close
بهترین متخصص ارتودنسی
بازخواني پرونده حضور ايران در تور جهاني گرنداسلم/واليبال ساحلي به دنبال "پرتقال فروش"!

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
تبلیغات تبلیغات تبلیغات [Ads_Swf_Code] تبلیغات [Ads_Swf_Code]
تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات تلیغات
بازخواني پرونده حضور ايران در تور جهاني گرنداسلم/واليبال ساحلي به دنبال "پرتقال فروش"!
بازخواني پرونده حضور ايران در تور جهاني گرنداسلم/واليبال ساحلي به دنبال

خبرگزاری ورزش والیبال :چندي پيش سايت رسمي فدراسيون واليبال از حضور تيم ملي واليبال ساحلي در تور جهاني گرنداسلم و شكست اين تيم در ديدار با كانادا نوشت؛ شكستي كه ايران را از حضور در ادامه اين مسابقه‌هاي تك حذفي بازداشت. اندكي بعد "بهمن رئوفي"، ملي‌پوش ايران اعلام كرد كه در طول اين رقابت‌ها در هيچ مسابقه‌اي شركت نكرده و در حكم توريست به چين ميزبان اين رقابت‌ها رفته است!

انتشار اين خبر با واكنش بسيار زياد محافل ورزشي و خبري روبه‌رو شد و چرا‌هاي زيادي را براي علاقه‌مندان واليبال ايجاد كرد. در حالي كه همه منتظر پاسخگويي فدراسيون واليبال در اين‌ باره بودند، "محمدرضا داورزني"، رئيس فدراسيون در جمعي از خبرنگاران قول داد كه موضوع را پيگيري و با خاطيان برخورد كند. دو ماه از وعده داورزني مي‌گذرد و اين موضوع همچنان مسكوت مانده است.

خبرگزاری ورزش والیبال :چندي پيش سايت رسمي فدراسيون واليبال از حضور تيم ملي واليبال ساحلي در تور جهاني گرنداسلم و شكست اين تيم در ديدار با كانادا نوشت؛ شكستي كه ايران را از حضور در ادامه اين مسابقه‌هاي تك حذفي بازداشت. اندكي بعد "بهمن رئوفي"، ملي‌پوش ايران اعلام كرد كه در طول اين رقابت‌ها در هيچ مسابقه‌اي شركت نكرده و در حكم توريست به چين ميزبان اين رقابت‌ها رفته است!

انتشار اين خبر با واكنش بسيار زياد محافل ورزشي و خبري روبه‌رو شد و چرا‌هاي زيادي را براي علاقه‌مندان واليبال ايجاد كرد. در حالي كه همه منتظر پاسخگويي فدراسيون واليبال در اين‌ باره بودند، "محمدرضا داورزني"، رئيس فدراسيون در جمعي از خبرنگاران قول داد كه موضوع را پيگيري و با خاطيان برخورد كند. دو ماه از وعده داورزني مي‌گذرد و اين موضوع همچنان مسكوت مانده است.

"حميد موحدي"، سرمربي تيم واليبال ساحلي ايران چهارشنبه ششم ارديبهشت به خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: متاسفانه تاكنون موفق به ثبت‌نام در تور جهاني نشده‌ و نمي‌دانيم چرا فدراسيون جهاني پاسخ ما را نمي‌دهد! متاسفانه نمي‌دانم چرا صفحه ورودي واليبال ساحلي ايران در سايت رسمي فدراسيون جهاني قفل شده است و اين ارگان بين‌المللي به مكاتبات ما پاسخ نمي‌دهد. به هر حال شركت در تور جهاني يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي فدراسيون ايران براي آمادگي تيم ملي ساحلي است و اميدوارم هر چه زودتر اين مشكل برطرف شود.

 

در حالي كه نگراني‌ها از شركت نكردن تيم واليبال ساحلي در تور جهاني گرند اسلم افزايش مي‌يافت، محمدرضا داورزني، رييس فدراسيون واليبال ايران كه بعد از شركت در جلسه كنفدراسيون آسيا به تهران بازگشته بود، در ديدار با جمعي از اصحاب رسانه گفت: مشكلي نيست و بعد از جلسه‌اي كه صبح امروز(نهم ارديبهشت) با موحدي داشتم، زمينه حضور ايران را در مسابقات گرند اسلم فراهم آورده‌ام.

