قرار زیر است:
سئوال : ولاسکو معتقد بود نگرانی از بازی با استرالیا ندارد اما اتفاق بازی ها برعکس شد، آیا بازی دوستانه با استرالیا باعث شکست ایران در برابر این تیم شد؟

ولاسکو: من نگفتم که نگران هیچ تیمی نیستم. تیم ها همدیگر را می شناسند و بازی دوستانه با استرالیا دلیل شکست برابر این تیم نبود، چرا باید این بازی برای ایران نگران کننده باشد، اما برای استرالیا نگران کننده نباشد.
مشکل نخست بازیکنان ما این بود که بازی با استرالیا را جدی نگرفته بودند، وقتی این موضوع را فهمیدم با بچه ها نشست گذاشتم و در باره اهمیت بازی تذکر دادم، اما نتوانستم ذهن آنان را در این خصوص تغییر دهم.
اگر بازیکنان به اوت زدند، به خاطر اینکه بازی تدارکاتی با استرالیا داشتیم، نبود.
دلیل دوم، بازیکنان استرالیا بعد از مسابقات لیگ بدون اینکه به خانه بروند اردوی های مختلفی در کشورهای جهان داشتند از جمله ایتالیا، بلژیک لهستان و .. که این اردوها آمادگی آنان را بسیار افزایش داده بود.
 دلیل سوم استرالیا تیم خوبی است همانگونه که کره و ژاپن هستند. باید خوب بازی می کردیم تا پیروز شویم. باید ذهنیت بازیکنان عوض شود که در برابر استرالیا نشد، چون یک بار در برابر این تیم برنده شده بودیم آنان فکر می کردند باز هم این تیم را شکست می دهند.
در مسابقات جهانی نیز همین اتفاق افتاد، مشکل ما نداشتن بازی تدارکاتی به میزان مورد نیاز بود. من در زمان آغاز به کار در ایران از فدراسیون دو اولویت خواستم یکی حل مشکل سربازی بچه ها که فدراسیون انجام داد و دوم بازی های تدارکاتی زیاد بود که تنها چند بازی برگزار شد.

سئوال: در مسابقات از همه بازیکنان استفاده نکردید، شاید بجای 12 بازیکن از 9 بازیکن استفاده کامل کردید، آیا نباید بازیکنان بهتری اعزام می شدند؟
پاسخ: از بازیکنان استفاده کردیم، اما به خاطر بحث های تاکتیکی از برخی کمتر استفاده کردیم، بازیکنان در تمرینات توانایی خود را ثابت کرده بودند. من بارها گفتم که به اسم و نام و باشگاه اهمیت نمی دهم، شاید مباشری کسی را نداشته باشد، اما برای من بازیکن باانگیزه و خوبی است.

سئوال : آیا یکی از بهترین نسل های والیبال ایران  از صعود به المپیک بازنماند و فرصت را از دست ندادیم؟
پاسخ: واقعا حیف شد که نتوانستیم به المپیک برویم؛ اما باید چکار کرد. باید گریست و دیگر کاری نکرد، باید نگاه به رو جلو داشت و این نسل در المپیک بعدی هم می تواند حضوری قدرتمند داشته باشد.
مسن ترین بازیکن فعلی تیم ملی والیبال ایران در المپیک بعدی باز هم سه سال از یکی بازیکن ایتالیا جوان تر است. فکر می کنم باید به انگیزه توجه کرد، این نسل اگر بخواهد در المپیک بعدی نیز موفق خواهد شد.

سئوال : برای رسیدن به دومین هدف که حضور در لیگ جهانی است، شرایط را چگونه می بینید؟
پاسخ: برای حضور در لیگ جهانی باید شرایط را بررسی کنیم که اول باید شرایط صعود به لیگ جهانی مشخص شود. اگر به من می گفتند که شما برای پیروزی آمده اید، نمی پذیرفتم . نباید هدف اجباری شود باید پیشرفت کرد تا به هدف رسید. در غیر اینصورت اولین مشکل که بوجود می آید همه چیز تغییر می کند.

