close
بهترین متخصص ارتودنسی
لهستان چگونه قهرمان لیگ جهانی شد؟/والیبال ایران در آستانه ورود به لیگ جهانی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
لهستان چگونه قهرمان لیگ جهانی شد؟/والیبال ایران در آستانه ورود به لیگ جهانی
لهستان چگونه قهرمان لیگ جهانی شد؟/والیبال ایران در آستانه ورود به لیگ جهانی

 

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم ملی والیبال لهستان پس از 15 دوره حضور در لیگ جهانی والیبال، در سال جاری موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

والیبال لهستان در 15 دوره حضورش در لیگ جهانی و سه دوره میزبانی این مسابقات، تا کنون موفق به کسب یک مقام قهرمانی (2012)، مدال برنز (2011) ، دو جایگاه چهارمی (2005 و 2007)، دو عنوان پنجمی (2008 و 2002)، سه جایگاه هفتمی (2006، 2004 و 2001)، سه مکان نهمی (2003، 2000 و 1999)، دو عنوان دهمی (2010 و 1998) و یک جایگاه یازدهمی در سال 2009 شده است.

نخستین ره آورد حضور متوالی 15 ساله والیبال لهستان در لیگ جهانی، کسب تجربه بازی های بین المللی و متفاوت با تیم های مختلف جهان در میدان های حساس و بزرگ است که از بزرگترین گام ها در راستای حرفه ای شدن و حرکت در راستای والیبال مردن به حساب می آید.

خبرگزاری ورزش والیبال :تیم ملی والیبال لهستان پس از 15 دوره حضور در لیگ جهانی والیبال، در سال جاری موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

والیبال لهستان در 15 دوره حضورش در لیگ جهانی و سه دوره میزبانی این مسابقات، تا کنون موفق به کسب یک مقام قهرمانی (2012)، مدال برنز (2011) ، دو جایگاه چهارمی (2005 و 2007)، دو عنوان پنجمی (2008 و 2002)، سه جایگاه هفتمی (2006، 2004 و 2001)، سه مکان نهمی (2003، 2000 و 1999)، دو عنوان دهمی (2010 و 1998) و یک جایگاه یازدهمی در سال 2009 شده است.

نخستین ره آورد حضور متوالی 15 ساله والیبال لهستان در لیگ جهانی، کسب تجربه بازی های بین المللی و متفاوت با تیم های مختلف جهان در میدان های حساس و بزرگ است که از بزرگترین گام ها در راستای حرفه ای شدن و حرکت در راستای والیبال مردن به حساب می آید.

والیبال لهستان تا هشت دوره حضورش نتوانست در جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی قرار گیرد، اما این پایان تلاش لهستانی در لیگ جهانی نبود تا اینکه در سال 2005 موفق به کسب عنوان چهارم شد. این تیم در سال 2011 نخستین مدال خود در لیگ جهانی والیبال که به رنگ برنز بود به دست آورد.
نخستین حضور تیم ملی والیبال لهستان در لیگ جهانی والیبال به سال 1998 برمی گردد که این تیم در بین 12 تیم شرکت کننده عنوان دهمی را کسب کرد.
تیم ملی والیبال لهستان در این دوره از رقابت ها با تیم های برزیل، روسیه و یوگسلاوی در گروه سوم همگروه شد و در دور مقدماتی با سه برد و 9 باخت در گروه خود چهارم شد و از راه یابی به مرحله بعدی رقابت ها باز ماند.
دومین حضور تیم ملی والیبال لهستان در سال بعد یعنی 1999 بود که در مرحله مقدماتی با تیم های استرالیا، ایتالیا و روسیه در گروه اول لیگ جهانی همگروه شد. لهستان در این دوره نیز با پنج برد و هفت شکست در گروه اول، سوم شد و از راه یابی به مرحله نهایی رقابت ها بازماند. در این دوره نیز لهستان در بین 12 تیم شرکت کننده ، نهم شد.
در سال 2000 تیم ملی والیبال لهستان با تیم های برزیل، اسپانیا و ایالات متحده در گروه سوم لیگ جهانی والیبال همگروه شد و باز هم به رغم پنج برد و هفت باخت، صعود نکرد و مجددا به مقام نهمی لیگ در بین 12 تیم دست یافت.
در سال 2001 لیگ جهانی والیبال برای نخستین بار با حضور 16 تیم برگزار شد، در این دوره لهستان در گروه دوم با تیم های یونان، روسیه و ونزوئلا همگروه شد. در این دوره لهستان برای نخستین بار با 19 امتیاز از 12 بازی که هفت برد و پنج باخت تجربه کرد، به جمع هشت تیم برتر صعود کرد.
تیم ملی لهستان در مرحله دوم تنها موفق به کسب 4 امتیاز از یک برد و دو باخت شد و در گروه E، چهارم شد و از راه یابی به مرحله نهایی باز ماند. در نهایت لهستان در این دوره از مسابقات با تیم هلند در مکان هفتمی لیگ جهانی والیبال قرار گرفت.
تیم ملی والیبال لهستان در سال 2002 با تیم های برزیل، آرژانتین و پرتغال در گروه نخست لیگ جهانی والیبال همگروه شد. در این دوره نیز با هشت برد و چهار شکست در گروه دوم شد و راهی دور بعدی لیگ حهانی والیبال شد. اما در مرحله دوم با یک پیروزی و دو شکست به کار خود پایان داد و در نهایت با تیم اسپانیا در مکان پنجم لیگ جهانی والیبال قرار گرفت.
لهستان در سال 2003 نیز با تیم های روسیه، اسپانیا و ونزوئلا در دور مقدماتی لیگ جهانی همگروه شد و به دور دوم راه نیافت. لهستان در این دوره از لیگ جهانی والیبال به مقام نهمی اکتفا کرد.
ملی پوشان والیبال لهستان در سال 2004 نیز با فرانسه، بلغارستان و ژاپن در گروه دوم دور مقدماتی همگروه شدند و با شش برد و شش باخت مقام سومی این گروه را از آن خود کردند و از باز هم از راه یابی به دور نهایی بازماندند و با تیم های کوبا و اسپانیا به مقام هفتمی لیگ جهانی والیبال در سال 2004 قناعت کردند.
لهستانی ها دست از تلاش برنداشتند و در سال 2005 که در دور مقدماتی با تیم های صربستان، یونان و آرژانتین همگروه بود، با کسب 9 پیروزی و سه شکست در گروه سوم رقابت های دور مقدماتی صدرنشین شدند و به مرحله نهایی راه یافتند. اما در مرحله نهایی با پذیرش دو شکست در برابر صربستان و کوبا برای نخستین بار به مقام چهارمی این رقابت ها دست یافت.