 

يك‌ هفته بعد سايت رسمي فدراسيون واليبال از شكست تيم ايران در ديدار با كانادا در اين رقابت‌ها خبر داد و نوشت، از آنجايي كه اين رقابت‌ها به صورت تك حذفي برگزار مي‌شد، تيم ايران با شكست مقابل كانادا از ادامه مسابقات باز ماند.

 

تمام رسانه‌هاي ايران اين خبر را به نقل از روابط عمومي فدراسيون واليبال منتشر كردند ولي بهمن رئوفي، ملي پوش اعزامي ايران به اين مسابقات يك ماه بعد از برگزاري آن رقابت‌ها مدعي شد كه "تيم واليبال ساحلي ايران در هيچ مسابقه رسمي شركت نكرده است". ادعايي كه واكنش بسياري از محافل خبري و ورزشي را به دنبال داشت و موجب شد تا برخي فدراسيون واليبال را به دروغپردازي متهم كنند!

 

خبرنگار ايسنا براي كنكاش در اين باره به سايت رسمي فدراسيون حهاني واليبال - FIVB - مراجعه كرد و با جست‌وجو در صفحه مربوط به مسابقات گرنداسلم دريافت كه ايران در هيچ مسابقه اصلي و حتي زيرگروه تور جهاني بازي نكرده و هيچ يك از تيم‌هاي كانادا نيز در جدول مسابقات ديداري با ايران نداشته‌اند! دسترسي به سايت رسمي فدراسيون جهاني و لينك بازي‌هاي ساحلي گرنداسلم براي همگان امكان‌پذير است و بعيد به نظر مي‌رسد، مسئولان فدراسيون واليبال پيرو ادعاي رئوفي، اين مرجع رسمي اخبار واليبال جهاني را مرور نكرده باشند.

 

اما داورزني رييس فدراسيون واليبال براي چندمين بار در نشست خبري خود در مقابل جمع كثيري از خبرنگاران از پيگيري اين موضوع و برخورد قاطعانه با خاطيان خبر داد و گفت: " زماني از اين موضوع مطلع شدم كه تيم ساحلي ايران به مسابقه‌هاي بين‌المللي اعزام مي‌شد. موحدي گفته بود كه ايران در مسابقه‌هاي گرنداسلم با ايتاليا بازي كرده است اما رئوفي بازيكن تيم ملي واليبال ساحلي پس از اين كه از اردو خط خورد، اعلام كرد كه ايران در تور جهاني با هيچ تيمي بازي نكرده است. اين موضوع را پيگيري مي‌كنم. نخواستيم كه مستقيما از FIVB جوياي ماجرا شويم. تا گمان نكنند كه در ايران چه خبر است و خودمان تيم اعزام مي‌كنيم و نمي‌دانيم كه در مسابقه شركت كرده يا خير اما قطعا اين موضوع پيگيري خواهد شد و هر طرفي كه تخلف كرده باشد، مورد بازخواست و مجازات قرار مي‌گيرد. اگر مطمئن شويم كه ايران در مسابقه‌هاي گرند اسلم شركت نكرده است تمام هزينه‌ها از سرپرست تيم (موحدي) كسر مي‌شود."

 

به دنبال اين صحبت‌ها در تاريخ 30 خرداد، روزشمار پيگيري ماجرا آغاز شد. سرانجام خبر رسيد كه در هفته نخست مرداد ماه يعني درست يك ماه بعد و در سكوت محافل خبري جلسه‌اي در فدراسيون واليبال براي بررسي اين موضوع تشكيل شده است. ولي از آنجا كه هيچ خبري از سوي مسئولان فدراسيون درباره نتيجه اين جلسه منتشر نشد، خبرنگار ايسنا با دو طرف ماجرا تماس گرفت.

 

حميد موحدي به ايسنا گفت: در جلسه‌ با داورزني مدارك خود را ارائه كرديم و مسئولان هم قانع شدند كه تيم ايران به مسابقات رفته است. البته نمي‌دانم تصميم نهايي چه شد ولي فكر مي‌كنم رييس فدراسيون رئوفي را كه سال‌ها براي تيم ملي بازي كرده، مورد عفو قرار دهد!