سئوال : حد والیبال ایران را تا چه میزان می دانید؟
پاسخ: من بر این باورم که هیچ محدویتی در این رشته ورزشی وجود ندارد و می تواند یکی از بهترین تیم های دنیا باشد. باید مشکلات برطرف شود. دو مشکل اصلی داریم که باید برطرف شود. بازیکنان جوان خدمت سربازی را به موقع انجام نمی دهند و زمانی می روند که در خدمت تیم ملی هستند. وقتی به تیم ملی می رسند اگر سربازی رفته باشند، دیگر مشکل نخواهند داشت برای خروج و گرفتن گذرنامه.
سئوال اینجاست که چرا بازیکنان در زمان جوانی به سربازی نمی روند، برخی اصلا نرفتند و نمی روند. خیلی برای من جالب است
الان 23 بازیکن در خدمت سربازی در اردوهای تیم ملی والیبال داریم، جای تشکر دارد از نظام وظیفه ایران دارد که مشکلات تیم را حل کردند.

مشکل دوم تیم ملی والیبال نیاز به بازی های تدارکاتی با تیم های مختلف جهان است. حتی اگر خیلی خوب هم نباشند. میزان یادگیری در یک بازی بین المللی خوب برابر با دو هفته تمرین در اردو است. باید با فدراسیون های دیگر جهان ارتباط بهتری برقرار کنیم تا موفق به برطرف کردن این مشکل شویم.
اگر به لیگ جهانی برویم این مشکل حل می شود زیرا در آن رقابت ها بازی های زیادی خواهیم داشت.

سئوال: قرارداد شما اول سپتامبر پایان می یابد، چه تصمیمی برای آن ادامه آن دارید؟ برنامه های آینده شما چیست؟
در مورد آینده صحبت کردم، زیرا مربیان حرفه ای باید تا آخرین لحظه برنامه کاری داشته باشند، تا زمان پایان قرار فرصت هست و با رییس فدراسیون صحبت می کنم . شاید ورودی لیگ جهانی را هم نگرفتیم و همه چیز عوض شد. خیلی دوست دارم ورودی لیگ جهانی را بگیریم تا ببینم چه می شود. فرهنگ واقعی مردم را زمانی خواهید دید که بازنده باشیم. دوست واقعی در زمان سختی به کمک شما می آید.

من ایران را خیلی دوست دارم و بازیکنان والیبال که در حال کار هستیم را نیز خیلی دوست دارم، از بازیکنان تیم ملی نیز تشکر می کنم. تغییر خیلی بزرگی در آنان دیدم، این تغییرات نمی تواند همیشه بوجود آید، اما بازیکنان فعلی واقعا انگیزه خیلی خوبی دارند، چون ذهنیت آنان تغییر کرده است.
آنان موفق می شوند اما زمان آن را نمی دانم شاید با من باشد یا با مربی دیگر، شاید امسال باشد و یا شاید سالهای دیگر .

سئوال: چرا پدیده ای مانند فرهاد قائمی را زودتر به تیم ملی دعوت نکردید؟
پاسخ: او در تیم ملی بود، اما به دلیل مشکل سربازی امکان حضور در مسابقات برون مرزی نداشت، دو سال از زمان خدمتش گذشته بود اما کاری نکرده بود و یکی از مثالهای مشکل سربازی بازیکنان ایران است.ع


مصاحبه ی خولیو ولاسکو , مصاحبه ی خولیو ولاسکو در مورد تیم ملی والیبال ایران , مصاحبه ی خولیو ولاسکو در مورد لیگ جهانی والیبال , مصاحبه ی خولیو ولاسکو در مورد انتقاد ها , مصاحبه ی خولیو ولاسکو در مورد عدم صعود به الم , مصاحبه ی خولیو ولاسکو در مورد عدم صعود به المپیک ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 443 تاریخ : چهارشنبه 21 تير 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
مراحل ساخت ورزشگاه 10 هزارنفری کاله آمل(عکس) mehdim
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>