تیم ملی والیبال لهستان در سال 2006 در گروه اول لیگ جهانی والیبال با تیم های صربستان، ایالات متحده و ژاپن همگروه شد و با 21 امتیاز از 9 برد و سه باخت در گروه دوم شد. اما به دلیل اختلاف پوئن نسبت به تیم نخست به مرحله نهایی راه نیافت و در نهایت با تیم های آرژانتین و کوبا در مقام هفتمی قرار گرفت.

در سال 2007 لهستان با صدرنشینی در گروه چهارم که تیم های بلغارستان، آرژانتین و چین در آن حضور داشتند، به مرحله دوم لیگ جهانی والیبال راه یافت. در مرحله دوم نیز موفق به شکست آمریکا و فرانسه شد و برای دومین بار به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی راه یافت. اما در مرحله نهایی با پذیرش شکست در برابر برزیل و آمریکا به مقام چهارمی اکتفا کرد.
تیم ملی والیبال لهستان در سال 2008 در گروه چهارم با تیم های ژاپن، چین و مصر همگروه شد که نسبتا گروه راحتی برای این تیم بود و با 9 پیروزی و سه شکست و 21 امتیاز راهی دور دوم شد. در دور دوم مغلوب صربستان و آمریکا شد و از راه یابی به جمع چهار تیم برتر بازماند تا با مقام پنجمی به کار خود در این دوره از لیگ جهانی والیبال پایان دهد.

لهستان در لیگ جهانی سال 2009 پرونده درخشانی نداشت و با پنج برد و هفت شکست دور مقدماتی در جدال با تیم های برزیل، فنلاند و ونزوئلا به عنوان یازدهمی دست یافت. در سال 2010 نیز در دور مقدماتی در مبارزه با تیم ها گروه 19 امتیاز کسب کرد و از راه یابی به مرحله دوم باز ماند . تیم ملی والیبال لهستان در این دوره به عنوان دهمی در بین 16 تیم اکتفا کرد.
تیم ملی والیبال لهستان در سال 2011 در گروه اول دور مقدماتی با تیم های برزیل، ایالات متحده و پرتوریکو همگروه شد و با 6 برد و 6 باخت و کسب 18 امتیاز به مرحله دوم راه یافت. در مرحله دوم با تیم های آرژانتین، بلغارستان و ایتالیا همگروه شد و با دو پیروزی و یک شکست به جمع چهار تیم برتر لیگ جهانی والیبال پیوست.
این تیم در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2011 در برابر روسیه مغلوب شد و با شکست آرژانتین در دیدار رده بندی برای نخستین بار به مقام سومی این مسابقات مهم بین المللی دست یافت.
ملی پوشان لهستان در لیگ جهانی والیبال سال 2012 در دور مقدماتی در بین تیم های برزیل، فنلاند و کانادا با 29 امتیاز صدرنشین شدند و به عنوان دومین تیم برتر این رقابت ها به مرحله دوم راه یافتند. در مرحله دوم نیز با تیم های کوبا و برزیل همگروه شدند که با دو پیروزی و یک شکست راهی مرحله نهایی شدند.
لهستان در مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2012 در دیدار مرحله نیمه نهایی موفق به شکست بلغارستان میزبان این رقابت ها شدند و برای نخستین بار به دیدار نهایی راه یافتند که در دیدار نهایی نیز با شکست ایالات متحده برای نخستین بار به مقام قهرمانی رسیدند.
قرار گرفتن در رتبه سوم رنگینگ جهانی این رشته ورزشی نیز نشان از رشد و توسعه والیبال در کشور لهستان دارد که به نوعی بیانگر تلاش همه جانبه خانواده والیبال این کشور برای ارتقاء سطح کیفی و کمی این رشته ورزشی دارد.