 

موحدي در پاسخ به اين پرسش كه چرا نام ايران در صفحه اينترنتي مربوط به مسابقات گرند اسلم ثبت نشده است، گفت: واليبال ساحلي ايران هنوز دوران آماتور خود را سپري مي‌كند. به همين دليل نمي‌تواند در جدول اصلي مسابقات گرنداسلم بازي كند. البته اگر سلاق و فرخي مصدوم نبودند، به دليل حضور در مسابقات قهرماني آسيا قطعا جواز حضور در تور جهاني را مي‌يافتند. اما چون سلاق مصدوم بود، مجبور شديم با تيم ديگري به تور جهاني برويم. همين موضوع موجب شد كه در جدول اصلي و انتخابي بازي نكنيم و در زيرگروه انتخابي كه 15 تيم حضور داشتند، شركت كنيم.

 

همزمان بهمن رئوفي كه هفته‌هاي گذشته براي بازتاب گفته‌هايش به سراغ رسانه‌ها مي رفت، پس از نشست با مسئولان فدراسيون در پاسخ به سوال‌هاي خبرنگار ايسنا گفت:‌ "پس از جلسه در فدراسيون واليبال از من خواسته شده است كه فعلا حرفي نزنم!" وي بار ديگر ادعاي موحدي را رد كرد و گفت كه منتظر راي نهايي فدراسيون است.

 

در حالي كه تقريبا هيچ زاويه پنهاني در حاضر نبودن تيم واليبال ايران در مسابقات تور جهاني گرند اسلم وجود ندارد و بهترين گواه اين ادعا سايت رسمي FIVB است، مشخص نيست چرا مسئولان ارشد فدراسيون واليبال از موضع‌گيري در اين باره خودداري مي‌كنند و حدود 40 روز بعد از قول داورزني درباره برخورد با خاطيان چرا همچنان اين موضوع مسكوت مانده است؟ گويا مسئولان منتظرند تا در اين ميان كسي پرتقال فروش را بيابد.


والیبال ساحلی , عکس های والیبال ساحلی , گالری عکس والیبال ,
نویسنده : عادل خدرخوجه بازدید : 475 تاریخ : شنبه 07 مرداد 1391 نظرات :
نگارخانه
میلیتاری
دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
تلیغات
نویسندهپاسخ
وادی و کریمی بهترین ؛برای پاسوری تیم ملی setareha
تاپیک تالار گفت و گو والیبال فروم..... 13791379
ستاره ی والیبال در مراسم عزاداری حسینی setareha
قانون تلخ والیبال کوبا شکسته شد setareha
ابتکار جدید فدراسیون جهانی والیبال برای توپ رسانی setareha
گزینه های جانشینی انتیگا setareha
گزینه های احتمالی مربیگری ایران setareha
لبیک یا حسین mojtaba83
پیشنهاد ترک ها به ستاره جوان والیبال ایران setareha
تهران، مقصد ستاره آینده والیبال setareha
جمالی: پیکان و بنز را مقایسه نکنید! setareha
نفرزاده: ایرانی ها از آنتیگا، آلکنو و لوزانو بهترند setareha
لوزانو: فعلا سکوت می کنم setareha
وقتی ارزش ها در والیبال حفظ می شود (عکس) setareha
پدرم را سرمربی تیم ملی والیبال ایران کنید! setareha
کریمی: با خداحافظی مهدوی، آماده خدمت به تیم ملی هستم mehdim
مبارزه فوق ستاره والیبال با بیماری ناشناخته setareha
برنامه هفته نخست لیگ برتر والیبال اعلام شد setareha
لژیونر والیبال چرا به ایران بازگشت؟ setareha
پاسور بعدی تیم ملی چه کسی خواهد بود؟ 13791379
تایپیک جامع ولادت اعضای والیبال فروم /m1982a m1982a
کارخانه: مسن‌های تیم ملی خودشان بروند setareha
عملکرد ایران در جام آسیا از نگاه سیچلو setareha
والیبال ایران یک مربی دیکتاتور می‌خواهد setareha
تورنمنت 4 جانبه به احترام مربی فقید والیبال setareha
بهبودی 4 گوشه زمین والیبال را بوسید setareha
پاسور تیم ملی والیبال رسماً خداحافظی کرد setareha
وقتی مهدوی کاپیتان سعید معروف بود (عکس) setareha
تیم ملی ب والیبال ایران بر بام آسیا ایستاد setareha
سرمربی آینده ایران چه کسی است ؟ sasha68
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
کدبازان>