والیبال ایران در آستانه ورود به لیگ جهانی
والیبال ایران نیز از حدود دو سال پیش ورود به لیگ جهانی را در اهداف خود قرار داد که در شرایط نا مناسب و عدم برنامه ریزی درست کنفدراسیون والیبال آسیا در شرایطی نابرابر در اوج ترافیک کاری و مسابقات به مصاف نماینده افریقا (مصر) و همتای آسیایی خود (چین) رفت ولی ناکام ماند.
اما این بار مسئولان فدراسیون والیبال از چند ماه پیش با انجام مکاتبات و برقرار کردن روابط دیپلماسی لازم فدراسیون جهانی والیبال را مجبور کردند که برنامه و فرمول مسابقات زیر گروه لیگ جهانی 2013 را زودتر اعلام کنند و موفق شدند کنفدراسیون والیبال آسیا متقاعد کنند که ایران را به عنوان نماینده آسیا معرفی کند تا ایران دیگر مجبور به برگزاری بازی با چین نباشد.
بدین ترتیب مردان والیبال ایران چند هفته دیگر برای دستیابی به این هدف مهم و بزرگ خود در قاره در دوبازی به مصاف مصر خواهند رفت. مصری هایی که تا به حال میزبانان خوبی برای ایرانیان نبودند و در سال 2010 تیم ملی ایران دوازده ساعت در فرودگاه نگه داشتند و موفق شدند تا ایران در اوج خستگی به مصاف مصر رود.
حال با امید به اینکه این بار این شرایط تکرار نشود و مردان والیبال ایران به همراه سرمربی کاربلدشان موفق به عبور از حرف قدر افریقایی خود شوند، یک هفته بعد ایران در آخرین مرحله زیر گروه لیگ جهانی در تهران میزبان ژاپن تیم پانزدهم لیگ جهانی خواهد بود تا تیم ملی کشورمان با حمایت جامعه والیبال و مردم والیبال دوست  کشورمان جواز حضور در لیگ جهانی را بدست آورد تا بار دیگر خاطره های خوش جام جهانی 2011 ژاپن که موفق به شکست 3 بر 2 لهستان قهرمان لیگ جهانی 2012 شدند و قهرمانی در رقابت های آسیایی 2011 ژاپن را تکرار کنند.
به امید حضور تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی والیبال .

منبع :سایت فدراسیون والیبال ایران


لیگ جهانی والیبال , چگونگی قهرمانی لهستان در لیگ جهانی , خبر های لیگ جهانی , آخبار لیگ جهانی والیبال , برنامه ی مسابقات والیبال , آخرین نتایج بازی ها , نتایج زنده ی لیگ جهانی والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 875 تاریخ : سه شنبه 27 تير 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... atefeh-78
جاذبه های گردشگری مشهد و حومه fns4565
سوغات چی ببریم؟ fns4565
رسم شیرین سوغاتی fns4565
سوغات تعدادی از شهرهای ایران fns4565
معرفی سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
آشنایی با سوغات برخی از شهرهای ایران fns4565
جام جهانی فوتبال_2018 fkh1661
تیم برگزیده هفته دهم لیگ برار fkh1661
گروه بندی قهرمانی جهان 2018 fkh1661
نکات مهم در تغذیه ورزشکاران fkh1661
عکس رومانتیک زن و شوهر fkh1661
بازگشت کولاکوویچ به ایران fkh1661
جاذبه های گردشگری مشهد fns4565
کتاب آموزش سئو fns4565
رپورتاژ آگهی چیست؟ fns4565
سئو چیست؟ fns4565
دریافت کننده با تجربه تیم ملی والیبال گفت:خداحافظی ام با کسب اولین مدال جهانی توام شد setareha
عبادی پور از ژاپن به لهستان رفت/ خوش آمدگویی اسکرا به میلاد + عکس setareha
طراحی سایت شیراز sitecode
مراکز ورزشی جزیره کیش raha1371
هتل صدف کیش raha1371
فرش قرمز ورونا برای ستاره ایرانی + تصاویر sasha68
بازگشت تیم ملی والیبال ایران بدون معروف و عبادی پور 13791379
نتایج کامل و جدول رده بندی والیبال جایزه بزرگ زاپن 2017 mojtaba83
کولاکوویچ:دوم وسوم المپیک رابردیم،نوبت قهرمان است mojtaba83
بهنام محمودی: معروف یک غنیمت بزرگ است mojtaba83
طراحی سایت شرط بندی sitecode
شب رویارویی اسفندیار در رفا mojtaba83
امیدهای والیبال ایران قهرمان جهان شدند mojtaba83
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید